Magellan için Harita

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aliturkay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,760

Etiketler
Ynt: Magellan için Harita

Ben de ucuz ve iyi bir cıhaz aldığımı zannederek İçinde Map4 me den inidirilen TC haritası olan magellan triton 200o aldım Ama esas iş harita şimdi. Geomatics de söyelendiği gibi tek el mantığı ile harita fiatlarını şişirmiş. BU nedenle onlarla konuşmadım bile. Bu yüklü haritadan daha ayrıntılı bir harita lazım, köy isimleri yok, patika ve orman yolları yok Ne yapabilirim Germinden magellana dönüştüren programlar var Germinde bu tür haritalar bulmak daha mı kolay olur. Teşekkürler

MAgellan tritonlar için güzel bir mod var. İgo8 haritalarını ve programını kullanabiliyorsunuz. Ama iş topografik haritaya gelince ortalıkta bulmanız imkansız ve magellan'ın Türkiye bayisi de dışarıdan alınan ürünlere harita satışı yapmıyor. Pazarlama politikaları hakikaten berbat ve sinir bozucu param olsa da gidip haritalarını almam.

Merhaba arkadaşlar. Magellan Explorist 500 LE modeli için Türkiye topografik detay harita (utm koordinat sistemi kullanıyorum) batarya ve menüsünü Türkçe ye çevirmem gerekiyor bu konuda bilgisi olan ya da hizmet veren bir şirket ile irtibat telefonu bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim. Saygılar.

arkadaslar bende magellan roadmate1700 cıhazı var,ne yaptıysam turkıye harıtasını yukluyemıyorum....madellan ın web adresınden ıcınde turkıyenınde bulundugu europa harıtasını 99dolara ındırdım...oda olmadı yardımcı olursanız sevınırım..

arkadaslar bende magellan roadmate1700 cıhazı var,ne yaptıysam turkıye harıtasını yukluyemıyorum....madellan ın web adresınden ıcınde turkıyenınde bulundugu europa harıtasını 99dolara ındırdım...oda olmadı yardımcı olursanız sevınırım..

Kargagakdedi' Alıntı:
Arkadaşlar üye olup haritayı indirdim ,50 m lik yükselti eğrilerinden oluşuyor ve tüm türkiye ana yolları ve ilçelere ulaşan yolları kapsıyor. Ayrıca Su, kamp alanı yürüyüş yolları gibi ayrıntılarda var. Çok kapsamlı değil ama baya da iyi. sizinle görüntülerini paylaşıyorum. Asıl merak ettiğim bu haritayı yurtdışında satan kişiler kendileri mi hazırlamışlar. Yoksa Türkiye deki bir firmadan mı araklamışlar. Öyle bir durum yoktur umarım eğer yoksa bu paraya iyi hizmet. Eğer varsa konuyla ilgili kişilerin bilgilendirmesi faydalı olacaktır.
Bu arada yükseltiler abartılı şekilde fazla Uludağ zirvesi 8500 m görünüyor. 600 m fark var :smiley:
Video dosyası bağlantısı :http://www.dailymotion.com/video/xf41c6_magellan-turkiye-topo-haritasy_travel
maps4me web sitesi çalışmıyor. bu haritayı paylaşmanız veya para karşılığı bize de satmanız mümkünmü?

saygılar

Çalışmıyorsa bir şeyler yapabiliriz sanırım :smiley: ben haritayı nereye kaydettiğimi bulduğumda tabi vede para söz konusu bile olamaz.

Hocam uzun bir aramadan sonra dosyayı buldum. Özelden link'ini gönderirim. Aslında genel bir paylaşımda açabilirim. Lisans sorunu olan bir dosya değil. Kararımı vermedim henüz. Upload işlemi bitince en geç yarın göndericem.

Kargagakdedi' Alıntı:
Hocam uzun bir aramadan sonra dosyayı buldum. Özelden link'ini gönderirim. Aslında genel bir paylaşımda açabilirim. Lisans sorunu olan bir dosya değil. Kararımı vermedim henüz. Upload işlemi bitince en geç yarın göndericem.
abi heyecanla bekliyorum. :smiley: aslında amacım haritayı incelemek ve wikiloctaki parkurları haritaya nasıl gömebilirim bir yolunu bulmak. düşünsene binden fazla yürüyüş parkurunun bulunduğu bir türkiye haritası. ne başarsoft nede gps türk haritaları bu ihtiyaçları karşılayabiliyor.
haritayı dört gözle bekliyorum. :eek:

Hocam herkes yararlansın diye yeni bir konu açıp linki de oraya atıyorum. vicilok sitesini de siz söyleyince keşfettim baya güzelmiş. Haritaya entegre edilebilirse dediğiniz gibi şahane olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR