Mağara Dalış Fotoğrafları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sukuşu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 66
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,743
Ynt: Mağara Dalış Fotoğrafları

Esra hanım çok güzel fotoğraflar belgesel gibi olmuş Efe beyle bizde girdiğimizde Karadeniz Ereğli kuyular mevkiinde 2 adet mağara var onların resimlerini paylaşırız.

Etiketler

ufuk28' Alıntı:
Mavi mağaraya yüzerek girmiştim, sanırım 1986 yılıydı ve içerisi yarasa kaynıyordu.

Ufuk bey acaba aynı mavi mağara mı? buranın içerisinde hiç yarasa yoktu zaten olması da biraz zor gibi.
Çünkü mağaranın ağzı 18 mt derinlikte denizde. çıkışı da yine bir -8-10 mt derinlikte. kara ile direk havadan bir bağlantısı yok. Mağara içinde maskelerimizi çıkarıp nefes alabildiğimiz boşluktaki havayı şiddetli dalgalarla taşınan hava-oksijen sağlıyormuş. dalış liderimiz o şekilde anlatmıştı.

Esra hanım haklısınız, hata bende oldu.Kaş'tan Kalkan istikametine giderken karayolunun altında kalan bir mavi mağara var, ben onunla karıştırdım.Düzeltir özür dilerim.

ne demek :smiley: aynı isimli mağaralarda olabiliyor farklı yerlerde..
Bu benim fotoğraflarını eklediğim Mavi Mağara Muğla Sarıgerme den tekneyle açıldığınızda gidilebilen bir yerde. (nehirden sağa doğru gitmiştik sanırım)

fotoğraflar müthiş ben kimi fotoları görebiliyorum kimilerini mesela eftalya hanımın fotolarını göremiyorum neden acaba

Kemer Üçadalar mevkiinde 20 metrelerde mağara dalışı yapmıştım.Maalesef fotoğraf yok.Mağara içinde sarkıt ve dikitler var.

Büyüleyici ve bir o kadar korku veren bir uğraş.Hani geçmişten beri dillerden düşmeyen bir söz vardır "denizde şaka olmaz" diye.Gerçekten öyle.Masum göründüğü kadar acımasızdır.Ciddi derecede ekipman, iyi bir ekip ve profösyonellikle beraber dikkat gerektirir...

mağara dalışı çok disiplin isteyen bir spordur bir yıldız balıkadam ve open water diver'dan daha yüksek bir bröveye sahip olanların yapabileceği bir dalış türüdür. her ne kadar çok tehlikeli olmasından ötürü riski en azına indirseniz bile yapacağım en son sporlardandır herhalde:smiley: yanlış hatırlamıyosam her 14 dak. da bir kişi bu sporu yaparken hayatını kaybediyor diye hatırlıyorum.eger mağracılıgın bu dalı ile ilgilenmek istiyorsanız türkiyede sadece 1-2 klüp var onlarla irtibata geçmeden sakın mağara dalışına kalkışmayın derim.

çok güzel görüntüler,mağara dalışı bana korkutucu geliyordu ama şimdi denesem mi diye düşünmeye başladım ;)

resımler muhtesem...paylaşım için tşk..
içim gıdıo baktıkca..bnde istıom

fotoğraflar ne kadar da özendirici oluyor. sanırım bu görüntülere bakıp da iç geçirmeyen yoktur. tüm fotoğrafları görüntüleyemedim ama uygun bir zamanda bu konuyla ilgili diğer görsellere bakmaya can atıyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR