Mercedes Sprinter 213 Cdi Ambulansın Korsan Karavana Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Triumph Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,156
Kolay gelsin elden gelince kendin yapmanın zevki başka oluyor.
Buzdolabının elinizde olduğunu yazmışsınız ama tezgah altı ikinci el bi dolap denk getirip onu çevirseydiniz hem yer hem enerji tüketimi açısından avantajlı olurdunuz.
Öncelikle teşekkür ederim , zevkli bir o kadar da yorucu oldu. Dolaba gelince ,Büro tipi dolabım da var , önceki kamp tecrübelerime dayanarak özellikle bunu dönüştürdüm. Diğerine bir karpuz sığdırmak dahi güç :smiley: İki gündür dolap gayet güzel çalışıyor , şu ana kadar enerji sorunu yok , zaten araçta dolap e hidrofordan başka kayda değer akım çekecek cihaz da yok.

Etiketler

eh işte yola çıkacak kadar oldu..

4

İyi yolculuklar dilerim, hayırlı olsun. Buzdolabının arkası kapandığı için acaba ısı sorunu olur mu bir hava deliği yok anladığım kadarıyla.

İyi yolculuklar dilerim, hayırlı olsun. Buzdolabının arkası kapandığı için acaba ısı sorunu olur mu bir hava deliği yok anladığım kadarıyla.

Teşekkür ederim, Kampta motoru indiriyorum, dış duş arkada olduğu için kapılar kamp boyunca açık, dolap ile kapı arasında 15 cm boşluk var, ayrıca yolculuk boyunca da arka kısmın yan camları açık, dolayısıyla hava sirkülasyonu oluyor. Motoru indirmediğim Kısa konaklamalarda tedbir olarak arka kapının birini aralıyorum, sıkıntı yok gayet sağlıklı çalışıyor. Dolabın büyüklüğünden de özellikle hanım çok memnun. Selamlar

Mutfağın arkada oluşunu beğendim bana banyo ve mutfağı bu şekilde konumlandirmak daha doğru geliyor yer işgali olmaması açısından

25 Ağustosta yola çıktık , kıyıyı izleyerek konaklaya konaklaya Çıralı'ya kadar gidip yine konaklaya konaklaya 8 eylül de evimize döndük. 15 günlük gezimizde ne yolda ne konakladığımz yerlerde araçla olsun motorla olsun, donanım ile ilgili olsun hiç ama hiç bir sorun yaşamadık. Site özellikle yapımın son günlerinde resim yüklemeyle ilgili sürekli hata verdiği için pek resim de yükleyemedim. Konuyu takip eden, yorum yapan, öneriler sunan herkese çok teşekkür ederim.

1

2

3

4

En sonunda muradınıza ermenize sevindim))

Bu son fotodaki sineklik ile ilgili yorumunuzu merak ettim. Sanırım orta hattında mıknatıslar var değil mi?
Kullanımı nasıl, beğendiniz mi? Asıl sorum, böyle sürgülü değil de normal bir kapısı olan karavanlarda bu şekil bir tül mü tercih edersiniz yoksa kapı gibi açılıp kapanan çerçeveli bir tül mü??

En sonunda muradınıza ermenize sevindim))

Bu son fotodaki sineklik ile ilgili yorumunuzu merak ettim. Sanırım orta hattında mıknatıslar var değil mi?
Kullanımı nasıl, beğendiniz mi? Asıl sorum, böyle sürgülü değil de normal bir kapısı olan karavanlarda bu şekil bir tül mü tercih edersiniz yoksa kapı gibi açılıp kapanan çerçeveli bir tül mü??
Sinekliği koçtaştan aldık, eni dar olduğu için hanım her iki yana yine tülden ekleme yaptı, sürgülülerden daha pratik oldu sanki. Biraz da biranönce çıkalım artık modundayken bulunca hemen yapıştık:smiley: ama iyi etmişiz, memnun kaldık, eve gelince söktü hanım, cırt cırtlı zaten, birşeyler daha yapacakmış artık ne yapacak bilmem :smiley: selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri