Mercedes W163 Ml 320- Made In Usa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan semavibuğra Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,725

Etiketler
Sanziman resetlemeyi yaptim bugun, ardindan bir kac kere kontagi ac kapat yapinca vites normale dondu :smiley: Ilk etapta takili kaldi. Sonra anahtari cikarip kapilari acip 20 saniye sonra tekrar calistirdim, normale dondu.

Bir kac kere bunu yapmisti ama acup kapatinca hemen duzeliyordu.

Neyse, sonra biraz devirli kullandim. Donuste de oyle kullanirim ve sanziman kendi loglarini alir sanirim.

Hizlanmasi kotu degil zaten...

Benim soyledigim arac dururken ilk gaza bastiginiz tepki... Yani 10kmye kadar falan. Sonrasinda gayet kararinda gidiyor, problem yok.

40 shifting dedigi 40 adet vites degistirme olsa gerek. Eve gidene kadar bitirir sanirim hafiza islemini.

Sensor yetisirse haftasonu montaj var...

Cekmeye calisacagim resim. Her ihtimale karsi fren musuru de siparis ettim. Acceleration sensor siparis etmedim, umarim ondan cikmaz :smiley:

Duruma gore, onumuzde ki hafta icinde 4 cekerle ilgileneyim diyorum... Yavas yavas :smiley:

Yaw rate sensoru degistirdim ama sorun devam etti... Yani 20km hiza gelince abs isiklari yaniyor, oncesinde yanmiyor. Pedaldaki sensorude degistirmistim. Geriye yaw rate sensor ile ayni yerde olan accelerate sensor kaliyor... Oradanda degilse muhtemelen abs ile ilgili mekanik boir sorun olabilir... Acelesi yok,. yavas yavas cozeriz :smiley:

Sanzimanda ki vuruntu iletkenli9k hatasi sanirim. Aku baya bir zayifti artik oldu gibi. Birakinca aktarma ile calistiriyorum. Aktarma ile calisitirinca da vites takili kaliyor ilk defasinda. Bir kac kere deneyince sorun ortadan kalkiyor. Yeni bir aku almam gerekecek muhtemelen...

Arka cami actim... Halat bostaydi. Cok ugrasamadim acikcasi, geri kapattim cami sabitleyerek... Daha sonra bakacagim...

Mafin oldugu bogaz ark taraftan yerinden cikmis... Arada tekleme yapiyordu orada hava alinca. Onu hallettim

KN hava filtresini ve carbon polen filtresini temizleyip geri taktim...

Tamirci bir arkadasin musait bir zamaninda arabayi lifte alip 13 pin konnektoru sanziman yag ve filtresini degistirecegim.

Az once gidip yeni bir aku almak zorunda kaldim arabanin 8de bir fiyatina neredeyse... Cok zoruma gitti :smiley:

2 gundur her aktarma ile calistirdigimda takilan vites simdi hic bir sekilde takilmiyor. Belkide akimin dusuklugu nedeniyle bu sorun yasaniyordu, bilemiyorum. Insallah sorun ortadan kalkmistir :smiley:

Gecen arabayi baya bir actim dagittim malum sensor icin... Her yer tertemiz cikmisti... Sensorler beyinler vs... Tabi elektronik seylerin distan temiz olmasi bir anlam ifade etmez ama arabanin mekanik olarak sorunsuz olmasi beni suphelendiriyordu hep...

Bugun biraz kafa patlattim... Blacklotus ile de whatsapptan fikir alisverisinde bulunmustuk oda cok faydali oldu...

Aku degistirdim ve sanzimanda takilma ortadan kalkti... Umarim bir daha yapmaz, simdilik cozuldu gibi gorunuyor...

Gelelim BAS ABS ve ESP isiklarina...

Araba 20kmde yaniyordu ya... az once iyice bir tarama yaptim forumlarda... Elektriksel bir hata olmaliydi bu... Devreye girmiyordu yani sistem...

Oda nesi! Role yerinde yok! Yan tarafa takilmis....

Bu problemimiz de ortadan kalkti...

Geriye kaldi Low Range... Onada okuyup uflemeyi dusunuyorum :smiley:

Kesinlikle deneyecegim... Olmadi sokup wd40 :smiley:

Saka maka tamir edilebilmesi lazim cunku eskisini talep ediyorlar ve yeni diye satilanlar sifir degil yenlienmis olarak satiliyor zaten...

Henuz arastirmadim ama nasil tamir edildigini falan...

En gicik oldugum sey ne idugu belirsiz usta bozuntularinin arabayi kurcalamasi!

Klima fanini direk baglamislar roleye. O arada bir seyler karistirmislar demekki...

Bunlar da burada bulunsun o zaman:
Kaynak: FUSE BOX 1998-2005 Mercedes-Benz ML Location Diagram

Fuses in the engine bay ML Class 1998-2002 W163
Fuse # Pupose, Designation, Function / Ampere
1 12 volt outlet socket 15
2 Left turn signal lamps 7.5
3 Right main headlight, head lamp 7.5
4 Sunroof, moon roof motor 20/40
5 Left bean headlamp, head light 7.5
6 Lift gate wiper motor 7.5
7 wiper and washer system, front 30
8 Transfer case box 25
9 Instrument and license plate illumination 7.5
10 Anti dazzle mirror, vanity mirror, emergency call, RADIO, glove light 10
11 Fuel injection valves, engine functions 15
12 Parking lamp, left 7.5
13 Steering angle sensor, footwell plus ceiling lights, on board diagnossis 10
14 Engine control unit, diesel, fuel injection system 25
15 Brake stop lamps, brake light switch 10
16 Airbag control unit, SRS, A/C Air Conditioner system, gear selector module, instrument cluster 15
17 12 volt outlet in pssenger side, rear 20
18 Trailer socket, battery positive 25
19 Oxygen sensor, scavenging valve, fuel tank ventilation, vacuum pump, engine functions 15
20 mirror heater 15
21 sound system, radio, telephone, sound amplifier 25
22 Traction control, transmission, steering angle sensor, diagnossis, ML55 suction fan, rain sensor, on board computer, ETC, gear recognition, reverse and park lock, transfer case contol unit, ESP, fuel pump relay, engine electronics ME 15
23 Dynamic headlamp range adjustment 15
24 parking lamp, right 7.5
25 Turn signal lamp, right, trailer hitch, turn signal lamp 7.5
26 iginition coils 15
27 ABS hydraulic unit, traction contol 40
28 heated seats 20
29 Power Window Switch. front left / rear right 30
30 Power window Switch, front right / rear left 30
31 Switches, quarter window, mirror adjust, mirror lamps, rear vent window, outside mirror adjustment 15
32 Right Front, Seat adjustment switch, motor 30
33 Front Right, seat adjustment switch, motor 30
34 dipped beam headlamp left / head light assembley range adjustment, left low beam, left headlamp 15
35 Low beam right (passenger side), Right front head light unit. 15
36 Window heater, rear 30
37 Horn 20
38 Fuel pump, Fuel level sensor 20
39 not used –
40 vacum pump for engine 20
41 Recirculation pmp, heater, Relay, coolant circulation pump, blower motor 25
42 Central locking door lock / unlock, keyfob remote 20
43 Heater fan, Blower motor 30
44 A/C, rear window washer pump, fan, air conditioner, engine fan stage 1, additional fan. 30
45 Air injection reactor pump, electrical air pump 40
46 Rear for lamp bulb 7.5
47 Fog lamps, front, High Beam light 15
48 Alarm signal, horn

Relays in engine compartment, ML320, ML350, ML500 ML55 AMG
Relay Function
K1 Heated outside mirror relay
K2 Horn
K3 Fuel pump
K4 Turn signal lamp, left
K5 Instrument cluster, license plate lights
K6 ESP Brake stop lamp suppression
K7 Turn signal lamp, right
K8 starter, solenoid switch KI 50 relay
K9 Parking lamp, right
K10 Not used
K11 Termnial 15, voltage supply for diesel
K12 circuit 15 relay
K13 Parking lamp, left
K14 comfort convenience relay
K15 Central locking for doors, tail gate
K16 Power windows right
K17 Windshield wiper blades, interval
K18 Power window, left
K19 Heater, recirculation pump, e-box fan
K20 Central door locking system, all doors, tailgate, fuel tank
K21 Fan Heater
K22 Dipped beam headlamp, contact piece, daytime driving light relay
K23 Central door locking system, passenger door, rear doors
K24 Central door locking, driver’s door, fuel tank filler cap
K25 ABS Hydraulic Unit
K26 Fan air conditioning system
K27 rear window washer pump
K28 Air injection reactor pump
K29 Rear fog lamp
K30 Fog headlamp / AUX
K31 alarm horn

Tesekkurler bilgiler icin...

Ben ilk etapta sigortaya bakmistim aslinda... Yanliz aku bitip duruyordu ve aktarma yaptigim akude bitince sigorta denedighimde, arabayi oylece birakmistim kizip. O sirada aku bitmese belki roleyi pazar gunu bulacaktim :smiley:

Gec oldu guc olmadi :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR