Maltepe sahil elden gidiyor!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan by-jingless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,910
Ynt: Maltepe sahil elden gidiyor!!!

süreyya plajından tabiki haberimiz var ama resimdende anlaşılacağı gibi onun dışında sahil villa,yalılarla işgal edilmiş bırakın denize girmyi göremiyorduk bile ayrıca süreyya plajına pahalı olduğu için gelipte giremeden kapıdan dönen çok kişi gördüm spora gelince 40 yıllık bir spor adamı olarak söylemeliyimki;bu alanlar yürüyüş,bisiklet,basketbol,mini futbol için çok güzel kullanılmakta istanbulda bisiklet satışları sıfıra yakınken sahilde yapılan bisiklet yolları sayesinde bugün neredeyse herkes bisiklete biniyor sahilde akşam saatlerinde gezerseniz fenerbahçe tuzla arasında yüzlerce bisikletten oluşan grupları göreceksiniz.
yapılanları çok olumlu buluyor destekliyorum.

Etiketler

suat54' Alıntı:
süreyya plajından tabiki haberimiz var ama resimdende anlaşılacağı gibi onun dışında sahil villa,yalılarla işgal edilmiş bırakın denize girmyi göremiyorduk bile ayrıca süreyya plajına pahalı olduğu için gelipte giremeden kapıdan dönen çok kişi gördüm spora gelince 40 yıllık bir spor adamı olarak söylemeliyimki;bu alanlar yürüyüş,bisiklet,basketbol,mini futbol için çok güzel kullanılmakta istanbulda bisiklet satışları sıfıra yakınken sahilde yapılan bisiklet yolları sayesinde bugün neredeyse herkes bisiklete biniyor sahilde akşam saatlerinde gezerseniz fenerbahçe tuzla arasında yüzlerce bisikletten oluşan grupları göreceksiniz.
yapılanları çok olumlu buluyor destekliyorum.

Spor veya maltepe tarihine girmemenizi öneririm size benimle konuşurken...
Soyadım "ÖNHAN" maltepede herhangi birine sorabilrsiniz eskilerden...
Spor olarakta kendimi bildim bileli spor yaparım, tüm ailem, tüm tanıdıklarımda ya milli, yada amatör sporcudur,
Metbolizmamızın işleyişi ile ilgilide hatim indirirm size...!

40 yıllık spor adamıyım demişsiniz... Belediyenin sahillere yaptığı spor alanlarından bahsediyordunuz daha önce, bunları spordan mı sayıyorsunuz siz? İki tane tekerlek, bağımsız, ağırlıksız vs... bunları çevir, spor olsun :smiley: :smiley: :smiley:
Sahilde spor yapıyorlar... Evet, ne sporu? Yürüyüş sporu! :smiley: Evet masa başında hareketsiz çalışan biri için önemli birşey tabi, bir harekettir sonuç olarak. Ama yürümek bir spor değil, spor öncesi metabolizmanın hızlanması, kas sisteminin ısnması, dolayısıyla sakatlıklarında önüne geçmek için kullanılan bir yöntemdir yürüyüş, spor için...
Bisiklet yollarına gelince; kaç senedir varlıklarını sürdürüyorlar biliyormusunuz..? Ben kendimi bildim bileli varlar...
Bunu bu iktidara pekiştirmemek lazım... Ayrıca eskiden herkeste araba yoltu, herkes ya eşşeği yada biskleti / motorlu biskleti / motosikleti ile bir yerlere gider gelirdi... Daha da eskilere bakarsanız da; bisiklet yolu yoktu, ama her aileye en az bir bisiklet düşüyordu... toprak yollarda arazilerde patlayan bisklet lastikelrimizi kendimiz onarırdık, ağaç tepesinden inmez, başta erik olmak üzere çeşitli meyve ağaçlarının tepesinden inmezdik... hoplaya zıplaya büyüdük hepimiz...
Babamlar evden süreyya plajına bisikletle gidip gelirlermiş...
Sonradan motorlu bisikletler çıkmış alabildikleri için şanslılarmış...
Neyse derin konular bunlar...

Bu bahsettiğiniz villaların, plajın ücretli olan alanlarının, önüne geçilebilmesinin tek olanağı da dolgu işi o halde... Öyle mi???
O halde şimdi bu yapılan ve özelde kalacak olan bu işletmelerin önünde geçmek için, daha sonra gelecek olan iktidarlar daha da dolguyla devam edileceği muhtemeldir...! Lafa gerek yok dolguya devam mantığı ile... Ne de olsa herşey halk için...
Doğru söylüyorsunuz ama alahın verdiğine, uygun gördüğü haline şükretmemek lazım... Onunla istediğimiz gibi oynamak elimizde ne de olsa... dimi???

Belturdan bahsediyordunuz ne güzel 1TL'ye çay içiyoruz diye...
Özelden hayıflanıyordunuz, daha önceki mesajlarınızda... şimdi ise özeli destekliyorsunuz... :D :D :D
Bu alana, bu projeler gerçekleştirilsin, gerekirse pahalıya hizmet versin, ama olsun varlığı yeter diyorsunuz... :smiley: :smiley:
Gerçekten şu söylediğinize kendiniz inanıyormusunuz???

Bizim bu konuştuklarımız, burada yazıda kalacak ne yazık ki...
Hiç kimse dikkate almayacak!!! Önemsemeyecek... Önemli olan gelir, elde etmek.
Eskdien cami altlarında dükkanmı vardı? mimar sinanın yaptıklarında yada diğerlerinde hangisinde varmış dükkan...
Şimdi camiler bile oldu dükkan... Neden istiyorlar her yere camii sanıyorsunuz, taksim meydanı dahil...!!!
Taksimin meydanın da kocaman bir dükkan, çünkü onlar için... Nereye gidiyor o dükkanların gelirleri? Camii vakıflarıına... :smiley:
Bu kadar camiye gerek var mı? Tartışılır... Ama ezanda kulağı olmayanın, namazda gözü olmazmış...! Ezanda kulağı olmayan adamın, evinin dibine de yapsanız camiyi bişi değişmez... Ama namazını kılacak adam her türlü o camiye ulaşır uzaktada olsa...
Neyse konu dışına çıkmayayim daha fazla...

Maltepe belediyesi bu uygulanan proje ile ilgili kamu davası açtı ama dosyalar bir türlü tamamlanamadı bile...
Tıpkı denizfeneri gibi davalarda da olduğu gibi...
O denizlerde hepimizin tüm dünya insanının hakkı var!
Ben allahtan yana hakkımı helal etmiyorum... (Son sözüm budur!)
Eğer ki allah yolunda insanlarsa bunlar, allaha inanıyorlarsa, allahın gazabından korksunlar..!

arkadaşım seninki, doğayı katledenlerin kullandıkları, ilk bakışta çok da doğru gözüken fakat bir okadarda tehlikeli bir mantık...buna ok dedinmi;
bulabilldiğin her yere dolguda yaparsın siyanürle altında çıkartırsın, her kaynağa hes de koyarsın, ormanlarıda kesersin, sanayin ile havayı suyu katledersin, hatta tuzlada olduğu gibi radyoaktif atık da gömersin.... sonrada her şey halkım için dersin. halkım ucuz elektirik kullansın dersin, halkım ucuz arabaya binsin dersin, halkım ucuza otursun dersin.. Dersin ama o yalılarda oturuyor sahili göremiyoruz dediğin patronların ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmazsın.

Tartışma siyasi boyut kazanmaya başladı, ben bu noktada yokum çünkü siyaset ve din alanında yapılan hiç bir tartışma karşı tarafa fikrini değiştirememiştir, son olarak; daha önce itiraz ettiğiniz, sahil bandında nasıl birlikte oturup spor yapıyorsak, arabalarımızı sürüyorsak, yenisi yapıldığındada gene beraber kullanmak dileğiyle bu tartışmadan çekiliyorum.

Konuyu okudum herkesin fikrine saygı duymakla beraber projeyi gazete ve tabelalardan inceledim merakla bekliyor ve destekliyorum.

Suat bey, tartışma siyasi boyut kazandı çünkü,
siz futbol takımı destekler gibi,
yense de yenilse de mantığı ile hareket ediyorsunuz. yani bu siyasiler doğruda yapsa yanlışta yanındayım mantığındasınız...
İşte beni hop oturup hop kaldıran bu dur...
Tarafsız bakın olaylara lütfen...

Burası bir doğa tutkunları web sayfasıdır... Ne sporcu, ne fotoğrafçılıktır temel amaç burada!!!
Buraya üye olarak doğayı seviyor gibi kendini tanıtıp, doğayı katledenlere, doğal halini bozanlara göz yumanlara dayanamıyorum...
Hiç kimse kusura bakmasın bu iki yüzlülüktür!
Hem severim doğayı, ama katledenler benim destekçisi olduklarımsa, eywallah seve seve... :D
Bu nasıl bir mantıktır böyle... :D :D
Sahil cilası işin, iyi izleyin, buraları yağlayıp, ballıyorlar, sonra nasıl ne fiyata ne dalaverelerle, kimlere nasıl başıbüyükteki ormanları katlettirecekeler... Ama herşey halk için doğru...
Eski süreyyayı yapacaklarını onu canladıracaklarını söylesinler, eski haline geri getirsinler süreyyayı, seve seve bende bu projelerini desteklerim, hangi partinin projesi olursa olsun farketmez...
Sizinde dediğiniz gibi katledilen yerler için dolgu kurtarma mantığı gibi gösteriyorlar,
ama daha sonra gelecek olan iktidarlarda dahada dolgu ile devam edecekler...
Sonunda marmara kalmayacak... :(

Ynt: Maltepe Sahil Elden Gidiyor!!!

sahildeki çalışmaların %50 si tamamlandı,destekleyen ,desteklemeyen birçok tanıdığımı orada gördüm bende hergün oradayım dikilen ağaçların 10 yıl sonraki halini düşünerek denize sıfır bir ormanımız olacağını görüyorum gençlerin kaykay, paten alanlarındaki neşelerini görmek hayatında veledrom görmemiş insanların pistte bisiklet kullanmaları bana büyük haz verdi doğrusu, hele açılmayan ikinci bölümdeki tesisler dahada önemli dünya, olimpiyat şampiyonalarının yapılabileceği kano kürek parkuru,olimpik çimfutbol sahası ve daha yazmaya üşendiğim birçok spor tesisi(hepsi ücretsiz) kahve köşelerinden kurtulan gençler bunları düşündükçe birkez daha yapanlardan ALLAH razı olsun diyorum.
Tabiki bunlar benim görüşlerim bu sayfalarda eleştirde bulunan arkadaşlar muhakkak gezdiniz gördünüz sizin düşüncelerinizide merak ediyorum,sizin gözünüzdende olup biteni anlamak isterim.

Maltepe Sahili dendiğinde içim yanıyor.. Son düzenlemelerden sonra sahile gitmez oldum. Dolgu üzerine dolgu! Kesinlikle mantıklı bir açıklaması olamaz. Çocukluğu Süreyya Plajı'nda geçmiş eski bir Maltepe'li olarak bu durum çok ağrıma gidiyor.

Artık sadece anılarımızda :(

Sreyya

Nursel' Alıntı:
Maalesef o kadar çok şey anılarımıza sığmak zorunda kalacakki :( o Maltepe sahilde "çamlıcanın tepesi" yatıyor bir camii yapılması uğruna çıkacak harfiyatın ne şekilde değerlendirilmesi gerektiğinin etkisi olduğunu duymuştum. Maalesef benzer şekilde bozulmaya yüz tutan daha nice yerler mevcut. Günümüzde "kar yağdığını görmeyen ve nasıl bir şey olduğunu bilmeyen" çocuklarımız var artık. Çok üzücü günler ve dahada üzücü olacaklar bu şekilde devam ettiğinde..

Nursel' Alıntı:
Maalesef o kadar çok şey anılarımıza sığmak zorunda kalacakki :( o Maltepe sahilde "çamlıcanın tepesi" yatıyor bir camii yapılması uğruna çıkacak harfiyatın ne şekilde değerlendirilmesi gerektiğinin etkisi olduğunu duymuştum. Maalesef benzer şekilde bozulmaya yüz tutan daha nice yerler mevcut. Günümüzde "kar yağdığını görmeyen ve nasıl bir şey olduğunu bilmeyen" çocuklarımız var artık. Çok üzücü günler ve dahada üzücü olacaklar bu şekilde devam ettiğinde..

İyi ki o katliam yapılırken, gözünü toprak doyurasıların gözleri parayla dolduruluyorken Maltepe den uzaktaydım.
Üç dört defa gittiğim halde sahile inmedim ve çok sevdiğim halde sahil yolunu kullanmadım.
Artık Çamlıca ya çıkmak yerine Maltepe sahiline inilebilir ve "şuanda Çamlıca tepesinin topraklarına basıyorum" denilir yemin edilse bile yalan olmaz.
Aklımdan geçenleri yazamıyorum zaten herkes aynı şeyleri hissediyor dur.

bedrettin dalan kazıklıyol diye bilinen yolu,sahilyollarını yapmasaydı şu an istanbullular uçan arabayı icad etmiş olurdu.
eminönünden otobüse biner en iyi ihtimal üç dört saatte alibeyköy de olunurdu.eski ticaret odasının olduğu yerler kamyon kamyonet nakliyecilerle doluydu.karaköyden perşembe pazarından tersane caddesinden geçmek eziyetti.
bağdat caddesi çift yön gidiş gelişti.suadiye ışıklardan eminalipaşa caddesine ordan minibüs yoluna çıkar küçükyalı ve sonrasına giderdiniz.minibüs caddesi bazı yerlerde bir gidiş bir gelişti.aynı şekilde yenikapı sarayburnu arasıda.şimdi saat 3 te felç olmaya başlıyor.şişhane üzerinde taksime çıkmak ölümdü.tarlabaşı prosatlı akardı.istiklal caddesi trafiğe açıktı.şişhane belediye tünel galatasaray taksim araçla eziyetle bile iza edilemezdi.
tarlabaşı yapılırken haliyle itiraz edildi.kazıklı yol buzlanıyor ölümlü kazalar oluyor dendi.bostancı kartal arası yola denizle arasına yol girmesini istemiyenler sürekli itiraz etti.dalan ın gücü yolu fenerbahçe orduevi önünden aşırmaya yetmedi.
gelelim halka açık sahillere.suadiye plajı parası olana açıktı.idealtepe çamlıkta ve süreyya plajı plajı da.parası olmayan kartal kum depoları civarından çakıllı midye kabuklu sahilden girerdi.dragos zaten kurtarılmış bölgeydi.ilersi tekel iskelesi onun ilersi hava kuvvetleri tesisleri az ilerde şimdi 9 palmiye olan yer petrol dolum tesisi . kartal lunaparkın yanından cesaretin varsa yüzerdin.yunustan ilersi genelde kum depoları idi.
keşke bende 20 li yaşlarda 65 70 kilolarda olabilsem.yukarda anlatıklarımda nufus 6 7 milyon araç 1 milyon altındaydı.
şimdi eleşirdiğiniz sahil yolu can simidi.piyasa yapmaya bayıldığınız bagdat caddesi bu çalışmalardan sonra cafe doldu
eskiden kaçış için kullanılan birinci orta ikinci orta cafe müdavimlerinin otoparkı
caddebostan fenerbahçe dolgusunu eleştiren yok gördüğüm kadarıyla.ipar köşkü büyük klüp pek halkın sahile inmesine imkan vermezdi.çıkmaz sokak sonlarındaki kayıkanelerden kayıkla çıkıp belki açıkta yüzerdiniz
çok eleştirilen bu dolgu alanları şimdi insanların iyi kötü spor yaptıkları bisiklete bindikleri model uçak uçurduğu yerler oldu
bende şimdi batı ataşehir olan yerde ralli kros offroad yapıldığı günleri benden önceki jenerasyon çulluk avladığı günleri özlüyor.batı ataşehirdeki kartaldaki bostanların bahçelerin üzerine yapılan residance lardan egedeki narenciye bahçelerindeki otellerden kemerburgaz ömerli ormanlarına yapılan villardan yapılan çevre duyarlıklı eleştirilere de oturduğum yerle gülüyorum
dolgusuz günler dilerim

Usul açısından bir eksikliği gidermek ve böylelikle, konu dışı olanların, neyin üzerine konuşulduğu hakkında bilgilendirilmeleri için...

[youtube]http://youtu.be/k1nmNGX381I[/youtube]

Elinize sağlık güzel çekim olmuş,tabiki videoda yarısını görüyoruz diğer yarısı henüz açılmadı ve daha büyük bir alan, içerisinde uluslar arası yarışmaların yapılabileceği kano kürek parkuruda mevcut , olimpik ölçülerde çim futbol sahası ve birçok spor tesisi.
10 yıl sonrasını düşünürsek denize sıfır bir ormanımız olacak ve bu ormanın içinde spor tesislerinde hiçbir ücret ödemeden spor yapacak çocuklar, gençler, yürüyüş yapan yaşlılar.
Sonuç olarak tüm emeği geçenlere birkez daha teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR