MAHİNDRA SORUN ELİMDEN GELDİĞİNCE CEVAP VEREYİM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TUĞSAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,284

TUĞSAN

MY TOYOTA
Yer
ANTALYA
MAHİNDRA,2 ci dünya savaşı sonrası american willies patenti altında hindistan ordusu için üretilmeye başlamış ve hint araç piyasasının %60 na sahip bir markadır.marka özellikle traktör ve arazi aracı ürettiğinden yıllar içinde kendini geliştirmiştir.Genel olarak sağlam yapıya sahip araç günümüzün lükslerinin minimum kullanıldığı elekronik kısmı en aza indirgenmiş tam bir arazi aracıdır.
Bu araçla 2 yıldır off road yapmaktayım .2 yıl içinde yüzümü kara çıkarmadığı gibi bir çok yerde diğer off roadçu arkadaşlarımıda şaşırtmıştır.aracın her türlü parçasını sanayide araştırarak bulabilirsiniz.bir çok parçası nissan ,opel ve diğer markalarla uyumludur.biraz araştırma ve parça tanıyan bir usta ile servislerin insafsız ellerine kalmadan her türlü bakımı yaptırabilirsiniz.
Araç gücü standart 2,6 turbo dizel goa motoru için 108 hp olup 298 nm tork üretmektedir.motor çip tunige uygundur.kendi araba yaptığım uygulama ile aracın gücünü 150 hp ve torkunuda 340-350 nm getirmeyi başardım ve inanın asfaltta binek araç gibi gittiğini ,arazidede bir canavara dönüştüğünü söyleyebilirim.
Kısacası piyasada kötü bir distürübitöre rastlamıış, tanıtımı yetersiz kalmış,ancak biraz ilgiyle harikalar yaratan uygun fiyat ve vergi diliminde çok iyi bir jiptir.

Etiketler
Ynt: MAHİNDRA SORUN ELİMDEN GELDİĞİNCE CEVAP VEREYİM

MAHİNDRA sahiplerine yeni bölümümüz hayırlı olsun buyrun buraya yazın tanışalım dertleşelim

off road için hazır mahindra

DSCF0647

35235 1495678682319 1544655471 31228175 7901763 n

yurtdışında mahindranın cj tarzı modeli war türkiyeye gelmeyecekmi?

merhaba ... bende yaklasık 20 senedir mahindra cj 340 var ve dün muayeneye girdi .. şase numarasını istemişler fakat arac bundan önce 3 kere revizyona girdi ve şase bakımı yapılmıstı bu yüzden yeri kayboldu ... bu şase numarasının bu modelde nerede olduğunu biliyormusunuz ..?

normalde motoru açtığınızda motrun sağ arkasında 10 cm kadar aşağıdadır ama 20 senelik bir araçta o bölüm çürümüş olabilir hele bide boya için zımpara boya ve macun atılmış ise kapanmıştır.

sağolun cevabınız için :smiley: . peki şimdibuarac muayeneden gecmedi mecbur bu sase numarasını saseye caktırmak gerekiyor. bu motorun sağ arka 10 cm altında olan yere mı caktıralım . ? birde su var bu modelde türkiyede hiç yok nede olsa anlamazlar :D willy lerin ki gibi arka sağ camurluğun kanburuna mı caktıralım sase ye :D

NEREYE çakıldığı çok önemli değil ,önemli olan kamutu açtığınızda rahat ,görüp okumaları ve numaraların ruhsatla aynı olması

selamlar bende yenice mahindra pickup a sahip oldum .pazar günüde bir organizasyo.n yapıp arabayı deneme şansım oldu.parasına göre gayet iyi bir araç.toyota amarog magnum pajero yani bütün bu işteki araçların gittiği yere hiç zorlanmadan gittim onların yaptıklarınıda yaptım.sorun yok.. fakat burda bu aracın parçalrı ucuzdur falan diye okumuştum..ama bir cam kirkasuna 300 dediler bence diğerlerin den farkıyok.ilerde artık neye ihtiyacımız olur bilmeme. arakaya harttop takmak istiyorum nerden bulabilirim.cantlarıda sıradışı olçü ve göbekli çelik cant takan varmı saygılar herkese

Aracınız hayırlı olsun 1.si aracınız iyi bir 4 x 4 tür. İtalya, fransa, mozambik gibi ülkelerde devlet birimler dahil bir çok amaçla kullanılır. 2.si türkiyede ithalatçının kötülüğü yüzünden problem yaşanmış parçalar fahiş fiyata satılmaya başlanmıştır.3. Genede arabanın avantajı vardır. Gereken parçayı sökün ve marka belirtmeden sanayide o parçanın aynısını veya benzerini arayın muhakkak bir aracın parçası uyar. Örneğin bana 550 tl civarı bi fiyat çektikleri kontak girişinin 10. - 15 tl arası eski opel kadedinkini alarak çözmüştüm parça numarsına kadar birere bir aynıydı.

mahindra pikabın kasasına kabin almak istiyorum.nerden bulabiliri. bu haftada ağır bir offroad yaptım.tam istediğim araba olduğuna artık eminim.çünkü bu araç parasına göre çook iş yapar bir sürü paralara modelsiz araçlarla boşuna uğraşmışım. gözümün kestiği her yere vuruyorum.kalırmı diye aklıma bişi gelmiyor..birde bu araçlara kit takılırmı.beygirini artırmak için saygılar

tuğsan kardeşim çiptuning uyguladım demissin .ben de bunu düşünüyorum nasıl bir uygulam olur.araba gücü kadar gitmiyor sanki özellikle ağır çamurda biraz bayılıyr gibi normalde 2500 bi araç ya çıkar ya gömülür..

Ali bey benim mahindrayı sattığımda kiti sakladım eğer ilgilenirseniz beni 0.532.2327852 nolu telefondan arayın konuşalım...

MAHİNDRA,2 ci dünya savaşı sonrası american willies patenti altında hindistan ordusu için üretilmeye başlamış ve hint araç piyasasının %60 na sahip bir markadır.marka özellikle traktör ve arazi aracı ürettiğinden yıllar içinde kendini geliştirmiştir.Genel olarak sağlam yapıya sahip araç günümüzün lükslerinin minimum kullanıldığı elekronik kısmı en aza indirgenmiş tam bir arazi aracıdır.
Bu araçla 2 yıldır off road yapmaktayım .2 yıl içinde yüzümü kara çıkarmadığı gibi bir çok yerde diğer off roadçu arkadaşlarımıda şaşırtmıştır.aracın her türlü parçasını sanayide araştırarak bulabilirsiniz.bir çok parçası nissan ,opel ve diğer markalarla uyumludur.biraz araştırma ve parça tanıyan bir usta ile servislerin insafsız ellerine kalmadan her türlü bakımı yaptırabilirsiniz.
Araç gücü standart 2,6 turbo dizel goa motoru için 108 hp olup 298 nm tork üretmektedir.motor çip tunige uygundur.kendi araba yaptığım uygulama ile aracın gücünü 150 hp ve torkunuda 340-350 nm getirmeyi başardım ve inanın asfaltta binek araç gibi gittiğini ,arazidede bir canavara dönüştüğünü söyleyebilirim.
Kısacası piyasada kötü bir distürübitöre rastlamıış, tanıtımı yetersiz kalmış,ancak biraz ilgiyle harikalar yaratan uygun fiyat ve vergi diliminde çok iyi bir jiptir.
Ustam ben parça bulamıyorum motorum kaldı öyle nerden temin ede bilirim

mahindra 2.6 motor

Piston sekman
1 ad piston kolu
Yag pompası
Sibop tk
Gayt tk
Devirdaim
Triger
Ana yatak
Kol yatak
Gezi ayi
8 valf

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR