Menekşe Mağarası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKPINAR07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,010

AKPINAR07

GEZGİN ÇELEBİ
Yer
ANKARA
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

AYDINCIK MENEKE MAARASI330

AYDINCIK MENEKE MAARASI333

AYDINCIK MENEKE MAARASI334

AYDINCIK MENEKE MAARASI335

AYDINCIK MENEKE MAARASI331

Etiketler
Ynt: Menekşe Mağarası

MERSİN GÜLNAR'DAN AYDINCIK'A GİDERKEN ÖNÜNÜZE ÇIKACAKTIR. BU MAĞARA YAKIN ZAMANDA BİR İNSAN TARAFINDAN BU ŞEKLE GETİRİLMİŞTİR. MAĞARADAKİ KABARTMANIN NE OLDUĞUNU SORDUĞUMDA BANA ESKİ KİTAPLARDA GÖRDÜĞÜ KLEOPATRA'NIN RESMİNİ BURAYA ELİYLE YAPTIĞINI SÖYLEDİ. BU KİŞİ AYNI ZAMANDA HALEN BU MAĞARADA YAŞAMAKTADIR. İLGİNÇ BİR YER YOLU DÜŞENLER BURAYA UĞRAYABİLİR. ANKARA-ANAMUR ARASI OTOBÜSLER BURADAN GEÇİYOR.

(Alıntı)
Haber: Menekşe Mağarası Resimlerle Süslendi
Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Bozağaç köyünde yaşayan Mustafa Öztürk, Menekşe Mağarası'nın içerisini oyarak desen ve resimlerle donattı.

Öztürk, 18 yıl önce o günün Kültür Bakanı Fikri Sağlar, zamanında teşvik olarak kendisine tahsis edilen mağaranın içerisini el emeğiyle oyduğunu söyledi.

Mağaranın yoldan geçenler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Öztürk, eski bir güğümden yaptığı ve aynı zamanda kabak kemaniyi andıran bir saz icat ettiğini, gelen misafirlere müzik aletini çalarak türkü söylediğini anlattı. (Cihan Haber Ajansı) 01.05.2008 12:42

Ayrıca Mustafa amca bitkilerle tedavi konusunda bir uzmandır;orada çay içmek amacıyla durmamız sonucu kendisiyle tanışıp sohbet etmek ve bazı bilgilerinden faydalanma fırsatımız olmuştu.

Bu magaranın onunden her yaz en az 6-8 kez gecıyorum ama hıc durmamıstım:smiley:,Bozyazıdakı yazlıga gıderken.Ama bır dahakıne durucam.:smiley:Merak ettım o ınsanı????

Tatil dönüşlerinde birkaç kez burada durmuştum çölde vaha gibi gelir herzaman için bana burası :smiley: (birde ovacık, sipahili arasında deniz kenarında ağaçlı dinlenme tesisleri var orası ise çölde AVM gibi) virajlı yollar ve sıcak bir havadan sonra orada durup kekik çayı içmek ve yorucu yola devam etmek... ilk açıldıgında duvardaki şekiller yepyeni ve taze gözüküyordu o yüzden ortamın havasına pek uymuyordu yıllar içinde eskidikce dahada bir güzel oldu. burada çay içmeden geçmiyorum o yollardan fakat o civarda yol üstünde pek çok bitkisel çay yapan ve kekik gibi otları satan birçok yer var onlarda bir bu kadar güzel gelmiştir bana. Buralardan geçerseniz muhakkak kekik alın!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri