Mersin Gilindire Mağarası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,201

DOKTOR63

KARAVANDA HAYAT VAR
Yer
Şanlıurfa
Mersin Aydıncık belediyesi alanında kişi başı 5 tl giriş ücreti var deniz kenarında yaklaşık 120 basamakla mağaranın girişine geliniyor.mağarada demir merdivenler sizi bekliyor yaklaşık 400-500 arası bir basamak inerken çok zevkli heycan verici sarkıtlar ve dikit ler bunların oluşturduğu sütunlar büyüleyici, aşağılara indikçe farklı farklı manzaralar büyüleyici en sonda sizi aynalı göl karşılıyor derinliği 50 metreyi bulan durgun içinde canlı olmayan ölü bir göl muhteşem bir manzara,manzara nın tadını çıkardı isen şimdi yorulma zamanı çıkış için basamakları teker teker tırmanış yorucu ama kanaatimce değer

Etiketler
Devam

DSC 0094

DSC 0091

DSC 0085

DSC 0084

DSC 0083

DSC 0082

Merhaba, paylaşımınız için teşekkür ederim. Varlıgından haberdar değildik. Insallah bize de kısmet olur görmek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mağaranın varlığından benim de haberim yoktu. Özellikle dipteki aynalı göl çok etkileyici. Paylaşım için teşekkürler

Paylasiminiz icin tesekkurler. Defalarca anamur mersin hattinda yolculuk yapmama ragmen bu sene dikkatimi ceken tabelasi sayesinde gezme firsati bulduk. Ailece hosumuza gitti. Yeteri kadar tanitim yapilmadigini dusunmekteyim. Ayrica paslanmis demir ve sac lar bence tehlike arz etmeltedir. Umarim kaza olmadan cozum uretirler. .
Gerek icerideki gerekse disaridaki manzara harika kesinlikle gorulmesi gereken bir guzellik.

Birkaç foto da ben ekleyeyim.
Gördüğüm en etkileyici yerlerden biriydi.
Mağaradaki tek ziyaretçiydim. 500 basamak indim ve çıktım.
Girerken sadece bir tişört yeterli. İçerisi çok nemli ve sıcaktı.
Yolunuz düşerse mutlaka 1 saatinizi ayırın ve gezin.
Aydıncık Belediyesi tarafından işletiliyor ve giriş 5 TL.

CAKW1198

GWAP1517

HLVZ1047

MDWS5799

MOIC4871

SNNS6910

Birkaç foto da ben ekleyeyim.
Gördüğüm en etkileyici yerlerden biriydi.
Mağaradaki tek ziyaretçiydim. 500 basamak indim ve çıktım.
Girerken sadece bir tişört yeterli. İçerisi çok nemli ve sıcaktı.
Yolunuz düşerse mutlaka 1 saatinizi ayırın ve gezin.
Aydıncık Belediyesi tarafından işletiliyor ve giriş 5 TL.

Bu konuları şahlandıralım bare : =

Güncelleme yapayım...

2022'de gittim tadilat vardı. 2023 'te gittim, yapılan tadilatı pek anlamasamda: ). (bilet kontuarı konulmuş çalışmıyor, sanırım üsteki iletilere istinaden pas olan noktaları temizlemişler sanırım).

Gerçekten çok güzel. İçerisi nemli ve sıcak gerçekten. Ancak çokta bunaltmıyor. Araçları park edilen noktanın manzarası çok güzel. Motokaravan için sıkıntı yok ama çekme için merkezde ya da yolun girişinde uygun bir yere bırakabilinir.

İlçe merkezine çok yakın. Mersin tarafından gelindiğinde Aydıncık'a bir kaç km kala sola ayrılıyor. Zaten belediye kaçırmadan gitmeyin diye yazılar yazmış.

Tanıtımları eksik haliyle ama güzel nokta, hatta yol üstünde denize girme derdi yoksa gecelenebilinir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR