Mercedes Sprınter 412 D

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet_mtrs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,679
Ynt: Mercedes Sprınter 412 D

Sn. Hüdaverdi .

Teşekkürederim. Ben de sizler için aynı dileklerde bulunuyorum. :smiley:
Selamlar.

Etiketler

Hikayenize yeni denk geldim.
Birçok arkadaşın yazdığına katılıyorum. Sizin kadar becerikli olmak ben de isterdim.
Yapabildiğim aracı bakımlı tutmak, umarım bir şanssızlık yaşamamı sağlar... Tek güvencem o çünkü. :smiley:

Tesadüfe bakın ki ; bir operatör degiştirebilmeyi ancak iki ayda başarabildim. İyi oldu yazınızı görebildim. Teşekkür ederim Alpaslan bey kardeşim. Dediğinizde haklısınız. İmrenirim dogrusu aracını tertemiz tutabilenlere. ( Ben de biraz olmuyor da ;D )
Selamlar.

Tebrik ederim Kullanılan Aracı Bilmek ve Arizasina Mudehale edebilmek çok güzel. Ellerinize sağlık. Şoför ve Sürücü Arasındaki En basit farktır bu.
İnsan dara düştüğü zaman aracinida taniyorsa yapamayacağı arıza yoktur. Ama takım çantası şart :smiley:

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tebrik ederim Kullanılan Aracı Bilmek ve Arizasina Mudehale edebilmek çok güzel. Ellerinize sağlık. Şoför ve Sürücü Arasındaki En basit farktır bu.
İnsan dara düştüğü zaman aracinida taniyorsa yapamayacağı arıza yoktur. Ama takım çantası şart :smiley:

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok teşekkür ederim Ahmetcan 466.

Ben aslında , aracım ile aramda gecen bir sorunun hikayesini yazacaktım.
Ne var ki; forumda yapılan degişikliklere henüz adapte olamadığımdan dolayı sistemi çözmeye çalışırken gördüğünüz gibi gereksiz tekrarlamalar yapmışım istemeden. Bunun yanında eklemek istediğim resimlerim de var fakat henüz nasıl yapabileceğimi çözemedim halen . Uğraşmaktayım .
Selamlar .

Mehmet Bey, „Dosya Yükle“ yerine tıklayarak bilgi sayarınızda resimlerin olduğu dosyaya girin ve yüklemek istediğiniz resimin üzerine tıklayın. Resimlerinizin mb’ı yüksekse bunu küçültmek gerekebilir. Siz daha önce çok resim yüklediğiniz için bildiklerinizi tekrarlamak istemiyorum. Eğer sorun çözülmediyse daha detaylı anlatabilirim.

Resim 019

2015 gezilerimi yazmadan önce Neden bu hale geldiğimizi anlatmak istiyorum.

Hatırlarsınız , Temmuz ay'ı dayanılmaz sıcakları ile sürüp giderken bizim de yolumuz Didim den Akbük yolunda ilerlerken bilenler-bilir , kent e epey yaklaşılmaya başlandığında iki AVM var yanyana . gece karanlığıy dı . Dedik-ki hem yarın buradan biraz alış-veriş eder hem de göndüz gözü ile bilmediğimiz rast gele yollar secip hiç görmediğimiz yerleri söööyle köşe-bucak bir dolaşacak sak eğer , kumanyayı düzmek de önemlidir deyip bir yerde durup vurup kafayı yatmalı diye düşündük .
İşte sabah oldu kaltık. bir güzel de dinlenmişiz Perdeyi aralayınca çok yakınımızda sahili görünce (Ben diyeyim 50 m , siz deyin 100 m.)
__Biz buraları hep basıp geçiyoruz . Durmuşken çeyveye bir baksaydık bari , dedik . Bu vesile ile de sabah sporu olur (üstünüze afiyet) biraz da şu fazlalıklarımızı atarız dedik. Aman ne begendik - ne begendik bilemessiniz . (gezi bölümümüz de bunları anlatacagız). Velhasılı biz postu serdik buraya . Hani sıcaklar demiştim ya. Evet bu sıcakları burada geçirmeye karar verdik . Girdik bahçe yollarından içeri nah işte denize 15 mere dibindeyiz Burada çok keyifli vakit geçiriyorduk. Bir de LPG miz bitmeseydi . Bir benzinlige gidip LPG depomuzu doldurmak üzere akşam karanlığında koyulduk yola.
Alışveriş ettiğimiz yeri 50 metre Ya geçtik - ya geçmedik bizim motor ani den stop etti . İşte böyle başladı . Burada olan biteni , neden bu hale geldiğimizi anlatacağim.

Son düzenleme:

Hüseyın bey Çok teşekkür ederim.
Verdiginiz ip uçlarını degerlendirerek bir şeyler yapıp bir resim yüklemeyi başarabildim . Artık yazabilir ve resimlerimi de ekleyebileceğim.

Bocalarken yüklediğim anlamsız şeyşeri de silmeye çalıştımsa da başaramadım .(evelden yapabiliyordum) Silebilrseniz memnun olurum
Selamlar.

Mehmet Bey karavanlarımızın motorları aynı. Üç hafta kadar önce benim aracın önüde aynı resimde görüldüğü gibi açıldı ve su pompası değiştirildi. Tamiri ben yapamadığım için yüklü bir fatura ödemek zorunda kaldım. Paylaşımızın devamını ilgi ile bekliyorum.

Mehmet Bey karavanlarımızın motorları aynı. Üç hafta kadar önce benim aracın önüde aynı resimde görüldüğü gibi açıldı ve su pompası değiştirildi. Tamiri ben yapamadığım için yüklü bir fatura ödemek zorunda kaldım. Paylaşımızın devamını ilgi ile bekliyorum.

Hüseyın bey.
Öncelikle sayfam daki fazlalıkları düzenlediğiniz için teşekkür ederim.

Yazılarınızı okuduğum zamanlar notorlarımızın aynı olabileceği ihtimalini ben de düşünmüştüm. Bu motorları ben oldum-olası çok tutmuş'umdur . Her ne kadar teknolojisi eski olsa da hakkındaki söylemler hep olumlu olmuş ve en uzun omurlü motorlar oldugu olgusu öne çıkmıştır. Örnegin benim motorum bu yıl 500.000 km ye girdi artık . Halen motor yapılmamıştır . Gerekli büyük küçük bakımları haricinde (turbo ,enjektör ,v kayışları zincir degişimi interkolin degişimi , V.B gibi) Kayde deger bir arıza yaşamadım . Sanırım sizinki de bir bakım ötesine geçmemiştir . Ama biliriz ki , aracınız bu üç bacaklı yıldızı taşıyorsa tamirciler sizi kıstırdığında pek ucuza kurtulamassınız. Daha kötüsüyle karsılaşmamanızı dilerim
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR