Maltepe Karavan Park 54 Tl Olmuş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan suleymancirit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,598

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
bugün gördüm , maltepe etkinkinlik alanı orhangazi ispark otopark girişine karavan tam gün 54 TL yazılı tabela koymuşlar , girdim ve gişedeki görevliye "ben karavan bölümüne girmeyeceğim normal otopark bölümüne park edeceğim " dedim , el cavap bu etkinlik alanının neresine park edersen et 15 dakikadan fazla durursan 24 saate kadar 54 TL imiş

Görevli diyor ki bize talimat böyle

Biz daha sosyal bir belediyecilik beklerken , bunlarda karavanları yolunacak kaz yerine koyuyorlar , 54 TL lik ne hizmet veriyorsunuz , kocaman bir sıfır , elektrik su wc duş atık boşaltma koy , verelim 54 TL yi

Allah bunları bildiği gibi yapsın , yazıklar olsun , ne bekliyorduk ne bulduk insaf yahu

Son düzenleme:

Etiketler
Normal araç 24 saatlik park ne kadar acaba?

Her gelen sosyal konjonktürden bahseder ama çoğu zaman yapılan afişlerin toplam boyutunun yarısına kadar kendi kafa resimlerini koymalarından öte bir şey değil.

Normal araç 24 saatlik park ne kadar acaba?

Her gelen sosyal konjonktürden bahseder ama çoğu zaman yapılan afişlerin toplam boyutunun yarısına kadar kendi kafa resimlerini koymalarından öte bir şey değil.
1.sınıf araç için 9 TL
2.sınıf araç için 18 TL

tam gün otopark ücreti ödeniyor , 20 kişilik minübüs girip burada otoparkta gece tam gün kalsa 18 TL ödüyor , karavan olunca niye 54 TL oluyor , hangi hizmeti karavanlar için veriyorsun da fark alıp fazla ücret istiyorsunuz , tekrar söylüyorum , yazıklar olsun .

4 TL çok fazla bence...
WC ler paralı 54 TL üzerine en az 6 TL de tuvalet ücreti ilave ederseniz 54+6=60 TL günlük kalma maliyeti olur , elektrik su duş mutfak atık boşaltma yok

Manavgat boğaz kamping sahilde ve manavgat belediyesi işletiyor , günlük 2 kişi karavan ücreti 40 TL alıyorlar (elektrik +wc+su+sıcak duş+çamaşır makinası +mutfak ) dahil

ben bu noktada İBB ye yazıklar olsun diyorum , el insaf diyorum .

İşyerim ve ikametim idealtepe'de. Dolayısıyla sahil rekreasyon sahası eşimle yürüyüş ve bisiklet gezi alanımız.

Maltepe sahil parkı dokusu ve otopark düzeni açısından karavancıların da ihtiyaçlarına kısmen cevap veren bir yer oldu.

Zaman zaman sohbet ettiğim karavancıların hoşnutsuzluklarını idareye ilettiğini ve çözüme yönelik önerilerde bulunduğunu biliyorum.

Kimilerinin karavanı "amaç dışı yaşam biçimine" yönelik kullanıma duyulan rahatsızlık sakinler arasında ayrışmaya da neden olduğunu biliyorum.

Yönetim karavancıları kayıt altına almak için aylık abonelik yaptığını ve aylık 380 TL bir ücret aldığını söylemişlerdi.

Ben de 54 TL tabelayı görünce yuh artık dedim. Hadi 3 araçlık işgal yapsa olsun 25 TL olsun diye içimden geçirdim.

Henüz kimseyle sohbet etmemiş olsam da muhtemelen günübirlik "amaç dışı" kullanıma caydırıcılık amaçlı bir fiyatlama olabilir. Tabii aylık abone rakamı ne oldu bilmiyorum. Abonelik makul rakamda kaldıysa tezim doğrulanmış olacak.

Aksi takdirde ispark'ta karavancılara matinacıların teknecilere olan bakış açısıyla yaklaştığını düşünmeye başlayacağım.

Bu kelebek etkisi yaratır ve karavancılar her hizmeti bundan sonra heryerde "marinize edilmiş" şekilde almaya başlar!..

54tl fiyat 2-3 ay önce yapılan bir düzenleme whatsapp gruplarında ve bir dönem face te sıkça tartışıldı. Belediye ye defalarca şikayet, çok imzalı dilekçelerde verildi ama sonuç değişmedi. Fiyatın özellikle karavanlar için artmasının sebebi bu parkta uzunca süredir karavanlarını bırakanlar, Hepsi aynı demiyorum ama 2-3 araçlık yere tek araç parkeden, normalden geniş alana yayılarak masa sandalye atanlar, burayı babasının çiftliği gibi görenler vs. Aynı zamanda sanırım karavanların amacı dışında kullanımı gibi söylenti/ şikayetler de vardı. Bir de pandemi döneminde televizyonlar buraya ve karavanlara odaklanınca belediye buraya eğildi. Yukarıda yazdıklarım burada kalan bütün karavanları/karavancıları içermiyor.

Buradan çıkan sonuç biz ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz. Hatırlayın, pandemide Antalya'da boş bir alan park etmiş karavanlar vardı. Televizyonlara çıktılar. Sonra atık suyunu aşağıya akıtanlar, çöplerini çevreye atan birkaç kendini bilmez yüzünden buradan karavancılar çıkarıldı. Bizler kendi içimizde otokontrol sağlayamazsak, dışarıya bu şekilde kötü örnekler verirsek daha çok kaybederiz.

Son düzenleme:

54tl fiyat 2-3 ay önce yapılan bir düzenleme whatsapp gruplarında ve bir dönem face te sıkça tartışıldı. Belediye ye defalarca şikayet, çok imzalı dilekçelerde verildi ama sonuç değişmedi. Fiyatın özellikle karavanlar için artmasının sebebi bu parkta uzunca süredir karavanlarını bırakanlar, Hepsi aynı demiyorum ama 2-3 araçlık yere tek araç parkeden, normalden geniş alana yayılarak masa sandalye atanlar, burayı babasının çiftliği gibi görenler vs. Aynı zamanda sanırım karavanların amacı dışında kullanımı gibi söylenti/ şikayetler de vardı. Bir de pandemi döneminde televizyonlar buraya ve karavanlara odaklanınca belediye buraya eğildi. Yukarıda yazdıklarım burada kalan bütün karavanları/karavancıları içermiyor.

Buradan çıkan sonuç biz ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz. Hatırlayın, pandemide Antalya'da boş bir alan park etmiş karavanlar vardı. Televizyonlara çıktılar. Sonra atık suyunu aşağıya akıtanlar, çöplerini çevreye atan birkaç kendini bilmez yüzünden buradan karavancılar çıkarıldı. Bizler kendi içimizde otokontrol sağlayamazsak, dışarıya bu şekilde kötü örnekler verirsek daha çok kaybederiz.
problem 54 TL yaparak çözülmez , karavanları hizmet verilen özel bölüme alırsınız orada 54 TL alırsınız , sadece otopark ta park etme amaclı duranlardan normal ücret alırsınız , buna bir şey demem , basiretsiz yöneticilerle varılan nokta bu işte , yazıklar olsun .

problem 54 TL yaparak çözülmez , karavanları hizmet verilen özel bölüme alırsınız orada 54 TL alırsınız , sadece otopark ta park etme amaclı duranlardan normal ücret alırsınız , buna bir şey demem , basiretsiz yöneticilerle varılan nokta bu işte , yazıklar olsun .
Belediye aslında burada karavacıları pek istemiyor gibi (para alayım karşılığında hizmet olsun diye bir düşünce yok anladığım), çok fazla şikayet almışlar.

Karavanla çoçukları gezdirdiğim güzel bir yerdi bu duruma gelmesi üzücü. Geleneksel Maltepe buluşmalarında da çok güzel bir toplanma yeriydi.

Ben farklı düşünüyorum. Bence işini bilen yönetici tavrı olmuş. Diyorlar ki buranın karavan park alanı sınırlı, diğer bölümlerde karavan istemiyoruz. Yasak da koyamadiklari için fiyatı artırarak uzun kalislari önlemisler.
Ne yazikki oraya gelen karavanin çok azı park için geliyor, çoğu yayılıyor hemen.
Bencil, kural tanımaz, saygısız insanların çoğunlukta olması nedeniyle kurunun yanında yaş ta yanıyor.
Aylık ücret ödenerek girilen alan artirilsin diyebiliriz belki.
Gerçi orasinin amacı karavana sahip azınlığı mutlu etme yeri değil, tüm İstanbullular için nadir kalan nefes alma yeri.

Son düzenleme:

Gerçi orasinin amacı karavana sahip azınlığı mutlu etme yeri değil, tüm İstanbullular için nadir kalan nefes alma yeri.
Minibüsüyle 10 kişi gelip çayıra kilim serip sandalye masa atıp yayılan, yetmezmiş gibi top oynayan, keyfine göre değil etrafı rahatsız edecek volumde müziği açıp herkese DJ'liğini dayatan, günün sonunda çöpünü bırakıp giden gürüha hafta sonu nefes almak serbest olsun ama karavancı sandalye atıp karavan yanında oturmasın. Evet kalabalık grup bir arada oturup eğleniyor görülseler de her karavan ortalama 2 kişiden 5 karavancının biraraya gelerek oluşturdukları kalabalık o görülen manzaralar. İdealtepe istasyon altına açılan mini carrefourdan içkisini alıp çayırda kayalıktan içene hoşgörü olsun ama adabınla içen karavancıya demlenme olmasın. Karavancıların içinde "amaç dışı" konaklayanları zaten aileler dışlayarak yalnızlaştırıyor olsalar da aslında özel hayata müdahale sayılan bu tutum da tartışılır zira sahil yolunda alenen fuhuş yapanlara müdahale etmeyen, şikayet etmeyenlerin birden ahlak bekçisi kesilmesi de iki yüzlülük. Bu arada fuhuşa karşı kolluk kuvvetlerinin de eli kolu bağlı olduğunu zaman içinde öğrendim. Çevreyi kirletmeyen, rahatsız etmeyen, haddini hududunu bilen, özgürlüklerinin karşısındakinin özgürlük alanıyla sınırlı olduğunu idrak eden, kimseyi moda tabiriyle "ETİKETLEMEYEN", HER TÜRLÜ CANLIYA SAYGI gösteren bir yaşam biçimine evrilmedikçe bagajda taşınan "Haydar" hep kafamıza inecek ne yazık ki. Bu arada karavanım yok, karavancı değilim ama sahil yaşam ve gözlem alanım.

Sanırım uygunsuzluğu uygunsuzla kıyaslamak sadece gereksiz ve anlamsız gerilime yol açmalı. Sonuçta ikisinin de ortak paydaları iticilik değil mi ?

Beniim asıl ilgimi çeken ise yıllar önce forumda parka duyulan antipatinin, artık sevgi ve sorumluluğa dönüşmüş olması..
Gel de şimdi herşeyi politik açıdan görme dürtüsünün sağlıklı olmadığını düşünme ?..

Son düzenleme:

Yakınımızdaki (120 km) çok güzel bir șehri eylül ayında gezmeye gittik. șehir merkezine yakın güzel ve ücretsiz bir karavanparkta gecelerken bir kaç defa yakınımızdan geçen araçların egzoz gürültüsüyle uyandık. Egzoz gürültüsüne bazen fren sesleri de eșlik ediyordu. Konu Almanya’da oldukça yaygın. Așağıdaki metin bir Alman șehrindeki durumu anlatıyor (gazete haberleri). Metni Google’ye tercüme ettirdim.

„Trafik ışıklarında kalkarken egzoz o kadar yüksek sesle kükrer ki, sakinler şok olur, bebekler ağlamaya başlar ve yayalar acı içinde yüzünü buruşturur. Araba gürültüsü birçok insanı rahatsız ediyor. Polis, bölgedeki ihlalleri giderek daha fazla keşfediyor. Faaliyet ruhsatının sona ermesi nedeniyle yılın ilk beş ayında 148 rapor kaydetti. Bunun büyük bir kısmı egzoz değişiklikleri ve çok yüksek egzozlarla ilgilidir.“

Not:Metinde olan „Faaliyet ruhsatının sona ermesi“ cümlesinin ne demek olduğunu așağıda açıkladım.

Egzozda yapılan değișiklikler Tüv` de onaylanmadığı için bazı araçların ruhsatı geçerliliğini otomatik olarak kaybediyor.

Son düzenleme:

Ben farklı düşünüyorum. Bence işini bilen yönetici tavrı olmuş. Diyorlar ki buranın karavan park alanı sınırlı, diğer bölümlerde karavan istemiyoruz. Yasak da koyamadiklari için fiyatı artırarak uzun kalislari önlemisler.
Ne yazikki oraya gelen karavanin çok azı park için geliyor, çoğu yayılıyor hemen.
Bencil, kural tanımaz, saygısız insanların çoğunlukta olması nedeniyle kurunun yanında yaş ta yanıyor.
Aylık ücret ödenerek girilen alan artirilsin diyebiliriz belki.
bu otopark 2750 araçlık devasa bir park alanı , etkinlik günleri hariç diğer günler 3/1 ancak doluyor , tamam anlaşılabilir sorunlar var , bir karavan şehri meydana gelmesini önlemek istiyorlarsa , kocaeli belediyesi ormanya karavan park 7 gün ücretsiz ,daha fazlası uzun kalışlar yasaklanmış , İBB - İspark şöyle bir tedbir ile uzun kalma ve yerleşik düzene geçmeyi önliyebilir , şöyleki 1 ayda karavan plakasını kayıt altına aldıran karavancılara ay içinde max 7 veya 10 gün kalma müsadesi verebilir , 54 TL diyerek bütün karavancıları CEZALANDIRMA KISITLAMA yı kabul etmiyorum , ÇÖZÜM ODAKLI YÖNETİCİ buna bir çözüm bulur .

kusura bakmayın ama , yine de bunlara yazıklar olsun diyorum , benim eleştirim politik değil , beceriksiz yöneticileri uyarmak .

ben de 31 sene hizmet verdim , hiç bir ferdimizin işini çözümsüz bırakmadım .

seneler seneler önce yedek parça almak için aksaray a gitmiştim farklı iş yerleri aynı parça için 100 tl den 750 tl ye ( o zamanlar milyon idi ) kadar farklı fiyatlar vermişti. bir klasörden parça koduna bakıyor bir yeri arıyor fiyat veriyorlardı. bir iki derken hepsinin aynı numarayı tuşladığını farkettim. sonunda biri telefona uzanırken durdurdum, bir çok yere gittim herkes aynı numarayı arıyor ama farklı fiyat veriyor neden diye sordum. abimiz güldü otur bakalım dedi çay söyledi başladı anlatmaya. biz burada arabanın markasına modeline adamın kıyafetine göre fiyat veririz dedi. biri takım elbise ile gelir mercedes parçası ister, diğeri yaka bağır açık perişan gelir 124 parçası ister. o günü hiç ama hiç unutmam. maalesef ülkemizin büyük bölümü bu bakış açısıyla hareket ediyor buna idareciler de dahil. hizmet ya da malzeme karavan ya da deniz ile ilgili ise fiyat anında değişiyor.

not: geçenlerde scenic 2 aracım için arka tampon reflektörü almak icap etti. scenic 2 diye isteyince 105 tl olan reflektör master diye istendiğinde 25 tl ye alınıyor. yıllar geçse de bazı şeyler hiç değişmiyor :smiley::smiley::smiley::smiley::smiley::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR