Magellan Gps'ye Google Earth Haritası Yükleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nitroces Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,086

Etiketler

Ynt: Magellan Gps'ye Google Earth Haritası Yükleme

Şu anda tüm Türkiye'yi 15. yakınlaşma derecesine kadar olacak şekilde rmp haritalarına çeviriyorum. Bu gün Doğu Karadenizi bitirdim. Hepsi bitince sizlerle paylaşırım. Harita da hem Google Earth Hem de Google Maps ayrıntıları bir arada olacak.

Kargagakdedi' Alıntı:
Şu anda tüm Türkiye'yi 15. yakınlaşma derecesine kadar olacak şekilde rmp haritalarına çeviriyorum. Bu gün Doğu Karadenizi bitirdim. Hepsi bitince sizlerle paylaşırım. Harita da hem Google Earth Hem de Google Maps ayrıntıları bir arada olacak.

Sevgili tuğrul ne yaptın çalışmanı bitirebildinmi. Tüm Türkiyeyi indirebildinmi. Çalışmanın sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

atlas map creator ile kalibrasyon gerektirmeden 5 dk içinde haritalar yüklenebiliyor. ben kazdağlarında kullandım en fazla 1-3 metre şaşma vardı. bu arada eski version indirmeniz lazım. bulamazsanız ben size göndereyim.

nitroces' Alıntı:
bilgi için teşekkürler .konu çözülmüştür.
mrblar bende de magellan triton 500 var google earth harita yükleme işlemini nasıl yaptınız ayrıntılı anlatma imkanınız varmı teşekkürler

gülboy' Alıntı:
mrblar bende de magellan triton 500 var google earth harita yükleme işlemini nasıl yaptınız ayrıntılı anlatma imkanınız varmı teşekkürler

https://**.com/files/3369831939/mobile-atlas-creator-1-9-beta-1.zip bunu bilgisayarınıza açın ve çalıştırın. magellan tipi format seçin başta rmp yanılmıyorsam. biraz kurcalayın çözersiniz. yalnızca bu versiyon artık google harita desteğine sahiptir. internetten daha güncelini indirirseniz google desteği kalkmış durumdadır.

cedrus48' Alıntı:
Sevgili tuğrul ne yaptın çalışmanı bitirebildinmi. Tüm Türkiyeyi indirebildinmi. Çalışmanın sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çok uzun zaman oldu ama yine de cevap vermem gerekir sanırım. Uzun zamandır foruma girmiyordum. Bahsettiğim haritaları İzin verilen boyutların üstünde çıkarabiliyordum ama sorun çıkardılar. Bende yarıda kestim. O proje yattı şimdilik. Asıl sorun programın yeni sürümü google earth'ı desteklemiyor. Programla ilgili açtığım diğer konu da yeni bir link verdim. Eski sürümlerden birinde lisans sorunu çıkarmadan indirme yapılıyor. O'nu indirmenizi tavsiye ederim. Aksi taktirde 1.7 sürümünde 13 zoom derecesinin üzerinde harita hazırlayamadığınız gibi yeni 1.9 sürümüde google earth'ı hiç göremiyorsunuz. Uyduruk haritalar var.

Yukarıda arkadaşımızın sorduğu gibi ayrıntlı bir örnekle anlatabilirmisiniz
Ben Atlas ile oluşturduğum rmp dosyasını magellan triton 500 içindeki SD karta attım ve içinde image map olarak gördü ama aktifleştirince ekrana sadece çerçevesi geliyor sorun nedir acaba....

nmrat' Alıntı:
Triton Raster Map Maker (Triton RMP, ücretsiz bir program, internetten edinebilirsiniz, kullanımı çok basittir) adlı programla raster haritaları (Google Earth, diğer hava fotoğrafları vb) Triton 400 ve üstü GPS cihazlarına yükleyebilirsiniz. Bunun için önce elinizde hava fotoğrafı olması gerekir veya Google Earth' den istediğiniz bölgeye yeterli derecede yakınlaşıp o görüntüyü ''Dosya/Kaydet/Görüntüyü Kaydet'' yolunu izleyerek kayıt edeceksiniz. Sonra ya yine Google Earth üzerinden ya da Gps ile araziye çıkarak görüntüsünü kaydettiğiniz bölgede bulunan en az 4 sabit noktanın koordinatlarını alacaksınız. Daha sonra Google Earth' den kaydettiğiniz fotoğrafı Triton RMP ile açıp aldığınız koordinatları resim üzerinde ilgili yere tıklayıp gireceksiniz. Koordinatları girdikten sonra ''Calibrate'' i ve ardından yukarıdan ''Create RMP'' yi tıklayın. Artık resminiz koordinatlandırılmış oldu. Koordinatlandırılıp kaydedilen xxx.rmp dosyasını VantagePoint ile cihazınıza aktardıktan sonra haritalar menüsünden aktif hale getirip kullanabilirsiniz. İsterseniz cihazınıza birden fazla raster haritayı yükleyip hepsini aynı anda da aktif edebilirsiniz.
çok güzel anlattıklarınız ancak ben hepsini yaptım gps e de attım..ancak haritaının üzerinde x işareti var ve aktif hale getirilemiyor. neden?
Explorist 710

sorun çözüldü ve oldukça kullanışlı ..küçük küçük neredeyse 25000 lik pafta kadar haritacıklar oluşturdum işim olanı aktif hale getirince faydalı oluyor programın eski versiyonu gerekli yukarıda arkadaş anlatmış...bende ekran görüntüsü ekleyeyim dedim

Adsz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR