Magellan Gps'ye Google Earth Haritası Yükleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nitroces Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,103

Etiketler
Ynt: Magellan Gps'ye Google Earth Haritası Yükleme

Ben kendi uygulamamı anlatayım;
GE üzerinde işaretlediğim poligon rota, nokta vb yi farklı kaydet ile "kml" formatında PC ye yüklüyorum. sonra "GPSbabel-1.3.6" programı ile "gtm" formatına dönüştürüyorum. Bu formatta "trackmaker" programında açıyorum. Sonra gps cihazıma aktarıyorum
sevgiler

Bilgi için teşekkürler.
Ancak öğrenmek istediğim bu değil.
WinCe işletim sisteminde Google Earth görüntüsünü haritalarını Gps içerisine atmak isityorum.Resimde görüldüğü gibi..

Nasıl olacak bunu merak ediyorum.

Untitled 1

Maalesef bilgim yok,
Güzel bir uygulama, ben de öğrenmek isterim ;)

önce google görüntüsü üzerine klm dosyası aktar sonra ugörüntüleri parca parca jpeg olarak indir sonra bunları rektifiye et dahasonra kes birleştir bunları yaparken projeksiyonun tanımlı olsun sora bunları magellanın t4000 üstü gpsine aktar kısaca böyle

yada gps trakmaker 4.0 pro al buda google görüntülerini direkt olarak program daki shp dosyanın üzerine indiriyor

önce google görüntüsü üzerine klm dosyası aktar sonra ugörüntüleri parca parca jpeg olarak indir

bunu nasıl yapabilirim tam anlayamadım.

ilginize teşekkürler

Bildiğim kadarı ile Triton 1500 modelleri ve üstünde kendinde Google earth haritası mevcut. Fakat düşük versiyonlarda Google earth uygulaması çalışmıyor. Ben Google earth den çizdiğim routeları KML dosyası olarak direkt GPS e atıyorum. Arada sadece GPS in kendi programını kullanıyorum. Resim olarak da daha önce attığım yerler oldu. Fakat sadece JPG olarak kalıyorlar. Gidilecek yeri daha iyi hatırlamak için ön hazırlık gibi düşünün.

aarifbey' Alıntı:
önce google görüntüsü üzerine klm dosyası aktar sonra ugörüntüleri parca parca jpeg olarak indir sonra bunları rektifiye et dahasonra kes birleştir bunları yaparken projeksiyonun tanımlı olsun sora bunları magellanın t4000 üstü gpsine aktar kısaca böyle

Magellan T400 üstü GPS si varsa zaten görüntü aktarmasına gerek yok.

GE'de arazilerin JPG formatında ki görüntülerini cep telefonuna aktarıp oraya baksanız.??

Triton Raster Map Maker (Triton RMP, ücretsiz bir program, internetten edinebilirsiniz, kullanımı çok basittir) adlı programla raster haritaları (Google Earth, diğer hava fotoğrafları vb) Triton 400 ve üstü GPS cihazlarına yükleyebilirsiniz. Bunun için önce elinizde hava fotoğrafı olması gerekir veya Google Earth' den istediğiniz bölgeye yeterli derecede yakınlaşıp o görüntüyü ''Dosya/Kaydet/Görüntüyü Kaydet'' yolunu izleyerek kayıt edeceksiniz. Sonra ya yine Google Earth üzerinden ya da Gps ile araziye çıkarak görüntüsünü kaydettiğiniz bölgede bulunan en az 4 sabit noktanın koordinatlarını alacaksınız. Daha sonra Google Earth' den kaydettiğiniz fotoğrafı Triton RMP ile açıp aldığınız koordinatları resim üzerinde ilgili yere tıklayıp gireceksiniz. Koordinatları girdikten sonra ''Calibrate'' i ve ardından yukarıdan ''Create RMP'' yi tıklayın. Artık resminiz koordinatlandırılmış oldu. Koordinatlandırılıp kaydedilen xxx.rmp dosyasını VantagePoint ile cihazınıza aktardıktan sonra haritalar menüsünden aktif hale getirip kullanabilirsiniz. İsterseniz cihazınıza birden fazla raster haritayı yükleyip hepsini aynı anda da aktif edebilirsiniz.

nmrat' Alıntı:
Triton Raster Map Maker (Triton RMP, ücretsiz bir program, internetten edinebilirsiniz, kullanımı çok basittir) adlı programla raster haritaları (Google Earth, diğer hava fotoğrafları vb) Triton 400 ve üstü GPS cihazlarına yükleyebilirsiniz. Bunun için önce elinizde hava fotoğrafı olması gerekir veya Google Earth' den istediğiniz bölgeye yeterli derecede yakınlaşıp o görüntüyü ''Dosya/Kaydet/Görüntüyü Kaydet'' yolunu izleyerek kayıt edeceksiniz. Sonra ya yine Google Earth üzerinden ya da Gps ile araziye çıkarak görüntüsünü kaydettiğiniz bölgede bulunan en az 4 sabit noktanın koordinatlarını alacaksınız. Daha sonra Google Earth' den kaydettiğiniz fotoğrafı Triton RMP ile açıp aldığınız koordinatları resim üzerinde ilgili yere tıklayıp gireceksiniz. Koordinatları girdikten sonra ''Calibrate'' i ve ardından yukarıdan ''Create RMP'' yi tıklayın. Artık resminiz koordinatlandırılmış oldu. Koordinatlandırılıp kaydedilen xxx.rmp dosyasını VantagePoint ile cihazınıza aktardıktan sonra haritalar menüsünden aktif hale getirip kullanabilirsiniz. İsterseniz cihazınıza birden fazla raster haritayı yükleyip hepsini aynı anda da aktif edebilirsiniz.
Tek kelime ile süper.Ağzınıza sağlık.
Teşekkürler

satmap diye bi program var koordinatlı olarak eart görüntülerini istediğiniz büyüklükte indirebilirsiniz istediğiniz formata cevirip gps e atabilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri