Mahindra Hakkında Tüm Sorularınız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TUĞSAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,187

Etiketler
Ynt: Mahindra Hakkında Tüm Sorularınız

mahindra for off road

DSCF0647

Mahindra'dan memnun musunuz? En büyük dezavantajı nedir acaba?

Pik up modelinin 2.2 motoru çıkmaya başladı..

Goa'nın 2.2 motoru var mı?

Bir de Goa'da radar-hız sınırı nedir?

Tşk...

Bence mahindranın 4 x 2 modelleri sadece pikup olarak tercih edilmelidir.goa nın 4 x 2 modeli tam bir jip olmadığından bence gereksiz bir araçtır.4 x 2 ve 4 x 4 pikup modeli hem uygun fiyatlı hemde yük taşımaya uygundur.goa jip modelinin 4 x 4 modeli ise tam bir arazi aracıdır. aracın en büyük özelliği lada nivalar gibi kaynaklı şase yerine tam şase bir gövdeye sahip olmasıdır.ayrıca kaporta ve motoruda çok sağlam ve performanslıdır.Bence aracın tek problemli distiribütörüdür.Bu aralar değişceği konuşuluyor.Çünkü şu anki distiribitör araba işinden anlamıyor ve reklam yapamıyor aracın tanıtımı sıfır bundan dolayıda hintli tata ile karıştırılıyor oysa tataya göre çok daha sağlam ve iyi bir araç .bunun en büyük kanıtıda antalya belediyesi,türk telekom gibi arazi aracı ihtiyacı olan devlet kurumlarının tercih etmeye başlamasıdır.Ancak bu aracın distiribitörü olmasada problem yoktur. sanayiye gittiğinizde tamirlerini iyi bir araba ustasına yaptırabilirsiniz.zira parçaların çoğu diğer markalarla uyumlu (özellikle nissan)bu sayede hem servis parasından kurtulursunuz hemde parçaları uygun fiyata alırsınız.
Ben aracımı 2009 yılından beri kullanıyorum ve çok memnunum tabiki ufak tefek arızalar verdi.(teyp,otomatik camlar vs gibi )ancak yürüyeni hiç bir zaman beni yarı yolda bırakmadı. unutmamanız gereken şey şudur bu lüks bir jip değildir.sadece biraz konforlu minimum elektroniği olan ava ve off roada uygun bir arazi aracıdır.Aracın bence en kötü yanı üzerinde gelen tekerleridir.bu tekerler ıslak zeminde yol tutmamakta ve arabanın kıçını kaydırmaktadır.Tavsiyem yağışlı havalarda 4 x 4 high konumunda aracın kullanılması veya en iyisi stt cooper arazi lastikleri kullanılmasıdır.bu lastikler hem arazide hemde asfaltta çok iyidir.ve ancak bu tür lastiklerle bu tarz araçların performansı anlaşılır.şunu söylemeliyim ki bir çok marka arazi aracına asfalt lastiği takarak arazi aracı mantığına ihanet etmektedir.zira eğer 4 x 4 nüzün pençelerindeki tırnaklar olmaz ise aracınız arazide 4 x2 bir araçtan hallice olmaktan ileri gidemez.Yani önce lastik sonra arazi performansı beklenmelidir.

44961 442894029775 685794775 4998810 4798717 n

Fyt

37155 442891939775 685794775 4998756 5437215 n

CTT COOPER lastiklerle her arazide kullanabilrsiniz ve zincirede gerek kalmaz.ben 60 cm karda ve buzda kullandım gayet iyi

Untitled

Untitledmn

birazda arazi şanzımanının özellikleri hakkında bilgi rica etsek

Valla kürşat bey on sene sonra değil 20 sene sonradada gitsen parçasını bulursun zira ben artık servisten parça almıyorum sanayide yarım saat dolaştımmı muhakkak başka bir araçla uyumlu parçası bulunuyor özellikle nissan parçaları....

örnek olarak fren balatalarım artık nissan terronadan,kontak kiti ise opel kadetten, vb gibi...

Arazi şanzımanı oranlarını rakkamsal olarak bilmiyorum ancak aracın motor gücünü araziye gerektiği ölçüde aktardığını ve bayılma yapmadığını söyleyebilir .ancak tabi şunuda eklemeleyim benim aracımdaki 2,6 turbo inter cooler motora power pack uygulaması yaptırdım ve aracın 108 hp olan gücü yaklaşık 30 - 35 hp arttırıldı.böylece motor 145 hp gibi bir güce ulaştı. tabi aracın torkuda buna bağlı olarak arttı.
araç arazi vitesine sürücü mahallinde bulunana çevirmeli bir düğme yardımıyla otomatik olarak 4 x 2 den 4 x 4 h veya 4 x 4 low pozisyonuna alınıyor.bu sayede gerektiğinde 4 x 2 kullanarak yakıt tasarrufuda yapılabilyor.aracın 150 tl ye deposu fullaniyor ve yaklaşık 500 km ortalama şehir içi yol yapıyor.bu menzil ön arka tampon yan demirler ve power packten önce 800 km civarındaydı.
araçta lsd var.4 x 4 olarak arb firmasıyla konuştum 2000 tl ye öne arb takabileceklerini söylediler.ancak iş yoğunluğunda kaldı yaptıramadım.bence arb kilitte yapılırsa tam olacak bir araç....ancak tekrar söylüyorum .bu aracın tek problemi distiribitörü biraz tanıtım yapsalardı ,bu araç piyasada yok satardı. sonuçta alt yapı willies.ancak ne yazık ki adamlar araba işinden anlamıyorlar ve bundan dolayı distiribitör değişiyor.umarım yeni distiribitör iyi çıkarda.yollarda ve arazide bu aracı daha çok görürüz.

evet maddi durumlardan dolayı satmayı düşünüyordum ama bir türlü elim gitmiyor sanırım aramızda duygusal bir bağ oluştu.beraber çok şey atlattık.beni üzmedi.sonra durumu biraz toparladık üstünede ona büyük bir kardeş geldi. şimdi büyük kardeşi vx 80i kıskanır diye korkuyorum.ayrıca biliyorsunuz offroadun bir zevki de araba yapmaktır.e şu anki pozisyonda yeni kardeşi giydirmek için para lazım ve piyasanında durumda belli bu yüzden her ne kadar üzülsemde ilanı henüz geri çekmedim.iyi bir sahip bulursam evlatlık vereceğim ama aklım onda kalacak...yok bu arada durumlar ikisinide besliyecek kadar düzelirse ikisinide tutabildiğim kadar tutacağım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri