Mağara Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sukuşu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 172
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 105,401

Etiketler
Ynt: Mağara Fotoğrafları

Maara12

Bende bi mağaraya girmiştim giriş kısmı bi arabanın girecegi kadar genişti ama cıkış kısmı bu resimdeki gibi dardı.Bi dagın bi ucundan girip dagın öteki ucundan dışarı cıkıyorduk cıkış noktasına ulaştıkca alcalmaya başladık bi noktadan sonra cok daraldıgı icin sürünmeye başladık 7-8 kişilik bi arkadaş gurubu oldugu icin geride gidemedik bazı noktalarda sırtımız üst tarafa degiyordu acıkcası ödüm koptu üstümüze bi parca kopup düşecek diye neyseki cıkış noktasından ışık görmeye başladık derin bi nefes aldım tam cıkarken benim önümdeki şişman arkadaş dar olan cıkış noktasında sıkıştı 10 dk onun ordan cıkmasını bekledim gercekten sinir bozucu bi durum.
Bu yukardaki resim benim mağaradan cıkarken arkadaşların cektigi resme cok benziyor sadece bizim girdigimiz magaranın cıkışı camur degildi bide ben cok acayip cıkmışım :smiley:)
Resimler cok harika zevkle baktım resimlere.

Arkadaşlar harika fotoğraflar var.NEden sende mağracı deilsin dedirtiyor.Bu yaz ilk işimden biri Karabük teki mağaraları gezmek olacak.. ::smiley:

Sukuşu' Alıntı:
Mağaracılığı bir rafting, trekking, kanyon geçişi, v.b sporlar gibi algılamayın arkadaşlar.
Keyiften almaktan ziyade keşif, araştırma,envanter çıkarma ve raporlama için mağaraya girilir.
Türkiye'de mağaracılık kulüpleri var ama aktif olarak yapan çok azdır.
Mağaracılık eğitiminde genelde üniversite öğrencileri tercih ediliyor. Nedeni; eğitimlerin, tecrübe kazanmanın zaman alması ve ileride keşifleri devam ettirecek insanlar yetiştirilmesi
Bir insanı alıyorsunuz, bu konuda yetiştiriyorsunuz, tam verimli olmaya başlayacağı zaman işlerinden dolayı artık vakit ayıramayacağını söyleyebiliyor. Ve bütün o eğitimler boşa gidiyor. Bunlar yaşanmış durumlar
O yüzden bu eğitimi verirken belli kriterleri var
Tabii bunun yanı sıra keyif almak, gezip görmek için turizime açılmış belli başlı mağaralar var
Dupsina,Ayvaini v.b gibi

Ayvaini ne zaman acildi turizme 5km lik magara. Az kalsin hipotermiye giriyordum orda. :(

Resimler gerçekten olağan üstü tam bir doğa harikası eldeğmemiş .Sadece bakmakla yetiniyoruz oraları gezip bu fotoğrafları çektiğiniz için çok teşekürler...

bu da oylat mağarası

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

5

4

8

10

2

ve devamı

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

3

6

7

9

10

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR