May Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mhtackl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,436

mhtackl

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar... forumu çok beğendim ve gerçekten çok yararlı bilgiler var emeği geçen herkese teşekkürler...

Manisa ahmetlide üretilen may karavan hakkında bilgi, düşünce,yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi yazarsanz çok sevinirim... 3.60 modelini nette gördüm 750 kg altı oluşu ve hafif malzemeden yapılışı ve son olarakta fiyatı cezbetti fakat beğenmemden ziyade tecrübeli forum üyelerinin yorum ve değerlendirmelerine ihtiyacım var

Merhaba,

Bu firma 750kg altı model arayışımda benim de dikkatimi çekti.
Malum s.com sitesinde MAY 3600 yeni model ([HASHTAG]#512632901[/HASHTAG]) başlığı altında rastladım.
İç tasarımı Adria Action serisi 361 modeline çok benziyor.
AL-KO kaplin ve dingil kullanıldığı söylenmiş.
Gören, bilen, kullanan, yada yolu düşüp uğrayan varsa görüşlerini ben de öğrenmek isterim.

Selamlar,

Tekrar merhaba,

Mayıs ayı gibi ben de ilk karavanımı almayı planlıyorum.

Trafik denetimleri, ruhsat vb. konusunda problem çıkartmayacak, gerçekten 750 kg altı, O1 tip onay belgesine sahip, makul bir model bakıyorum. 2 kişi için en temel ihtiyaçları karşılayacak bir donanım yeterli. Ağırlık sınırı içinde kalabilmek için bazı mobilya ve aksesuarlardan fedakarlık yapabilirim.

İthal ürünler içinde bu kriterlere uyan modeller bilen varsa paylaşabilirse memnun olurum.

Bugün telefon ile May firmasını arayarak aklıma gelen sorularımı paylaştım.
Sağolsun Orhan Bey, mümkün olduğunca yanıtlamaya çalıştı ve görmek için davet etti.
Telefonda çok detaya giremesek de, iletişimi ve yanıtları tatmin edici idi.
Ancak 750 kg altına nasıl inilebildiğini yerinde görüp teyit etmek önemli olacak.
Zira, çok benzer olan Adria Action 361 modeli döşeli hallerinin 920 kg civarında olduğu belirtiliyor.

En yakın zamanda bir fırsat bularak gidip görmek istiyorum. İzlenimlerimi burada sizlerle de paylaşıyor olurum. Tip onay belgesi, komple AL-KO şasi ve aksesuarları kullanımı ve makul malzeme/işçilik kalitesi olmazsa olmazlarım arasında.

Bu arada tip onay belgesiyle ilgili olarak, bu belge taşıyıcı şasi/römork için mi düzenleniyor, yoksa şasi/römork + üzerindeki karavan ve içindeki aksesuarlarla birlikte mi tip onayı veriliyor? Bu konuda detay bilgisi olan aydınlatabilirse sevinirim.

Selamlar,

Son düzenleme:

Manisa ahmetlide üretilen may karavan hakkında bilgi, düşünce,yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi yazarsanz çok sevinirim... 3.60 modelini nette gördüm 750 kg altı oluşu ve hafif malzemeden yapılışı ve son olarakta fiyatı cezbetti fakat beğenmemden ziyade tecrübeli forum üyelerinin yorum ve değerlendirmelerine ihtiyacım var

merhaba;
sanırım karavanınızı dün teslim aldınız. (facebook paylaşımınıza yorum yazmıştım)
detaylı fotoğrafları burada paylaşabilirseniz benim gibi bu boyutlarda yerli karavan düşünen kişiler için çok aydınlatıcı olur.
mümkünse mutfak duş-wc gibi ayrıntılara da yer verebilirseniz çok seviniriz.

Merhaba karavan severler ocak ayında yokmu bilen may karavanı derken gittik gördük çok beğendik, aynı gün siparişi verdik ve pazartesi günü teslim aldık ve şuan karavanımızla ilk çıktığımız kamptan yazmaktayım öncelikle may karavan orhan ustaya yürekten teşekürler ilk kampmızda şuan için 2 çocuklu bir aile için beklentilerimizi karşıladı zaman herşeyin daha iii bir sekilde yerine oturmasını sağlıyacaktır karavandan bahsedersem fiyati 23.500 tl uzunluk 360 genişlik 200 yükseklik 200 ön yatak 138x200 arka ranzalar 70x200 buzdolabı tv ocak 100lt temiz 100 lt pis su depoları alko kaplik dingil frenli ve en önemlisi kendim ustayla gidip tartırdkm 740 kg dahası detayı çok soruları tabiki fırsat buldukça cevaplamaya çalışıcam...

EE4A3342 4ECC 40B9 9E09 76E8765D1346

88E9D3A5 67C8 4F82 B88D 21EEF9420445

0E3D7F97 428D 497B 9ABF 808628B43545

CFCC44C2 D7EC 48CA 8311 524B02AB5344

8A8EB5BF F922 4A75 B960 DE7170581AE6

20C45068 3764 4BB4 8433 52B94DE8C5B2

hayırlı uğurlu olsun.
güzel gezilerde kullanın.
çok güzel görünüyor.

bende de iki çocuk var. iki çocuklu bir aile için çok ideal görünüyor.
ben de en kısa zamanda sipariş vermek istiyorum.
bakalım para işlerini ayarlayabilirsek..

İyi akşamlar,
Öncelikle karavanınız hayırlı olsun.
Karavan 4 kişilik bir aile için gerçekten güzel görünüyor. Önde bir cam eksiği var gibi, karanlık olmuş o kısım. Yük dengesi tuvalet kısmı ağır basar gibi görünüyor. Bunu nasıl dengelediler acaba?
Ok’un arabaya bastığı yük kaç kg onu ölçme imkanınız oldu mu?

İyi akşamlar,
Öncelikle karavanınız hayırlı olsun.
Karavan 4 kişilik bir aile için gerçekten güzel görünüyor. Önde bir cam eksiği var gibi, karanlık olmuş o kısım. Yük dengesi tuvalet kısmı ağır basar gibi görünüyor. Bunu nasıl dengelediler acaba?
Ok’un arabaya bastığı yük kaç kg onu ölçme imkanınız oldu mu?

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, 3 defa kampa gitme fırsatım oldu gayet güzel ve ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşıladı severek kullanıyoruz, ön tarafa cam olabilirdi ben istemedim, çeki okun basma ağırlığını hiç ölçmedim ama şunu diyebilirim kampinglerde araçla hiç uğraşmıyorum ben tek başıma çeki okundan kaldırıp karavanı çok rahat bir şekilde döndürebiliyorum:smiley: umarım yardımcı olabilmişimdir...

Merhaba, May karavan benimde bütçemden dolayı dikkatimi çekmişti. Onay belgesi varmı?. Trafiğe uygunluk belgesi yoksa yurt içi ve dışı seyahatler sıkıntılı olur.

Bizde de iki çocuk var. Rahat edebiliyorsanız bende liste başına alacağım. Kantarda tarttirdiniz mi
Teşekkürler

Merhaba, May karavan benimde bütçemden dolayı dikkatimi çekmişti. Onay belgesi varmı?. Trafiğe uygunluk belgesi yoksa yurt içi ve dışı seyahatler sıkıntılı olur.

Bizde de iki çocuk var. Rahat edebiliyorsanız bende liste başına alacağım. Kantarda tarttirdiniz mi
Teşekkürler
Merhaba evet Tip 01 onay belgesi var, kantarda tarttırdım 740 kg kendi gözlerimle gördüm :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri