Mercedes G Serisi Almak İstiyorum Yardımcı Olur musunuz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MST_MESUT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,452
Ynt: Mercedes G Serisi Almak İstiyorum Yardımcı Olur musunuz ?

hic pisman olmazsin, hic......!

fiyat konusunda bilgi ver mesut.

mesela kaca giderler yilina gore, neler gordun ve hangi internet linklere bakarsiniz? merak ettim

Etiketler

abi ben sahibinden com da g serisi bir kaç araç var benim bütceme uyan sahibinden com'da 2 tane var 22 _23 bine kadar bakıyorum daha ilerisi beni aşar land alsam diyorum ıspartada oldugum için restarasyonunu burda yapabilicek bi tamirci yok başka yere de gidip gelemicem ama bi mercedes saglam araba bide markası agır basıyor ikisinin arasında kaldım napcam bilmiyorum :( biraz daha mı beklesem acaba diyorum maddi yönden biraz daha rahat olursam iyi bişi alırım diye düşünüyorum

bir bakalim mesut, 22 23 bin ne yapar euro veya sterling olarak? uzun sasi mi ler?

bence acele etme, tam icine sinmediyse. eminim nadir abi ve diger mercedes G tutkunlari sana yardimci olur.

bu sahibinden.com bir gireyim bakalim ne var ne yok. bu G'ler hangi bolgededirler?

bu arac iyi gorunur sanki. o bolgede bir gezenbilir arkadas varsa belki gider gorur senin icin.

http://www.sahibinden.com/sahibinden_acil_satilik_orjinal_mercedes_gd_300WQQaXQQ10653372WQQpXQQdisplayitem

Sahibinden.com da görünen beyaz araç bence çok uygun.Pazarlık payını da hesaba katarsak kaçırılmaması gereken bir fırsat. Ustaya göstermek şartıyla. Orjinalitesi bozulmamışsa çok daha iyi. Evladiyelik ve kale gibi olan bu araçlar, insana güven veriyor. Bazen fırsatlar kaçabilir de. İyi düşünün kararınızı verin.
www.araba.com da bazı G serisi araçlar var onlara da bakın. Unutmayın ki Türkiyede bu araçlar parmakla sayılacak kadar az.

mehmet abi hos geldin! buldugun site guzel. iste boyle yaparsak mesut'u G sahibi yapacayik ;)

birde bu 230 GEL cok cok cok hosuma gitti!! rengi, durusu cok guzel. 230 benzi motor yakit konusunda cok iyi ,300 dizel'e yakin ve lpg olusu bilmem nasildir turkiyede? ingilterede yari yariya gelir.

bu G'yi lutfen incele , veya biris incelesin mesut icin.

http://www.araba.com/1621170.html

GEL 230 u bende sevdim. Türkiyede benzin ile gaz fiatlarında yarıya yakın fark var. Bu durumda ekonomik ve uygun bir araba. Model de yüksek ( 1989 ). İyi bir ustsya göstermek koşuluyla bu aracı değerledirebilir.
21- 22 Aralıkta Ankara Işıkdağı Karagölde bir kış kampı yapacağız. Araç Üstü Çadırımı en soğuk hava koşullarında yatılabilecek hale getirdim. Yani dört mevsimlik ( four seasons ) yaptım. Resimleri http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=20503.0 linkine göndereceğim.
Bu arada siteme yeni resimler ekledim. G aracımla ilgili yeni resimleri www.otokamp.com veya www.carrooftoptent.com da görebilirsin.

mehmet abi, ankaradaki camp olayini bol resim ile paylasmanizi beklerim ;) bu rooftent isini kibrisa yerlesince saglam bir arastiralim. piyasa uygun gorunuyor.

mesut insallah bu 230GEL'i yakindan inceler. gercekten guzel.

ha, birde sana senin G'nin yan aynarlirini sorayim abi. sen mi taktin yoksa oyle mi aldin?

birde senin G'nin arka koltuk varmi? bagaj daki iceri bakan iki kucuk degil. birde koltuk ve kapi ici dosemeniz ne renk?

Aynaları ben takmadım, aldığımda öyleydi.Kapı yuzleri siyah deridir. Koltuklar da çok güzel bir deriydi. Ama güneşin altında sekiz sene yattığı için deri koltuklar biraz zara görmüş. Koltıkları kırmızı -siyah kumaşla döşemesini yeniledim. 100 Km/ h hız yapınca direksiyon sallanıyordu. Bugün lastiklerin balans ayarlarını yaptım ve direksiyondaki problem kesildi. Michelin 265/70//15 lastiği dört ay önce takmıştım. Onun için balans ayarı iyi oldu.

ilginizden dolayı çok teşşekür ederim arabalara baktım inceledim gidip bakmak kaldı boşlugu bulursam gidip incelicem pederde napcan araba alıp demeye başladı onu ikna edicez bide boşlugu bi yakalarsam bakmaya gidicem inşallah sagolun arkadaşlar :smiley:

İstanbuldakı aracı bir arkadaşımla beraber incelemiştik. Araçda çürükler çok fazla kupanın sökülmesi lazım saşede bile çürükler var. Arka bagaj kapağı menteşelerden komple çürük değişmesi lazım. Motoru iyi durumda araç araziye en az 5/6 sene hiç girmemiş ondan öncesi bilinmiyor. Winç warn ama model ve kuvveti belli değil etiket silinmiş sislerde warn iç taraf deri döşeme
Aracın söyle bir hikayesi var. Bu araç da bulunan bazı donanımlar yüksek model bir araçtan sokulup buna takılmış. Torpidoda bir düğme var. Galiba orta kilit o mesela buna sonradan takılmış bizi korkutanda o oldu nasıl takılmış kim takmış bilmiyoruz. Aracı bilen bir büyüğümüz araçta kasıntı var dedi. Parasına göre uygun araba ama işi bilmemiz lazim kolay gelsin.

Ek donanımların ilave edimiş olması bir zevk meselesi. Benim GD 300 tamamen orjinal. Fren balatalarının, yağ ve mazot filitrelerinin dışında değişeni yok. Mesela camları elektrikli, merkezi kilt, alarm, ısıtmalı koltuklar ve klima takmak istiyorum. Bunları takarken orjinalliği bozulurmu? Çürüklere gelince, benim de arka bagaj kapısı menteşelerinin ve stop lambalarının bulunduğu yerde lokal çüğrükler var. Kapıyı yenilemek değil, çürük yerler kesilip orjinalini aratmayan sac kesilip kaynakla yenileniyor.

mehmet abi'nin cabrio'da olan curukler cok normal, fakat sasi curugu normal degil.

iste bu tip yardimlar cok faydali.

bende istambuldaki arabayı düşünmüştüm ama görünüşe göre çok masraf isteyen bi araba ben en iyisi biraz daha beklıyeyim yeni arabalar ekleniyo belki bütceye uygun çıkar bişeyler hayırlısı diyelim artık sagolun teşekkürler hepinize:smiley:

Ynt: Mercedes G Serisi Almak İstiyorum Yardımcı Olur Musunuz ?

Merhabalar sitede yeniyim ve ilk sorum olucak, bir G serisi almayı düşünüyorum arazi için değil günlük kullanım olucak o yüzden görüntüsü benim için gerçekten çok önemli ve 4 kapı bakıyorum. Ön ızgara ve farlar 2008 ve sonrası görünümlü bir tane. Bi tane buldum 1988 model otomatik benzinli bir g500. Öncelikle yakıt tüketimi hakkında bir bilgisi olan varmı ? Bu tip motora Lpg takılabilirmi acaba? ve önemlisi tavsiye edilir bir araçmıdır?

İlginiz ve yardım severliğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR