MAN 630 L2AE

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,064
Ynt: MAN 630 L2AE

iki konuya değineyim birincisi o araç yetmiş küsur yaşında değil 70 model falandır.ikincisi fotoğrafını çektiğiniz o kol da volana bağlı falan değildi varmı öyle babayiğit o kolla motoru çevirecek kadar güçlü.o kol deflektörlü supap denen bir mekanızmanın koludur ve şimdiki araçlarda değişken zamanlamalı supap teknolojisine benzer bir sistemim görevini görür bir neviyani emme supaplarını yönünü değiştirerek supapda bulunan çıkıntı veya set onun yönü değişir ve silindire giren hava ilk esnada silindirlerin içinde türbülans yapar ve motor daha kolay çalışır.ayrıca bu araçlar okadar da sorunlu değildir sadece gerekli bakımını yap seni götürmeyeceği yer yoktur bizdeki teknisyenlerin kendini geliştirmemesi ve ilgisizlikten kaynaklanıyordu arızaları.ben çok memnundum şahsen onlarda benden.eğer gerçekten satılıyorsa almak lazım bitane.karadeniz yaylalarında iyi iş yapar bence ve parçalarıda ucuzdur motoru burunlu kırmızı manlarla aynıdır

Etiketler

arkadaşlar acil cevaplarsanız sevinirim bu araca nasıl sahip olabilirim?

L2ae 24

benim askerlik yaptığım zamanlarda bunlar hala kullanılıyordu ama reo lar çıkmıştı . şu an manalrda çıktımı bilmiyorum . biz bunları elazığa götürmüştük doğudaki araçlar orada toplanıyordu. ordan imha edileceklerdi. bazı hurdacılar bunları ihale ile toplu olarak alıyor diye biliyorum . ama şuna bir bak derim http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=8837.0;topicseen . türkiyede yabancı plakalı kırmızı renkli manlara rastladım onun haricinde yerli olarak hiç görmedim.

bende kullanmıştım bu araçlardan tam Allaha emanetti hepsi hele bir tanesi bicon kesmişti.kademe tam 3 gün ugraştı sonunda sanayiye götürdüler kompresörle açmışlardı....

İşim icabı bu araçlarla tam 7-8 yıl geçirdim.Fakat ilişkim tamir-teknik kısmıyla değildi.Resimdeki MAN-MAGIRUS araçlardan ordumuzda halen var.Ben MAGIRUS olanıyla toplam 16 saat uzun yol bile yaptım.Üstleri tentelidir Motor gürültüsünden bağırarak konuşursunuz.Arkasına Seyyar TOP-RADAR -JENERATÖR bağlanmakta.Düz yolda 100-130 km sürate çok rahat çıksalarda yokuşta 20-30 km hıza düşüyorlar ki aslında her kamyon aynı.Yapım yılları 1950-60 arasıydı.Fakat tam bir ordu arabasıdır.İyi BİR bakımla ve anlayan ustası varsa ömürlük arabalardır.Arazi kabiliyetleri gayet yeterlidir.Yakıt sarfiyatı çok ama çok fazla.Ben şu an sadece uzaktan bakıyorum ama onlarla yolculuk yaparken insan kendisini sanki 2.dünya savaşı yıllarında gibi hissediyor. İşin aslı çok sevdiğim ve içinde olmaktan zevk aldığım araçlardı.Orjinal ALMAN yapımı olan bu araçlar gerçekten zamanının en mükemmel araçlarından biriydi.Halende bazıları sundurma altında verilecek görevi başarıyla yerine getirmek için beklemekte.Keşke hurdaya ayrılanlar meraklı ellerde restore edilebilseler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri