Mercedes Sprinter 413cdi Karavanımı Yapmaya Başlıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ynsgny Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 65
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,614

iyi günler. rica etsem aracın boyutlarını yazar mısınız?
toplam aracın boyu, iç yüksekliği, iç genişliği, iç uzunluk?
yatak ölçüleriniz? ve yatağa girip çıkmak rahat oluyor mu, yatak araları mesafe yeterli geldi mi size? ben de iki çocuk var ve ben de ranza şeklinde düşünüyorum.
son olarak aracı kaça almıştınız acaba? teşekkür ederim şimdiden.

yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen yanıt gelmemiş :smiley:
dostum bende 213 cdi var , sanırsam sprinterin en kısa şaselilerinden birisi. Uzunlukları farklı tabii sprinterlerin ancak yükseklik ve enleri aynı. benim gibi uzun boyluysan bu araçtaki gibi enlemesine konacak yatağa sığamazsın. en 173 yükseklik 185. (213'ün uzunluk 323)

Arkadaşlar merhaba, bende aranıza yeni katıldım. Mercedes sprinter ile karavan yapmaya başlayacağım. Öncelikle bu deneyimi yaşamış karavanseverlerin görüşlerine ihtiyacım var. Nereden başlayacağımı bilemedim. Şöyleki, karavanımda güneş paneli- ısı yalıtımı- ısıtıcı - ranzalı yatak ve mutfak- banyo-wc- 4 kişilik yemek masası - mutfak kısmı olacak. Tavana 1 adet havalandırma açılacak.
İşleme nereden başlamalıyım. İleride sorun yaşamamak için.

Arkadaşlar merhaba, bende aranıza yeni katıldım. Mercedes sprinter ile karavan yapmaya başlayacağım. Öncelikle bu deneyimi yaşamış karavanseverlerin görüşlerine ihtiyacım var. Nereden başlayacağımı bilemedim. Şöyleki, karavanımda güneş paneli- ısı yalıtımı- ısıtıcı - ranzalı yatak ve mutfak- banyo-wc- 4 kişilik yemek masası - mutfak kısmı olacak. Tavana 1 adet havalandırma açılacak.
Planlamayı yaparken dıştan içe doğru ve yukarıdan aşağıya doğru bir yol izlemelisiniz. İlk olarak açılacak cam ve havalandirmalari açıp. Panelleri yerleştirip tavandan başlayarak yalıtım ve kablo tesisat işlerini yapmalısınız. Diğer yapım konularını da okursaniz bilgi edinirsiniz.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim, dediğiniz gibi uygulama yapacağım inşallah. Araç içini soyduk. Çok şükür fazla çürük yer çıkmadı. O zaman güneş paneli ve açılır tavan araştırmalıyım. Diğer yapım konularına bakıyorum 2 gündür. Yakın tarihli tecrübeleri ve teknolojinin getirdiği yenilikleri görmek ve öğrenmek gerekiyor. Bu yüzden bazı konuların günceli olarak yeniden açılıp, forumlarda bilgi paylaşılması iyi olacaktır diye düşünüyorum. Açılır tavan ve güneş panelini uygun fiyatlı nereden temin edebilirim. Kendim de montaj yapabilirim diye düşünüyorum. Yeter ki montaj şeması olsun. Araçta tezgah altı buzdolabı - tv olacak. Bunun için kaç w panel- inverter- ve yaşam aküsü kapasitesi olması gerekir? Marka - model ve satış yeri tavsiyesi olanlardan alabilir miyim?

Merhaba, elinize sağlık, bende aynı araçta bu işe başlayacağım. Klimayı iptal etmemişsiniz. Önde klimanız var mı sadece arkada tavan kliması mı var araçta? Seyahat halinde soğutma yeterli olacak mıdır?

Müthiş konu, elinize sağlık. Aracın son durumu nedir? İlişkiniz nasıl gidiyor :smiley:

Sizin nasıl gidiyor? :smiley:

bilmiyorum enka karavan isminde bir firma ile konuştuk anlaştık. aracımızı teslim ettik. deneyimlerimi aracın tamamlanma sürecinde aktarmaya çalışırım. pişman olmayız inşallah.
enka karavan hakkında piyasada olumlu konuşan kimse yok. dikkatli olun. tanıdık bir kaç arkadaşı fena çarpmışlar. umarım sağlam bir sözleşme yapmışsınızdır. teslimat konusunda çok mağdur etmiş. bir de ucuz malzemeye kaçmış ince işçilikte. ağzı laf yapan, ama sözünü tutmayan bir adam olduğunu söylüyor mağdurlar. setlerde dedikodusu çok yapılıyormuş. ama şikayet giren yok maalesef.

İnternette bir model gördüm ona benzer yapmaya calısacagız tek farkı arkada 2 kat yatak yapıcam birde masa takımıyla birlikte 5 kişilik yatak kapasitesi olacak Ekli dosyayı görüntüle 502741 Ekli dosyayı görüntüle 502742
Slm aynı araç tan almayı düşünüyorum bende bu araçları b sınıfı ehliyet kullanabilirimi acaba
İnternette bir model gördüm ona benzer yapmaya calısacagız tek farkı arkada 2 kat yatak yapıcam birde masa takımıyla birlikte 5 kişilik yatak kapasitesi olacak Ekli dosyayı görüntüle 502741 Ekli dosyayı görüntüle 502742
Slm hayırlı olsun bende bugün. Bir 2002 modek
Slm. Bende bugün bir splinter 413cdi ile anlaştım karavan için. Araç şuan çekme belgeli olarak alacağım. M2 yazıyor ruhsatta. Şuan koltuklu araç. Bende b sınıfı ehliyet var kullanımında sıkıntı cikarmi bana bsinifi ehliyet ile suanki M2 yazan kısım karavan ruhsatı ilemi M1 e dönüyor birde bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yarum bekliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri