Mercedes G-Class Yedek Parça Paylaşımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arsamax Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 162
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,899
Ynt: Mercedes G-Class Yedek Parça Paylaşımı

Merhaba Arkadaşlar,

G-Class'a uygun 5 Vitesli Getrag Şanzuman ariyorum. Elinde bulunan ya da bilgisi olan arkadaslar lutfen benimle irtibata gecsin.

Etiketler

selamlar . arac hakkinda daha fazla bilgi verirsen yardimci olabilecek biri cikar... araci kullanma amacin ne mesela? lastik olculerin nedir..?

eminim uygun bisey buluruz. hatta standart getrag 5 vitesden de iyisi.... ;)

bahaman' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,

G-Class'a uygun 5 Vitesli Getrag Şanzuman ariyorum. Elinde bulunan ya da bilgisi olan arkadaslar lutfen benimle irtibata gecsin.

ANKARA da tek şanzıman var yardımcı olabilirim

mercedes van dan cikma 711 113 super sanziman ! birinci vites 6.1, yani karinca, yani tirmanma icin coooook guclu.. ;) besinci vites ise uzun yol icin yeterince uzun.

en guzel tarafi bu sanzimanin nedir...?? bu saziman ile en uyumlu lastik 33 ;) ;) bu da ne demek... G gercek lastigine kavusmus olur !! ;D

hus55' Alıntı:
mercedes van dan cikma 711 113 super sanziman ! birinci vites 6.1, yani karinca, yani tirmanma icin coooook guclu.. ;) besinci vites ise uzun yol icin yeterince uzun.

en guzel tarafi bu sanzimanin nedir...?? bu saziman ile en uyumlu lastik 33 ;) ;) bu da ne demek... G gercek lastigine kavusmus olur !! ;D

Vay be Hüseyin.Demek birinci vites 6,1 , karınca ha ?
Unimogda aynı vitesin oranı ise 112.87 ;D
Ayıp olmasın diye karınca şanzııman oranlarını hiç yazmıyorum. :D

ey be nadir abicigim, karizma'mi yerle bir ettin ha,,,,,, :-X :'(

unimog baska turlu bir arac be abi.... onun rakibi sadece kendisi...

selamlar :smiley:

SLM ARKADASLAR G CLASSE SASI (KASA) NUMARASI NEREDE BIR YARDIMCI OLSANIZ

SLM ARKADASLAR G CLASSE SASI (KASA) NUMARASI NEREDE BIR YARDIMCI OLSANIZ

Sağ ön tekerin arka kısmının yanındaki şasenin üstünde

hus55' Alıntı:

Hüseyin Bey,

Benzworld isimli forumda bahesttiğiniz şanzıman için 1.vitesli oranı 4,69 olarak veriyorlar, 6,15 olan 711 116 olmasın?

Ayrıca 711 113 için 1 vites dişlisinin helissel değil düz dişli olduğu, bu dişlide senkromeç olmadığı bu sebeple 2 den 1 'e çift debriyaj ile geçmekten bahsediyorlardı. İngilzcem çok iyi değil, yanlış mı anladım bilmiyorum. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla bölümün duayeni olarak zat-ı alinizin engin tecrübesine danışmak istiyorum.

Ayrıca 711 113 için 1 vites dişlisinin helissel değil düz dişli olduğu, bu dişlide senkromeç olmadığı bu sebeple 2 den 1 'e çift debriyaj ile geçmekten bahsediyorlardı. İngilzcem çok iyi değil, yanlış mı anladım bilmiyorum. Bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek amacıyla bölümün duayeni olarak zat-ı alinizin engin tecrübesine danışmak istiyorum.

[/quote]

Dişli yapısı konusunda bir fikrimiz varmı ? Bir arkadaşda 711 113 şanzıman var, alıp almama konusunda kararsızım.

selam osman. sanzimanin fiyati uygunsa al ! bence ikinciden birinciye gecis yapmak cok da onemli konu degil... zaten o gibi durumlarda hayli yavas seyir oldugu icin
double cluth yapmak gayet basit bir olay,bence.

Mercedes g serisi ön koltuklara acil ihtiyacım vardır yardımcı olabilirseniz cok sevinirim...

selam arkadaşlar
mercedes gd240 için sağ sol rot başı, ara mili ve tas keçelerini nereden bulabiliriz

selamlar.

rot baslari ford transit ile ayni ,aradigin keceleri dogru anladiysam cv keceleri mercedes vito ile ayni. mutlaka takin yoksa rolema gresi dislari dogru yayilir veyagsiz calismadan dolayi asinma yapar... ;)

saygilar huseyin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri