Mercedes G-Class Yedek Parça Paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arsamax Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,883
Ynt: Mercedes G-Class Yedek Parça Paylaşımı

zamba' Alıntı:
Herkese selam arkadaslar
Aelimde olan parcalari yazıyorum.
On dingil
Arka dingil
On kaliperler
On şaft
Arka saft
Transfer box
On difflock
Arka difflock
5 vites gereği sanziman
711.116 sanziman
Orta difflock pompaları ve ayağı ve çubukları
Sol on camurluk iç ve dış
Sag on camurluk iç ve dış
On grill
Sag arka frenlamba yuvası
On kaput
Arka kaput
Komple makina çok uygun fiyata çalışır durumda. 230ge

Şimdilik aklımda olanlar bunlar sizin aklınızda birşeyi varsa seslenin kardesler.

Merhaba Hüseyin Bey,

Kuzenim de arıyor sizi sprinter motoru hakkında bilgi almak için. Sıkıntımz var, üstadlara danışıyoruz.

OM 602 290 dizel motor arkasına 711110-711116 şanzıman bağlamak için volant muhafazasına(adaptör) ihtiyacımız var. Ancak şu ana kadar başarılı değilim.

Bir teorimiz var 230G ,240 gd ve 300 GD aynı nesil benzinli ve dizel motorlar. Sağdan marş motorlu ve hepsi de aynı muhafazayı ve şanzımanı kullanıyor.Birbirleri arasında motor şanzıman değişkliği problem olmuyor.

M102, OM 601 ve OM 602 de bir sonraki nesil benzinli ve dizel motorlar. Soldan marş motorlu.

Şayet teorimiz doğru ise 230 G ile 300 GD aynı motor arka desenine sahipse , 230 GE ile 250 GD ve 290 GD de aynı arka motor desenine sahip olması gerekir ki yukarıdaki 230 GE nin muhafazası bizim 290 GD sprinter için tam aradığımız muhafaza demektir.

Bu hususta görüşleriniz nedir? Öyle ise Utkan Bey ulaşamadık sizin vasıtanızla haber alabilir miyiz?

Teşekkürler

Etiketler

Arkadaslar benim 300 GD 5cyl dizel makinaya uyumlu baglanti parcasiyla klima kompresoru,ic unite kontrol dugmeleri ile ve gerekliyse klima sogutma petegi lazim.
Huseyin bey ne diyorsun bulgaristandaki arkadasimiz pickup center onerileriniz varmi.
Bunlar olmadan yapan var ama ben orjinal olmasini tercih ederim.

osman bugun bu bilgileri aldim kardes...

You need to find the bell housing that went in any T1 van from the 70s and 80s with the 240 diesel engine - there should be lots in scrapyards. I don't know about the 240 saloons but thinking about it any merc of that era with the iron box 711.*** gearbox will have either the left or right bellhousing.
vw t1 vanlarin uygunmus motor valant houser'i. hatta 70'li 80'li yillarin salon mercedeslerin varmis size uyan houser. hurdacilari gezmek lazim.

arkadaşlar çok düzeyli klas bir şekilde yardımlaşıyorsunuz takdir edeyim dedim . ;) saygılar.

saol bayayhan !

motogezgin isin kolay. bizim 460 G'ler icin eb iyi ufleme petegi sudur kardes ;
http://www.cbsonline.co.uk/product/UNIVERSAL_AIR_CONDITIONING_UNIT_AIRCON2
en guclu klima kompresoru ise mercedes vito vanlarda bulunan model. sanirim japon isidir ! G'nin icini buzluk eder. 460'in orijinal kopresoru york markadir. istersen bende sifiri var...uygun fiyata gonderebilirim ;)

fotograf yüklenemiyor
parca no Ate 130460-4401-2
parca no ticari 604401-20784

Huseyin kardes,katkilarindan dolayi teşekkurler. Mercedes binek araçların veya vanların klima sistemlerinden birisinin G Wagenlere uyması gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda fikri olan varmı ?

senin link açıldı üfleme peteği burada da satılıyor ben acaba orjinal bir şey bulurmuyum diye merak ettim.şimdi bir araştırayım burada neler var diye sendeki kompresör yorkun sıfır fiyatı nedir birde motora bağlantı sacı varmı krank kasnağında 2ci kasnak hazır üzerinde.
selamlar

saol mehmet abi, hayirli cumalar ! sanirim bur cok parca kucuk uydurmalarla takilir mehmet abi. bizim arkadasin G'sinde 230GEL'iken orijinal mercedes klima sistemi vardi. motoru 300td yapinca kompresor uymadi, zaten arizaliydi. bir tane ikinci el kompresor takmislar subura'dan ancak iyi sogutmazdi. uzun gitmedi tekrar arastirip vito van'in alip takmis. INANILMAZ SOGUTUR !!!! DONDURURMUS..... yani sozun ozu, petek, hortum hersey yerindeydi, yeni kompresor icin ayak yapildi, kasnak takilip calisdirildi.

motogezgin, senin verdigin parca nolarini guney kibris mercedes'e sordum. haber alinca sana bildirecem. ;)

benim york kompresor cok eski stok'dan kalma , ozel olarak aldim almanyadan. sanirim uzerinde kasnak vardi galiba, tabii sizin motor icin ciftli kasnak gerekecek.

onemli not ; benim gorusum 617 motor'a klima takilinca zaten gucu az olan bu motor daha da bayilacak gibime gelir.... :(

Saol huseyin kardes ben balata numaralari birisinin isine yarar diye yazdim ben aldim taktim sorun yok.birisi ararsa numarayla arasin diye yazdim.
Motor evet yavas ama benim umurumda degil ben diger ozelliklerini daha anlamli buluyorum.onun icin klima biraz daha yavaslatsa ne olur.sicakta binilmiyor gecen yaz 6 garajda yatti

hus55' Alıntı:
saol mehmet abi, hayirli cumalar ! sanirim bur cok parca kucuk uydurmalarla takilir mehmet abi. bizim arkadasin G'sinde 230GEL'iken orijinal mercedes klima sistemi vardi. motoru 300td yapinca kompresor uymadi, zaten arizaliydi. bir tane ikinci el kompresor takmislar subura'dan ancak iyi sogutmazdi. uzun gitmedi tekrar arastirip vito van'in alip takmis. INANILMAZ SOGUTUR !!!! DONDURURMUS..... yani sozun ozu, petek, hortum hersey yerindeydi, yeni kompresor icin ayak yapildi, kasnak takilip calisdirildi.

motogezgin, senin verdigin parca nolarini guney kibris mercedes'e sordum. haber alinca sana bildirecem. ;)

benim york kompresor cok eski stok'dan kalma , ozel olarak aldim almanyadan. sanirim uzerinde kasnak vardi galiba, tabii sizin motor icin ciftli kasnak gerekecek.

onemli not ; benim gorusum 617 motor'a klima takilinca zaten gucu az olan bu motor daha da bayilacak gibime gelir.... :(

Hayırlı cumalar Hüseyin kardes,vitonun klima tertibatı GD 300 lere uydugundan eminmisin? Extra tadilata ihtiyaç varmı iyice ögrenelim.
Motor gücü elbette iki beygir gibi düşecektir, ama yokuşsuz yolda sorun olmaz.

selam mehmet abi. vito'nun sadece klima kompresoru kullanildi abi. geri kalan teskilat saten vardi aracda. motoru 617 degilde 603 motordu abi. aslinda cok da fark etmez. senin gibi yetenekli biri onun monte ayaklarini rahatca yapar. geri kalir klima petegi, vapouriser,hortumlar. motogezgin zaten ufleme petegi tr'de var diyor...

york klima kompresoru elimde. cok gucludur. onu hava kompresoru yapmak icin aldim zamaninda ama duruyor hala. isteyen olursa bu camiadan maliyetime verebilirim arkadaslar, su an nakite ihtiyac var,,, :-[

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri