Merhaba Arkadaşlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ali demirelli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,221

Beklenti

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

Ali demirelli

Yeni Üye
Yeni arazi aracı almak istiyorum Honda crv ile suzuki grand vitara arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz bütçe:35.000-40.000 arası

Arazi aracında otomatik vites iyimidir

Sayın DEMİRELLİ Merhaba, bu yazdığınız 2 SUV otomobili mukayese ederken hangi kriterlere bakmak çok önemlidir.
İsterseniz Teknik açıdan başlayalım, çok fazla detaya girmeyeceğim bugün Dünya'da Otomobil Motor Teknolojisinde HONDA Hep Öne Çıkan marka olmuştur, Üstten Çift Eksantrik, Çoklu Süpap ve Otomatik Şanzımanın BUGÜN bu boyuta gelmesi HONDA ve MITSUBISHI Electric ve ATSUGI'nin katkıları ile olmuştur. Çok basit bir değerlendirme yaparsak her iki Markanın AYNI SIKLETTE Güreşçi olmadığını söylemem daha doğru olur! Dünya'da HONDA Otomobil Teknolojisi asla tartışılamayacak bir noktadır. Güvenlik Testlerine bakarsanız her iki markanın arasında hayli bir mesafe olduğunu kolaylıkla göreceksiniz. Türkiye'de otomobil satın alırken en öne çıkan faktör Piyasadaki 2nci el şansıdır! Burada da HONDA'nın şansı kesin %90'dır! Ne yazıkki ÖTV v.s. yüzünden Büyük Motorlu SUV otomobiller Türkiye'ye ithal edilmiyor, kısa bir araştırma yaparsanız çok farklı ve çok güzel SUV'lar görebilirsiniz. Bu bilgiler 1984 KASIM / 2017 KASIM, yaklaşık 35 senelik bir tecrübe ile yazılmıştır. Selamlar, Ömer.

Sayın DEMİRELLİ az önce yazarken (Arazi aracında otomatik vites iyimidir?) sorunuza cevap vermeyi unuttum, bunu Hangi Otomobil Markasında ve hangi şanzımanla olduğuna bakarsak daha doğru olur ama konu çok uzayacaktır. Aslında SUV (Sport Utility Vehicle) ancak hafta sonlarında şehir dışında, fazla engebeli olmayan yerlerde gezme imkanı veren 4x4 otomobiller olarak bilinirler. Bir gün vaktiniz olur 1949/53 WILLYS'e rastlarsanız en az 1 saatinizi ayırın ve o günkü ilkel teknoloji ile yaratılan 4x4'teki şanzıman bugün Dünyada En Yüksek Dağlarda (şu anda Türkiye'de Anadolu'da Köyler ve kasabalar arasında HALA çalışan çok sayıda bu JEEP'ten olduğunu biliyorum), bir başka örnek, HİMALAYA dağları 2 bölgeye ayrılır, genelde 3000 mt. yüksekliğe tırmanacaklar GÜVENLİK açısından Hindistan'ı tercih ederler, EVEREST'te gözü olanlar NEPAL HİMALAYA bölümünü seçerler. Hindistan'ı çok fazla bilmiyorum ama NEPAL'de yaklaşık 15.000 SHERPA (yöresel rehber) var ve bunlara 10.000 civarında Özel Hazırlanmış (aşağıda fotoğrafını gördüğünüz) DEFENDER'lar hizmet veriyor, Teknik Servis ve Yedek Parça Singapur'dan destekleniyor. Bu DEFENDER'ların üzerinde çok farklı (ESKİ TİP) bir şanzıman var! (Bilgi Kaynağı; Land Rover Singapor ).
Arazi ve Şehir/Şehir Dışı kavramını biraz daha dikkatli yorumlamakta fayda vardır! Aslına bakarsanız verdiğiniz para doğrultusunda (0) bir SUV'a da günümüzde Otomatik Şanzıman yakışır! Selamlar, Ömer.

4x41

Sayın DEMİRELLİ Merhaba, bu yazdığınız 2 SUV otomobili mukayese ederken hangi kriterlere bakmak çok önemlidir.
İsterseniz Teknik açıdan başlayalım, çok fazla detaya girmeyeceğim bugün Dünya'da Otomobil Motor Teknolojisinde HONDA Hep Öne Çıkan marka olmuştur, Üstten Çift Eksantrik, Çoklu Süpap ve Otomatik Şanzımanın BUGÜN bu boyuta gelmesi HONDA ve MITSUBISHI Electric ve ATSUGI'nin katkıları ile olmuştur. Çok basit bir değerlendirme yaparsak her iki Markanın AYNI SIKLETTE Güreşçi olmadığını söylemem daha doğru olur! Dünya'da HONDA Otomobil Teknolojisi asla tartışılamayacak bir noktadır. Güvenlik Testlerine bakarsanız her iki markanın arasında hayli bir mesafe olduğunu kolaylıkla göreceksiniz. Türkiye'de otomobil satın alırken en öne çıkan faktör Piyasadaki 2nci el şansıdır! Burada da HONDA'nın şansı kesin %90'dır! Ne yazıkki ÖTV v.s. yüzünden Büyük Motorlu SUV otomobiller Türkiye'ye ithal edilmiyor, kısa bir araştırma yaparsanız çok farklı ve çok güzel SUV'lar görebilirsiniz. Bu bilgiler 1984 KASIM / 2017 KASIM, yaklaşık 35 senelik bir tecrübe ile yazılmıştır. Selamlar, Ömer.
Teşekkürler üstadım sağolsun

Nissan x trail yakıt hakkında bilgi almak istiyorum siz üstadlarimdan birde kafamda 3 araç var sizce hangisi daha iyi
1=Honda crv 1998 ile2000 arası
2=suzuki Grant vitara 2000 ile 2004 arası
3=Nissan x-trail 2000 ile 2006 arası
Cevaplarınızı onemsiyorum
Fiyat aralığı 35.000-42.000 arası
Şimdiden teşekkürler

Sayın DEMİRELLİ az önce yazarken (Arazi aracında otomatik vites iyimidir?) sorunuza cevap vermeyi unuttum, bunu Hangi Otomobil Markasında ve hangi şanzımanla olduğuna bakarsak daha doğru olur ama konu çok uzayacaktır. Aslında SUV (Sport Utility Vehicle) ancak hafta sonlarında şehir dışında, fazla engebeli olmayan yerlerde gezme imkanı veren 4x4 otomobiller olarak bilinirler. Bir gün vaktiniz olur 1949/53 WILLYS'e rastlarsanız en az 1 saatinizi ayırın ve o günkü ilkel teknoloji ile yaratılan 4x4'teki şanzıman bugün Dünyada En Yüksek Dağlarda (şu anda Türkiye'de Anadolu'da Köyler ve kasabalar arasında HALA çalışan çok sayıda bu JEEP'ten olduğunu biliyorum), bir başka örnek, HİMALAYA dağları 2 bölgeye ayrılır, genelde 3000 mt. yüksekliğe tırmanacaklar GÜVENLİK açısından Hindistan'ı tercih ederler, EVEREST'te gözü olanlar NEPAL HİMALAYA bölümünü seçerler. Hindistan'ı çok fazla bilmiyorum ama NEPAL'de yaklaşık 15.000 SHERPA (yöresel rehber) var ve bunlara 10.000 civarında Özel Hazırlanmış (aşağıda fotoğrafını gördüğünüz) DEFENDER'lar hizmet veriyor, Teknik Servis ve Yedek Parça Singapur'dan destekleniyor. Bu DEFENDER'ların üzerinde çok farklı (ESKİ TİP) bir şanzıman var! (Bilgi Kaynağı; Land Rover Singapor ).
Arazi ve Şehir/Şehir Dışı kavramını biraz daha dikkatli yorumlamakta fayda vardır! Aslına bakarsanız verdiğiniz para doğrultusunda (0) bir SUV'a da günümüzde Otomatik Şanzıman yakışır! Selamlar, Ömer.

Ekli dosyayı görüntüle 67498
Üstadım sizcevap Nissan x-trail nasıl arac

Ekli dosyayı görüntüle 67498
Üstadım sizcevap Nissan x-trail nasıl arac

Nissan x trail yakıt hakkında bilgi almak istiyorum siz üstadlarimdan birde kafamda 3 araç var sizce hangisi daha iyi
1=Honda crv 1998 ile2000 arası
2=suzuki Grant vitara 2000 ile 2004 arası
3=Nissan x-trail 2000 ile 2006 arası
Cevaplarınızı onemsiyorum
Fiyat aralığı 35.000-42.000 arası
Şimdiden teşekkürler
Sayın DEMİRELLİ Merhaba, ortalama yaşı +/- 20 olan -nasıl bir ortamda kullanıldığını bilmediğimiz- 3 SUV araçtan bahsediyoruz, doğrudan bunların yakıt tüketimlerine bakarsak YANLIŞ bilgi vermiş olurum. Ama (0) SUV olarak baktığımızda Honda CRV en az olandır, NISSAN'ın Japonya çıkışlı olanları ile RENAULT ile ortak Avrupa üretimleri arasında çok ciddi bir fark var. Bu tür ortaklıklar günümüz koşullarının beraberinde getirdiği pazarlama zorluklarını aşmak için geliştirilmiş çalışmalardır! Toyota Avrupa Diesel Motoru (BMW)'den alıyor, Honda İngiltere Fabrikasında kendisi üretiyor, diğer markalar RENAULT ile ortak üretim yapıyorlar! *Can Güvenliği* ve Konfor'dan başlayarak bir sıralama yaparsak Honda %70, Nissan %25 ve Suzuki Vitara %5 olur! Kimler tarafından nasıl kullanıldığını bilmediğiniz bir bir SUV'u almak oldukça riskli olabilir. Muhtemel sorunların size kaça mal olacağını hesaplamanız yararlı olacaktır. Selamlar, Ömer.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri