Melen Çayı ve Rafting

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sukuşu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,291

Sukuşu

Moderatör
Herkese Merhabalar

25 Mart günü 20 kişilik bir grupla Melen çayına raftinge gittik. Bu çayın bir yanı Sakarya'ya diğer yanı Düzce'ye bağlıymış. Melen çayına üç saatlik bir yolculuktan sonra ulaştık.Parkur dokuzdeğirmen köyünde başlıyor.
(Bütün araştırmalarıma rağmen bir değirmen bulabildim :D )

Daha önce Dalaman'da rafting yapmıştım; ama melendeki çok daha farklı çok daha heyecanlı bir parkur oldu. Su seviyesi bu zamanlarda en yüksek seviyeye ulaşırmış.Debisi yüksek olduğu için kimse fotograf makinasını o parkura sokmadı (ben hariç ;D ) Yaklaşık bir saat sürdü.Parkur bittiğinde herkes sırılsıklam,donmuş ama keyifli bir şekilde
soyunma odalarına koştuk. Sonrasında çıtır çıtır fındık kabuklarının yandığı çok ilginç bir sobanın başına üşüştük.
Ve tabiki yemek faslı.....

Parkurun bittiği yerin adı beyler köyü
Gerçekten uzun süredir bu kadar bozulmamış bir köy görmemiştim.Tam anlamıyla köy gibi köy. Hala evin dışındaki
fırında ekmeklerini yapan,her evi tarih kokan, iyiki geldim dedirten bir yer.

Etiketler

Ynt: Melen Çayı ve Rafting

arkadaşlar kusura bakmayın lütfen
kardeşim bilgisayarı gaspetti şimdi göndermeye başlıyorum ;)

Aya8099

Aya8094

Aya8089

Aya8086

Aya8084

Aya8150

Aya8145

Aya8143

Aya8141

rica ederim..
gerçekten çok keyifli bir geziydi. tabii bu fotograflarada yansıdı :smiley:

2003'te şampiyonada ve geçtiğimiz sene bu parkurda yine bu zamanlarda rafting yaptım. inanılmaz iyi bir parkur. rapidler çok ama çok güzel.
her sene rafting federasyonu bir şampiyonayı mutlaka burada yapıyor. Zorluk derecesi 5 ve+ olarak değerlendirilen bir parkura sahip.
Su sıcaklığı 9-10 derece civarında ve inanılmaz üşütüyor :D yaklaşık 13km olan parkur hemen hemen 1saat kadar sürüyor...
tavsiye ederim...

evet o 9 - 10 derecelik suya iki arkadaş düştü. Yazın botun devrilmesi (rapidler yakın değilse )
zevkli bile olabiliyor. Ama bu zamanlarda ........ düşünmek bile istemiyorum.Gerçe dalgaların yüksekliğinden
bizde çok ıslandık.Ama yinede suya düşmektense raftın içinde ıslanmayı tercih ederim

Hımmm... Bizim grup yine neler yapmış...
Geçen yılki deneyim sonucu soğuk korkusuna yenildim bu kez....
:((((((((
Hem kürek hem fotograf... Tebrikler.
Sevgiler...

Malesef o kadar becerikli değilim.Onlar o azgın sularda kürek çektiler .
Ben sadece fotograf çektim ;)

Sizin yazılarınızı keyifle okuyorum.Bir etkinlikte karşılaşmak üzere hoşçakalın.

Sevgili İbrahim kardeşim;
19 Nisan 2003 yılında Türkiye Rafting Şampiyonası ve Su Kayağı seçmeleri için, Düzce Gençlik Spor Müdürlüğü İl Rafting Temsilcisi olarak, Melen'de 9 Km.'lik parkurun ve kapıların hazırlanması konusunda kişisel gayretlerimizle (hatta ellerimiz parçalanarak) neler yaşadığımızı hala hatırlıyorum...
Hatta şampiyonanın 2. günü Ankara'dan grup ile Güzeldere Şelalesi, Pürenli Yaylası ve Sarıkaya Mağarası'na gidişimiz bile hala gözümün önündedir. Efteni Gölü Milli Parklar Misafirhanesi'ndeki maceralarımız cabası:smiley:...
Şimdi düşünüyorum ve gördüklerim, okuduklarım beni çok mutlu ediyor. İnsanlar attığımız temel ile çok güzel anlar ve anılar yaşıyorlar. Bundan daha güzel ne olabilir ki?
Neyse, bu arada zaman bulabilirsem sana da haber ederim, yayladaki ev ve raft bizi bekliyor, sular inmeden. Kal sağlıcakla. vesselam...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR