Mercedes Sprinter Karavan Dönüşümü Başladı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HSYNSRM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,628

HSYNSRM

Ana Kamp
Arkadaşlar Merhaba. Uzun zamandır buradan takip ediyorum. Ve sonunda bende dönüşüme başladım. Mercedes Sprinter 2002 model 413 CDI çift teker. Neden Mercedes derseniz, Olmuşken Mercedes olsun dedik. Şu an elektrik döşendi, Güneş panelleri takıldı, Tente yapıldı. Duş teknesi de tamam. Sırada araç altına yerleşecek depolar var. İyi bir usta arıyorum Eskişehir'de.

Şimdilik bu fotoları yükledim.

IMG 1180

IMG 1181

IMG 1182

IMG 1189

IMG 1194

IMG 1196

Aracın koltuklarını söktük, Tavandaki eski havalandırma camını değiştirdik. Çevresi çürümüş tü, bir numara büyüğünü taktık. Çürük yerleri kesip çıkardık. Banyonun olduğu yere küçük havalandırma penceresi açtık. güneş panellerini uzun bir araştırmadan sonra Pttavm den sistemin tüm parçalarını alarak kendim montajını yaptım. Şu an araç kendi elektriğini üretiyor, Yapım aşamasındaki elektrik ihtiyacımızı karşılıyor.

IMG 1197

IMG 1206

ANIV5360

AOAU0220

BFLS0274

HEYG4879

Kolay gelsin hemşerim.

Depoları özel imalat mı düşünüyorsun?

Paslanmaz sactan ise argon kaynağı ile yaptırmak gerek. 1 mm sac bile yeter ama kaynak yapması zor olur. Önce iyi bir argoncu bulup, en az kaç mm sac kaynatabilir konuşmak lazım. 1.5 mm i kaynatabileceğini düşünüyorum.

Tesisat konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Selamlar memleketime.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dostum kolay gelsin birimde bir projemiz var araştırıyorum soruyorum enerji sisteminde neler var montaj hariç enerjiye kaç para ödedin

Dostum kolay gelsin birimde bir projemiz var araştırıyorum soruyorum enerji sisteminde neler var montaj hariç enerjiye kaç para ödedin
Güneş panellerini 3 x 165 w panel 1300 TL + 10 mm kablo 20 metre( 10+ 10 ) 150 TL - 3kw akıllık tam sinüs invertör 1400 TL + 2 x 100 amper solar akü 1500 TL ve bağlantı profili ve elemanları 300 TL + panelleri paralel bağlantı kablosu vs yaklaşık 4700 TL yi bulmuştur. Bu konuda 6000 TL den 12000 Tl ye kadar fiyat teklifi veren oldu. Ancak ben kendim yapmayı tercih ettim.

Kolay gelsin hemşerim.

Depoları özel imalat mı düşünüyorsun?

Paslanmaz sactan ise argon kaynağı ile yaptırmak gerek. 1 mm sac bile yeter ama kaynak yapması zor olur. Önce iyi bir argoncu bulup, en az kaç mm sac kaynatabilir konuşmak lazım. 1.5 mm i kaynatabileceğini düşünüyorum.

Tesisat konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

Selamlar memleketime.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sprinter için depo bulamadım. Aracın altına yaptırmak istiyorum. Yaptırabilirsem. Olmaz ise mecburen arkaya yatak altına yerleşecek.

Güneş panellerini 3 x 165 w panel 1300 TL + 10 mm kablo 20 metre( 10+ 10 ) 150 TL - 3kw akıllık tam sinüs invertör 1400 TL + 2 x 100 amper solar akü 1500 TL ve bağlantı profili ve elemanları 300 TL + panelleri paralel bağlantı kablosu vs yaklaşık 4700 TL yi bulmuştur. Bu konuda 6000 TL den 12000 Tl ye kadar fiyat teklifi veren oldu. Ancak ben kendim yapmayı tercih ettim.
Teşekkür ederim yalnız bütün malzemeyi çok hesaplı almışsın toplamda hemen hemen benim hesabıma göre en az binbeşyüz tl ucuz almışsın hepsini bir yerdenmi aldın vizede yardımcı olurlarmı zamanı geldiği zaman

Tuvaleti yaparkenki resimlerini koyda bakalım beni ençok düşündüren elektrik tesisatıyla tuvalet ve duş kabini montajı

Hayırlı olsun ve de kolay gelsin dostum. bende de 213cdi var ambulans çıkması, bu hafta başlayacağım bakalım kısmet olursa. Aldığınız fiyatta paneller var n11 com da, oradan almayı düşünüyorum , siz nereden aldınız ?

Teşekkür ederim yalnız bütün malzemeyi çok hesaplı almışsın toplamda hemen hemen benim hesabıma göre en az binbeşyüz tl ucuz almışsın hepsini bir yerdenmi aldın vizede yardımcı olurlarmı zamanı geldiği zaman
Pttavm den ve Hepsiburada dan aldım. Vize derken? Tse de mi? Bilmiyorum, sorun olmaz herhalde!

Du
Tuvaleti yaparkenki resimlerini koyda bakalım beni ençok düşündüren elektrik tesisatıyla tuvalet ve duş kabini montajı
duş teknesini kestim, tekere gelen kısmı. Tuvalet kasetli olacak. Elektrik tesisatı gerçekten sıkıntılı. 50 metre spiral kanal kullandım. Aracın şöfor üstünü kumanda merkezi yapacağım. Tüm kablo uçları oraya çektim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR