Macera Yarışı Ana Ekipmanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actionman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,339

actionman

Team Touareg Turk Kaptanı
Yer
Istanbul
Web
www.touaregturk.net
Macera Yarışları normalde saatlik,günlük,bir kaçgünlük hatta haftalık olabiliyor. Ayrıca disiplinler yarışın yapıdığı yerin coğrafyasına ve iklimine göre de değişiklik gösterebiliyor.

Ama yinede bir macera yarışçısının ihitaycı olan malzemeleri size liste halinde vermek istiyorum.Yarışların disiplnlerine göre bu malzemeler artabilir. ( yaz yarışı,kış yarışı gibi )

SIRTIMIZDA TAŞIYACAKLARIMIZ

Sırt çantası
Su torbası ( Camel bag markası ile özdeşleşmiştir ) veya matara
Pusula
Harita saklama kabı
Düdük,çakı,işaret verebilmek için ayna
Eldiven (mevsime göre değişse de parmaklı bisiklet eldiveni dağcılıkta da işe yarar )
Harita için fosforlu kalem
Şapka/bere, güneş gözlüğü
Alt, üst yağmurluk
Polar üst
Kafa lambası
İlk yardım malzemesi
Enerji verecek besinler (enerji bar,meyva,tuzlu kraker v.s.)

BİSİKLET MALZEMELERİ

Dağ bisikleti
Bisiklet kaskı
Ön de ve arkada far
Lastik tamir kiti,yedek iç lastik,pompa,bisikleti sökmek için anahtar takımı

DAĞCILIK MALZEMELERİ

Türkiyedeki yarışlarda çok lazım olamasa da Yurt dışı yarışlarda mecburi
Dağcılık kaskı veya bisiklet kaskı
Harness
sekizli
3 adet karabina
1 adet via ferrata
10m uzunluğunda 8mm ip

KANO/RAFTING MALZEMELERİ

Türkiyedeki yarışlarda çok lazım olamasa da Yurt dışı yarışlarda mecburi
5mm uzun wet suit
Dry bag denilen su geçirmez çanta
Flaşör
Çanta bağlamak için ip veya perlon

TREKING MALZEMELERİ

Bir çift yürüyüş batonu

KAMP MALZEMELERİ

Her yarışta gerekli olmamakla birlikta bir yarışçı sahip olmalı
Uyku tulumu
Mat
Çadır,ocak,tencere,tava ( takım ortak kullanımı olabilir )

AliRıza Bilal
Touareg Turk Columbia Kaptanı
arbilal@touaregturk.com
www.touaregturk.com

Etiketler
Ynt: Macera Yarışı Ana Ekipmanları

diğer yazılarınızı da keyifle okudum, fotoğraflar da süper, özellikle şu maymun köprüsü mü diyorsunuz, hani üstünde yürünen tek ip, yanlarda da tutunmak için birer sıra ip'ten ibaret köprü tam bir fantazi :smiley:

gerçekten inanılmaz zor koşullara rağmen insan kendini size gıpta etmekten alıkoyamıyor, değişik coğrafyalarda değişik parkurlarda herbiri ayrı beceri gerektiren sporları hem de yarışma ortamında yapıyorsunuz.. inşallah bir gün biz de deneme şansı buluruz ;)

başarılar !

Teşekkür ederim. 2006 yılında 3 ayrı yarış koştuk yurt dışında. Yurt içinde de 2 yarış koştuk. 2007 de devam edeceğiz. Dilersen www.touaregturk.com sitemizi ziyaret edip galerimize bakabilirsin. Formumuza da bekleriz.

Bu arada yeni çektiğimiz Belgeselimizda Perşembe günü İz Tv de Maceranı Yarat kuşağında ekrana gelecek.

Sevgiler
AliRıza Bilal
Team Touareg Turk Kaptanı

Ali bey gercekten macera yarıslarındakı fikirlerimizi gelıstırdınız umarım devamıuda gelır. cok tesekkurler

her baba yiğidin harcı değil sözü bu aktiviteye yakıışır... bilgileri imrenerek okudum, bir heycan dalgasına kapıldım müthiş zevkli bir spor dalı, başarılarınızın devamını dilerim.....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR