Mapsource pc kullanımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrul81 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,301

emrul81

Yeni Üye
Arkadaşlar bu konularda acemi olduğumu en başta belirteyim.Ben maden Mühendisiyim.Bizde bi maden sahasının 6 derecelik dilimlere esas 8 haneli koordinatları olur.Bu koordinatları pc ye girdiğimizde sahanın yerini harita üzerinde gösterir.Ben bu şekilde çalışan bir program arıyorum.Gps olması şart değil yani.Koordinatları giricem ve sahayı harita üzerinde görücem..Bu şekilde bir program varsa bildiğiniz bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Etiketler
Ynt: Mapsource pc kullanımı

Selamlar,
sanırım bu isteğiniz oldukça kolay ... Garmin Mapsource programı ve hatta Google Earth bile bu işi yapar. tek yapmanız gereken, "waypoint" yaratmak.. Mesela, Mapsource'de

N40 30 33.8 E31 27 14.5 formatında,
yada N40 32.089 E31 03.322
yada formatında, N40.27355 E30.89828

girebilirsiniz. Bilmiyorum bu formatlar sizin için uygun mu? iyi günler dilerim, reha

Selam,bizim koordinatlar örnek, 53545900.65-443737664.46 bi noktaya ait x ve y değerleri bunlar.sahaya ait bunun gibi koordinatlar olur bunları girersin yerini belirler.Ben bu mapsource 6.15.6 ve patch ini indirdim.Ama uygun harita yüklenmemiş uyarısı verip açmıyo acaba sorun nedir?Teşekkürler

Selamlar
bu koordinatlar benim daha önce görmedigim bir formatta, ama garmin'e okutabiliyorsanız bir problem yok anladigim. Bu arada, Garmin de haritayı ayrıca satınalmanız gerekiyor. Bildigim kadarı ile Baytekin firmasi haritalarin genel satıcısı. iyi günler dilerim, reha

Reha bey selamlar,Garmin nüvi 200 bir cihazım var bu topoğrafik haritayı ona kursam el gps i olarak arazide kullanbilirmiyim?ayrıca ben garmini nokia 5800 telefonuma da kurdum aynı şeyi onun içinde uygulayabilirmiyim.iyi geceler..

Selamlar
her iki cihaz da bende olmadığı için "eminim" diyemiyorum ama topo da sonuç olarak bir harita vede yüklenebilmeli diye düşünüyorum.. ama nuvi cihazları el gps'i olarak dizan edilmemişlerdir.. ama olmaz mı? olur tabii ;-) "bence" tabii, reha

Reha bey bendeki mapsource un versiyonu 6.15.6.içinde navcity 2009.02 versiyonlu harita yüklü.Ben buna 2009.06 versiyonunu yüklemek istiyorum.indirdiğim dosya sadece img uzantılı gmapsupp isimli bir dosya.Herhangi bir setup ı yok nasıl kurabilirim acaba?Birde garmin nuvi 200 cihazıma avrupa haritası indirdim.tüm yönergeleri dikkatlice uyguladım cihaz haritayı bir türlü görmüyo.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

emrul81' Alıntı:
Reha bey bendeki mapsource un versiyonu 6.15.6.içinde navcity 2009.02 versiyonlu harita yüklü.Ben buna 2009.06 versiyonunu yüklemek istiyorum.indirdiğim dosya sadece img uzantılı gmapsupp isimli bir dosya.Herhangi bir setup ı yok nasıl kurabilirim acaba?Birde garmin nuvi 200 cihazıma avrupa haritası indirdim.tüm yönergeleri dikkatlice uyguladım cihaz haritayı bir türlü görmüyo.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selamlar,
sanırım haritayı "crack" olarak buldunuz. Bu halini maalesef MapSource ile kullanamazsınız. internet te nasıl kuracagınız ile ilgili bilgi bulabilirsiniz, Avrupa haritası icin de, haritayı MapSource programında gorebiliyor musunuz? iyi bayramlar dilerim, reha

selelamlar ilk önce bendede bi sorun var mapsource de goole earth görüntülededigimde tekrar yüklemen gerikir diyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR