Madran Baba

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ali Serin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,649

Ali Serin

Yeni Üye
Daha evvel 01.03.2015 günü yoğun sis nedeni ile iptal etmek zorunda kaldığımız Madran Baba zirve tırmanışını 04.04.2015 günü gerçekleştirdik. Sabah 06.00'da Denizli'den hareketle Nazilli üzerinden Yenipazar'a geçip çorba faslından sonra Bozdoğan üzerinden Korumaz Yaylasının üst tarafına varıp aracı bıraktıktan sonra saat 09.30'da tırmanmaya başladık. Doğudaki Bozdoğan manzaralı sırttan sakin bir yürüyüşle 12.00 gibi Madran Baba zirvesine ulaştık. Kar kuytularda vardı. Çiçekler çıldırmışlar. Daha anlatacak çok şey var da zaman yok. Yükleyebilirsem buyrun fotoğraflara.

20150404 112451 HDR

20150404 112451 HDR

20150404 112451 HDR

Etiketler
Ynt: Madran Baba

acemilik zor zenaat. Aynı fotoyu 3 tane yüklemeyi nasıl başardım bilmiyorum ama devam etmeye çalışayım.

20150404 124347 HDR

20150404 124630 HDR

20150404 124833 HDR

Ynt: Madran Baba

Biraz bilgi:
Madran Dağı Aydın İlinin Çine ve Bozdoğan İlçelerinin arasında kalan bir dağdır. Suyu ile ünlüdür. Kişisel deneyimim, ülkedeki Erikli suyu ile birlikte en leziz su Madran suyudur.Doğusunda Bozdoğan, batısında Çine, kuzeyinde Yenipazar (Ülkemizdeki Yavaş şehirlerden (Cittaslow) biridir) yer alır. Yüksek rakımlı değildir. Ben 1.721 olarak biliyorum ama sağlıklı bilgiye ulaşamadım. (GPS'im olmadığı da anlaşıldı sanırım.) Güzel ülkemdeki en güzel yerlerden biridir. Belki doğum yerim olduğu için bana öyle geliyordur. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim, bu dağdaki yayla bahçemizde çocukluğumda dalından kopararak çok taze fındık yedim. Dikkat burası Karadeniz değil Ege Bölgesi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR