Madran Dağı Zirve 16.06.2014

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Rahmigvn1903 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,612

Rahmigvn1903

Yeni Üye
1786 metre yüksekliğe sahip Madran Dağı Aydının en yüksek dağıdır. Madran Dağı Çine,Yenipazar,Bozdoğan,Kavaklıdere ilçeleri arasında kalır. Üzerinde 150 civarında köy vardır. Zirvesi Bozdoğan ilçesinin sınırlarındadır. Çıplak mevkiinde 10 adet rüzgar türbini bulunur. Kışları kar ile kaplı bu dağda mart ayı sonunda çukurluk alanlara kar basılır ve yazları kar helvası yapılıp satılır. Bozdoğan'a, Yenipazar'a yolunuz düşerse mutlaka kıymalı pideyi yayık ayranla beraber yiyin.
Bozdoğan'dan Madran Dağı zirvesine kadar yol bulunuyor. Yol yaylaya kadar asfalt ondan sonra stabilize toprak yol olarak devam ediyor ancak kışın 4x4 araçlarla bile kar yeni yağdıysa çıkmanız pek mümkün olmaz. Yayladan kısa bir yürüyüşle zirvesine ulaşabilirsiniz.
Yolda gördüğünüz insanlara selam vererek onları mutlu etmeniz,hal hatır sormanız,nereden gelip nereye gittiğinizi söylemenizde çok güzel olur.İnsanı sıcak kanlı,yardımseverdir.
Yazları bile üşüyebileceğiniz, hele ki Aydın'da yaşıyorsanız sıcaktan bunaldığınızda serinlemek için gidebileceğiniz en güzel yerlerden birisi Madran Dağıdır.

IMG 1972

IMG 1988

IMG 1993

IMG 2001

IMG 2003

Etiketler

Ynt: Madran Dağı Zirve 16.06.2014

Teşekkürler Rahmi Bey. Paylaşımlarınızın devamını diliyorum.Madran her mevsim güzel. Sağlıcakla kalın.

paylaşım için teşekkürler.
inşallah bu kış çıkıp görme imkanım olur.
söke'den selamlar

Ne demek imkan oldukça paylaşmak isterim. Bu kış ilk kar yağdığı zaman aralık başında bende talibim zirvesine 2 metre falan kar oluyormuş, herkes öyle söylüyor bende görüp onaylamak istiyorum :smiley:

bu sene olmadı ama geçen sene paşa yaylasına gitmiştik kar yağınca çok güzeldi.
umarım bu sene kar her 2 tarafa da yağar da gezme fırsatımız olur.
selamlar

Teşekkürler..
4x4 ilk kar yağdığında çıkar mı bilmiyorum ama çıkmaya çalışmak bile zevkli olacaktır eminim ki.Bende bu tür imkanlar yok Bozdoğandan sonra otostop,yayan derken çıkıyorum bir şekilde. :smiley:

Kışın kar yağdığında bildirinde İzmir Off Road olarak gelelim,bize rehberlik yapın.

cudberrys' Alıntı:
Kışın kar yağdığında bildirinde İzmir Off Road olarak gelelim,bize rehberlik yapın.

evet yağdığında ben de gelmek isterim.
size katılırım.
selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR