Mesajlara Fotoğraf Yüklerken Karşılaşılan Sorunlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan manowargs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,938
Ynt: Mesajlara Fotoğraf Yüklerken Karşılaşılan Sorunlar

Arif Hüküm' Alıntı:
Eski forum düzeni içinde bir konuyu cevaplarken açılan ekranın altında "gözat" seçeneğin yanıda "resmi metnin içina al " gibi mir mesaj çıkardı.
Böylece bizde her resmin altına ayrı ayrı resimle ilgili açıklama yazabiliyorduk.
Şimdi bu seçenek yok.Her mesaja 1 resim koyup açıklamasını yazabiliyoruz.Buda daha fazla mesaj atma gibi bir durumu ortaya çıkarıyor.
Eski düzen daha kullanışlı diye düşünüyorum.

Bukonuda sizinle hemfikirim.Paylaşımlarda fazladan zaman kaybına neden oluyor bu yeni format.Eski formatta Paylaştığımız görselleri arasında metin açıklamaları ile destekleyebiliyorken, yeni formatta bu ortadan kalkmış görünüyor.Her bir görseli açıklayabilmek için ayrı kutucuk açmamız gerekiyor.Buda paylaşımın akıcı anlatımını olumsuz etkiliyor.Admin arkadaşlar dosyayı metin içine ekle seçeneğimizi geri verin lütfen.

Etiketler

enverdede' Alıntı:
Her bir görseli açıklayabilmek için ayrı kutucuk açmamız gerekiyor.Buda paylaşımın akıcı anlatımını olumsuz etkiliyor.Admin arkadaşlar dosyayı metin içine ekle seçeneğimizi geri verin lütfen.
EVET lütfen geri verin.

AYRICA:Seçtiğim ek fotolar geçmişteki albümün devamı. İletime eklediğim fotoları gönder butonuna bastığında aşağıdaki uyarı geliyor.

"Ekiniz güvenlik kontrollerini geçemedi ve yüklenmedi. Lütfen forum yöneticisi ile danışın."

imageshack'ten forum kodu kısmını kopyalayıp yapıştırın.
imageshackta resme tıklayıp 'resim konumunu kopyala' ve forumun sarı resim ekle kısmına yapıştırınca olması lazım sanırım..
Ancak yazı değil sadece resim açılıyor göndermeden,dolayısıyla yazı eklenemiyor.
''imageshack'ten forum kodu kısmını kopyalayıp yapıştırın'' şimdiki yaptığım gibi

airboat' Alıntı:
EVET lütfen geri verin.

AYRICA:Seçtiğim ek fotolar geçmişteki albümün devamı. İletime eklediğim fotoları gönder butonuna bastığında aşağıdaki uyarı geliyor.

"Ekiniz güvenlik kontrollerini geçemedi ve yüklenmedi. Lütfen forum yöneticisi ile danışın."

Bu günde başka konulara ileti gönderbildiğim halde kendi konuma resimden vazgeçtim ileti (düz yazı)
içinde aynı uyarıyı veriyor.

elimdeki fotoları eklemek istediğimde Ekiniz güvenlik kontrollerini geçemedi ve yüklenmedi. Lütfen forum yöneticisi ile danışın. yazısı çıkıyor ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler

Değerli forum yöneticileri siteye resim yüklemek herkesin en büyük problemlerinden, bunu çözmek için facebook da ki sistem gibi bir yükleme modülü eklenmesi zormudur? Eğer öyle bir şey yapılabilirse kısa sürede birden fazla resim yükleyebilme şansımız olur. Teşekkürler.

SNOB' Alıntı:
Değerli forum yöneticileri siteye resim yüklemek herkesin en büyük problemlerinden, bunu çözmek için facebook da ki sistem gibi bir yükleme modülü eklenmesi zormudur? Eğer öyle bir şey yapılabilirse kısa sürede birden fazla resim yükleyebilme şansımız olur. Teşekkürler.

21 şubattan bu yana ara sıra yükleme yapabiliyorum,
size katılıyorum.

Bana göre resimleri resim depolama sitelerine yükleyip sitede yayınlamak hem forumun hızı açısından hemde sayfaların kolay açılması açısından daha iyi olur kanaatindeyim. Siteye yüklemek basit ama uzun vadede yararımıza değil gibi. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum.

Fotoğraf yükleme sitelerinin üyelerine verdiği belli bir kapasite var.
Dolunca ard arda üyelikler almak zorunda kalacaksınız.

Selamlar, Flickr'daki albümümden resim eklemek istediğim zaman verdiği kodu kopyaladığımda bizim forumda sadece link olarak gözüküyor, resimin kendisi gözükmüyor. Oysaki başka forumlarda resimin gözükmesinde herhangi sorun yok, bu problemi nasıl çözebilirim?

Uzantısı nasıl acaba.?

Direkt Link verebilmek için foruma yerleştirdiğiniz KOD yazılımı nasıl birşey mesajlarınıza bakayım bir.

IMG uzantılı mı yoksa başka bir kod mu.,_?

TezzMertek' Alıntı:
Uzantısı nasıl acaba.?

Direkt Link verebilmek için foruma yerleştirdiğiniz KOD yazılımı nasıl birşey mesajlarınıza bakayım bir.

IMG uzantılı mı yoksa başka bir kod mu.,_?

Şöyle koymaya çalışayım, başlarındaki köşeli parantezi kaldırdımki kod olarak görebilelim.

url=http://www.flickr.com/photos/88868507@N06/8102481172/]
8102481172_72daab48f7_c.jpg
[/url]
url=http://www.flickr.com/photos/88868507@N06/8102481172/]Untitled[/url] by url=http://www.flickr.com/people/88868507@N06/]JediTheDark[/url, on Flickr

Kodu direk yapıştırınca aşağıdaki şekilde oluyor

Untitled by JediTheDark, on Flickr

Hay Allah şimdi oldu, daha doğrusu önizleme yapınca gözükmüyordu ama gönder deyince oldu

Fotoğrafı sonradan görüp mesaj yazdımda arka sayfada kalınca gözünüzden kaçtı sanırım, ben önizleme yapıp göremiyordum, göndere tıklayıp denememiştim, sorun yokmuş, ilginize teşekkür ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR