Mercedes Sprinter 213 Cdi Ambulansın Korsan Karavana Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Triumph Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,164
Ben sabrederimde, :smiley: ,siz nasıl sabredebiliyorsunuz.? ;)
Bu projeyi ben yapabilseydim ,bitsinde bir an önce kendimi yollara atabilsem diye sanırım daha sabırsız olurdum.
önce bu işe kaynak olarak kullanmak istediğim aracımı 6 ayda zor satabildim , ardından başta kayınpederin hastalığı ve sonrasında vefatı derken birsürü olumsuzluklar yaşadık. Ayrıca tek başına bundan fazlası olmuyor ,15 ağustosa yetişti yetişti, olmadı seneye artık dostum:/

Etiketler
önce bu işe kaynak olarak kullanmak istediğim aracımı 6 ayda zor satabildim , ardından başta kayınpederin hastalığı ve sonrasında vefatı derken birsürü olumsuzluklar yaşadık. Ayrıca tek başına bundan fazlası olmuyor ,15 ağustosa yetişti yetişti, olmadı seneye artık dostum:/

öncelikle başınız sağ olsun ve kayınpederinize de Allah rahmet etsin.
Bu kadar olumsuz durumlara göre sizin bu aşamaya gelmeniz bile başarı demektir.

yatak olarak kullanacağım kanapedeki gerekli değişimleri yaptım. yükselttiğim orta ayakları 1 cm kısa yapmışım ama olsun artık o kadar . kaldırım üzerinde yapınca kaldırımın azizliğine uğramışız. araca koyunca göstermiş kendini.

Z1

Z2

Z3

Z4

Güneş panellerinin tavana monte aşamasına geldik , bazı sorunlar çıktı , şöyle ki; paneller tavandaki klima ünitesinden ötürü tavandan arkaya doğru 10 cm kadar uzun geldi, dışarıda çıkıntı istemedim ve üniteyi söküp 15 cm kadar öne doğru kaydırdım. Bu arada vaktiyle tavan kaplamasını vidalarlarken bir vidayı klimanın hortumuna denk getirmişler ancak vidanın hortuma girdiği yerden sızıntı olmamış, ben vidaları sökerken farkettik, gaz boşaldı haliyle ve hortumun da yenilenmesi gerekti.perşembe günü için klimacı arkadaştan randevu aldık.
n11 den aldığım jel aküm de geldi. Akü 100a Lexron marka, Kore malı. Pişman ettirmeyeceğini umuyorum. Panelleri, kabloyu, 2 paneli birleştirmek için çiftli mc4 konnektörlerini de n11den almıştım. Fiyatlar şöyle : 2 adet 165w solar panel 800tl (kalo uçları mc4 konnektörlü), jel akü 1150tl, 20m 4mm'lik solar kablosu (uçları mc4 konnektörlü) 94 tl. metresi 4 küsüre geliyor , uçlarındaki mc4 fişlerin erkekli dişili bir takımı 10 lira civarında. Daha önce 10 takım mc4 aliexpresten toplam 40 liraya alıp kenara koymuştum. iki paneli birleştirmek için çiftli mc4 konnektörü ise yine n11'den 39 liraya aldım.

Perşembeye kadar elektrik tesisatını döşemeye çalışacağım. Fazla teferruat olmayacak,dolap için 4'lük panel kablolarından bir hat çekeceğim, tavan ışıklarını daha önce led'e çevirmiştim,onlar için bir hat, telefon şarjı için bir hat ve hidrofor için yine bir hat ve bunlar için bir kumanda paneli yapmam gerekecek.
Üst sol köşeye yaptırmayı düşündüğüm dolap işini sonraya bırakacağım, yoksa bu sezon tatil hayal olacak. Bakalım .. Ağustos 15 e kadar iyi kötü birşeyler yapıp en azından bir 15 gün gezmeyi umuyoruz.

1

paneller 147 x 67cm , tavandaki klima ünitesi nedeniyle uzunlamasına koyduğumda arkadan çıkıntı yapıyordu , üniteyi epeyce uğraştıktan sonra 20 cm ileriye taşıdım, paneller kutu gibi oturdu yerine. Önce aluminyum profillere vidaladım panelleri , sonra olduğu gibi tavana Dayson ile yapıştırdım. Profiller tavanda sabit , paneller gerektiğinde sökülebilir.

11

Kolay gelsin elden gelince kendin yapmanın zevki başka oluyor.
Buzdolabının elinizde olduğunu yazmışsınız ama tezgah altı ikinci el bi dolap denk getirip onu çevirseydiniz hem yer hem enerji tüketimi açısından avantajlı olurdunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri