Marmara Trekking Noktaları Kitabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hazanfer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,864

hazanfer

Uçmasamda Yükseklerde Hayalim :)
Yer
istanbul
Web
www.fotobiyografi.com
Arkadaşlar merhaba, bu hafta sonu sona eren kitap fuarından Trekking ile ilgili bir kitap aldım. Kitapta İstanbul ve çevresinde gidilebilecek trekking parkurları hakkında detaylı bilgiler var.

Oldukca kapsamlı hazırlanmış bir kitap. Trekking yapılacak parkura İstanbuldan ulaşım tarifi, parkurun başlangıç nokrasının nasıl bulunacağı, parkur hakkında genel bilgiler, parkurun zorluk derecesi, ortalama kaç saat sürdüğü, bulunduğu bölgede nerelerde konaklanabilir, nerelerde yemek yenir, gibi ve fazlası olduca faydalı bilgiler var.
Ortalama 80 civarı bölge bulunuyor bu kitapta ki buların çoğuda alt başlık olarak 2-3 parkura ayrılıyorlar. Bunların dışında, trekking ile alakalı genel bilgiler, kamp malzemelerinin nasıl seçileceği, nerelerden alınabilir, yola çıkarken yanımıza neler almalıyız, kamp yerini nasıl seçmeliyiz gibi çoğu gerekli bilgilerede özet olarak yer verilmiş.

Bana göre en büyük ve tek eksik parkurun başlangıç ve bitiş noktalarının GPS koordinatlarıda verilmesi gerekiyoruş ama yok. Artık onuda zamanla gidenler sayasinde buradan paylaşırız diyeceğim :smiley:. Gerçi her parkur anlaşılır bir harita ile çizilmiş ve anlatılmış ama yinede koordinat verileri çok faydalı olurdu bence.

Kitaba gelince şimdi reklama girermi, girmezmi, siteye yazmak yasakmı bilmediğim için yazmıyorum isteyenler mesaj atsın paylaşayım.

Sevdiklerinizi sevmeye devam edebilmek için, doğayı sevin.

Etiketler
Ynt: Marmara Trekking Noktaları Kitabı

Süper bir haber verdin, tam aradığım tarzda bir kitap anlattığına göre.

Eğer ki bolca fotoğraflarla da süslenmiş ise hemen alayım..Kitabın ismini burda yazarsan benim için reklamdan çok fayda içerir...

Sanırım kitab reklamı olmaz. Olursa da iyi birşey olur burdan açıklıyorum....

Kitab adı: "doga ve macera 1" Trekking doğaya kaçış noktaları
Yayıncı: Ekin grubu
Yazarlar: Nevzat ÇETİN ve Gündüz MUTLUAY
www.ekinyazim.com

Arkadaşlar konu ile alakalı bir kanak daha buldum. Karabük-Yenice kaymakamlığının hazırlayıp siteleri üzerinden ücretsiz paylaştığı çok güzel bir e-kitap, pdf versiyonunuda indirebiliyorsunuz tabi.
Hem de gps kordinatlarıda girilmiş. Mutlaka inceleyin derim.
http://www.yenice.gov.tr/yenice-kitap/
http://www.yenice.gov.tr/

Bende bu tarz kaynaklar arıyordum, teşekkürler.

paylaşım için teşekkürler, gerçekten çok güzel, sizler gibi güzel dostlar olmasa burnumuzn dibindeki güzelliklerden haberimiz olmayacak valla :(

faydalı bir eser belediye ye teşekürler.

arkadaşlar ben uzun zamandır yenice kaymakamlıgının bastırmış oldugu parkur kitabını arıyorum ama ulaşamadım yardımcı olabilecek gerekirse bana satabilecek birileri varsa çok iyi olur ben internetten inceledim. gerçektende mükemmel parkurlar var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri