Magellan Detaylı Kara Haritası Yeni Versiyonu Çıktı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,709

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
eXp 400-500-600-XL
Meridian Gold-PLATINUM-COLOR
Sportrak PRO-COLOR

Yukarıdaki modellerde kullanılmak üzere hazırlanan yeni versiyon Detaylı Kara Haritası, Magellan Türkiye yetkili temsilcisi Geomatics Ltd tarafindan duyuruldu. Fiyatı 35euro+KDV olan yeni versiyon haritada 30'un üzerinde şehir sokak detayında yer almakta. Daha fazla bilgi için http://www.gpsturk.net/web/alt.htm adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Ynt: Magellan Detaylı Kara Haritası Yeni Versiyonu Çıktı

35 € +KDV olan sanırım sadece Sportrak serisi için. eXp 400-500-600-XL Meridian Gold-PLATINUM-COLOR için olanı 45 €+KDV olarak görünüyor.

Geomatics Harita şirketi şu anda Türkiye de en kapsamlı dijital haritaları üretn şirkettir, hazırlamış oldukları haritaları da sürekli yenileyerek güncel tutuyorlar, Geomatics aynı zamanda da Magellan Turkiye distribitoru, bu nedenle Turkiye de Magellan kullananlar daha şanslı

kısmen haklısınız murat bey. garminin yetkili satıcısı baytekin, garmin için haritaları (75euro+kdv) ve ekipmanları biraz daha pahalı satıyor ama şöyle bir fark var, garmin türkiye haritalarıyla route yapabiliyorsunuz. bu özellik malesef magellan türkiye haritalarında yok...

yol' Alıntı:
kısmen haklısınız murat bey. garminin yetkili satıcısı baytekin, garmin için haritaları (75euro+kdv) ve ekipmanları biraz daha pahalı satıyor ama şöyle bir fark var, garmin türkiye haritalarıyla route yapabiliyorsunuz. bu özellik malesef magellan türkiye haritalarında yok...
hocam route olayını biraz acabilirmisin?
bildiim kadarı ile bu route olayının harita ile alakası yok, cihazl ile alaklı bir ozellik ve Magellan da da route yapabiliyoruz

route, haritada seçilen iki nokta arasında rotayı çizme özelliğidir. magellanın birçok cihazında route özelliği var ama malesef geomatics'in ürettiği türkiye haritaları route özelliğini desteklemiyor. sadece route değil, arama da yapılamıyor. ama default haritayı açıp mesela avrupada geziyorsanız route da yapabiliyorsunuz, sizi en yakın eczaneye götürmesini de isteyebiliyorsunuz ;)

Magellan SporTrak Pro kullanıyorum, Geomatics in son versiyon haritası yuklu ve cihaz turkce menuye sahip,
koyler arasında rota olusturarak gidebiliyorum, ayrıca arama da yapabiliyorum, ister haritada kayıtlı sehir, koy, vs. leri, isterr kullanıcı noktalarını, hem bu aramada d abir cok opsiyon var, mesela en cok isime yarayanı, konuma gore arama, en yakındaki koyleri veya sehirleri listeleyebiliyor,
bir yerde bir eksik var ama ne, ben araştırayım bu konuyu, iki cihaz ve haritası arasındaki bariz farklar neler miş acaba

o halde son versiyon harita (ve belki de türkçe menü desteği) bu özelliğe sahip. ben de platinum var, avrupa haritada bahsettiğiniz gibi arama yapılabiliyor ama türkiye haritayı açtığımda ne arama nede route yapabiliyorum. arama değil ama route çok önemli bir özellik. eğer son versiyon haritanın özelliğiyse hemen ankaraya geomaticse gönderip yükleteyim...

hocam konuyu arastırdım ben,
senin bahsettiğin route destekli ayrı bir harita olayı varmış,
su an Garmin de bu harita kullanılıyormus, fiyatı 75 Euro, Magellan icin Geomatics o su an o haritanın daha gelişmisini yapıyormus, yıl sonunda piyasaya surulecekmis fiyatı da 45 Euro yu gecmezmis, Garmın ın bahsedilen haritasında sadece sehirlerarası ve sehir icinde route yapılabiliyor, Magelaln icin uretilen haritada bunların dısında koy yollarını da icerecek

Deep' Alıntı:
Sedat sen dün route yapılıyo Magellan dan dememişmiydin?
yok hacı route yapıyor demedim. dediysem de garmin için demişimdir. magellan türkiye haritasıyla sadece back track route, yani gittiğin yolu kaydedersen seni aynı yoldan geri getiren bir route olayı yapıyor...

EnduroCu' Alıntı:
hocam konuyu arastırdım ben,
senin bahsettiğin route destekli ayrı bir harita olayı varmış,
su an Garmin de bu harita kullanılıyormus, fiyatı 75 Euro, Magellan icin Geomatics o su an o haritanın daha gelişmisini yapıyormus, yıl sonunda piyasaya surulecekmis fiyatı da 45 Euro yu gecmezmis, Garmın ın bahsedilen haritasında sadece sehirlerarası ve sehir icinde route yapılabiliyor, Magelaln icin uretilen haritada bunların dısında koy yollarını da icerecek
yani şuandaki haritayı almak mantıklı değil o zaman? yılsonunu beklemek lazım, doğru mudur murat hocam?

zaten su anda cihazın fiyatına son guncel harita ve turkce menu dahil, dediğin doğru yıl sonunu beklersen daha iyi ama istersen soralım yeni haritayı yuklmeke kaydı ile simdi verebilriler mi

arkadaşlar bendede magellan 500 le var ama bir türlü kullanamadım çünkü detay harıtası yok içinde normal dandik harıta var türkiye detay harıtasını nerden bulabilirim yardımcı olurmusunuz

ben de de magellan 500le var bende turkıye 109t yüklü son versiyonu 114s çıkmış (kuş uçuşu değil yolları göstererek hedefe yönlendiriyormuş) sende hangi versiyon yüklü

Yukarıdaki anlatılanlar a bir açıklık getiriyorum.
usa dan aldığım magellan 500 triton kullanıyorum. gps turk te yeni versiyon türkiye topagrafik haritası yüklettim.ayrıntılı vede çok kaliteli bir harita.pek çok köy yolu yok.ancak benim için önemli olan arazi topografyası ve av yasak sahaları idi . ayrıntılıları gayet iyi .avdayken ileride nasıl bir eş yükselti var çok iyi tahmin edebiliyorum.
back track route yapabiliyorsunuz.

ilginçtir aynı firmanın yine son versiyon haritalı logic gear cihazını kullnıyorum.hiç tahmin bile edilmeyen köy yolları stabilize yollar dahil ayrıntılı gösteriliyor.

navigasyonda yollar konusunda bukadar ayrıntı düşünen bir şirket sanırım yeni çıkasracağı gps haritası için çok daha iyi bir ayrıntı verecektir.

yanlız şirket okadar cidii calısyorki up date de yaptırıyorsunuz oradan aldığını haritalara.ben navigasyon cihazımı arkadasımdan satın almıştım bu şirketten satın almış 1 sen once ucretsiz up date yaptılar.
bilginize.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri