LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brothers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,473
Ynt: LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

doğru %75 kapattıktan sonra ayar yapılacak bu işlemi yaptığınızda aracın çekişi bir miktar düşüyor fakat bir süre sonra normale dönüyor (en azından benimki öyle oldu)

Etiketler

DEĞİŞEN FAZLA BİR ŞEY OLMADI 85 KM YAPYIM VE 32 YTlik gaz aldım 376 krş yaıyor demektir yani bu da km de 21,62 lt gaz demektir başka yapabileceklerimiz nelr var acaba

Ben baska bir sey diyemem.
:smiley:
Sibob ayari ne zaman yapildi.

Iste anahtar kelime :smiley:
Sibib ayari yaptirip birde oyle deneme yapmak gerekir.
Motorun sogukken sibob ayari yaptirin, bazi ustalar sibob ayarini sicakken yapmayi sever.
:smiley:

sibop ayarı bu işlemlerin sonucunu alabilmeniz için şart ; olmazsa olmaz yani

evet bugün sibop ayarını yaptırdım 7.5 conta + 40 sibop ayarı bakalım gerisini merakla bekliyoruz

7.5 conta ?
Sentil ayarini 40 mi yaptirdiniz?
40 ayarla siboblar cok sakirdar.

valla vosts kardeşim ne dediğinizi anlamadım ama motor üst kapak contasını aldım sirkeci erkin otodan den ustayada söküp takma sibop ayarı için 40 tl verdim

7.5 ve 40 lira para verdiginizi ben anlamamisim. :smiley:
40 rakamini siboblari ayarlarken kullanilan sentilin numarasi olarak anlamistim. 7.5 ise hic anlamamistim. :smiley:
40 numara sentille yapilan sibob ayarinda siboblar sesli calisir demistim.
Lira ile sentil numarasini karistirdim. :smiley:

bende bir an 40 diye okuyunca sentil ayarı sandım ; ben ayarı 30 numara ile yaptırdım şu an sorunsuz kullanıyorum

arkadaşlar problem devam ediyor sibop ayarından sonra yine 100 km de 22 lt gaz yaktı
yeni bir gazcıya gittim karbüratörün altını delip gazı oradan verilmesi gerektiğini ve 300 krş nin altına düşeceğini söyledi yardımlarınızı bekliyorum benimki karbüratörün üstündeki plastikden gaz girişi altını deldireyim mi 7-8 kasımda yola cıkacagız masrafları kısmalıyım
,

daha önce farklı konularda karbüratörü deldirmenin yakıtı düşürdüğünü okumuştum ama ben böyle birşeye ihtiyaç duymadım ; birde şu noktada yanılgıya düşmeyelim ben gazı sürekli opet-aygaz alıyorum ve litre fiyatı ankarada 1.56 tl civarında ve deneyimlerimden yola çıkarak diyebilirimki aygaz ile diğer gazlara göre biraz daha fazla yol yapıyorum litre fiyatı diğerlerine göre fazla ama performans ve yaptığı km buna değiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,433
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR