LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brothers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,476
Ynt: LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

İtfaiyeci arkadaşım LR düz 2,5 motor düzgün avans ve platin ayarı ile sıhatli motorda karbüratörü deldirmeden bogaz mikseri ile max 17 lt
gaz tüketir,
gaz beyninizin içinde yag ve curuf birikmesine müsade etmeyin motor sıcak iken stop edip beynin tahliye tapasını açın ve birikintiyi boşaltın,birikintinin artması diyaframın hareketini kısıtlar,
bazı arkadaşlar hava girişini bantlayarak havayı kısıyorlar ancak benim aracımda ben böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorum.

Etiketler

bu işlemleri istanbulda güvenle yaptırabiğleceğim usta adresi varmı sarıyere yakın olursa iyi olur önemli olan kazıklanmadan güvenebileceğimiz ustaya bunları yaptırmak bide land dan anlaması gerekir .72 liralık yakıt ile 185 km normalmidir acaba

ayrıca bende SİVAS KOYULHİSAR lıyım doğma büyüme karagümrüklü de olsak aslımız SİVASLI

merhaba ibrahim bey
ben işe öncelikle hava girişini %70-75 oranında kapattım (bunun için 1,5 lt su şişesini kesip alttaki parçadan faydalandım tam oturuyor) daha sonra bujileri değiştirip subap ayarı ve araç gazda çalışırken avans ayarı yaptırdım gazıda opetten otoaygaz yada shellgaz alıyorum maliyetine gelince bujiler elimde vardı zaten subap ve avans ayarıda yapan ustanın talebine bağlı bu arada unutmadan hava girişini %75 kapattığınızda çekiş biraz düşüyor
umarım faydası olur benim aracıma lpg ilk takıldığında 55-60 kuruş yakıyordu şu an şehiriçi 27-30 kuruş arası yakıyor
iyi günler dilerim

bülent bey fotoğraflar için teşekkürler
bu arada bakın bir konu başlığı altında üç sivaslı biraraya geldik ;)

:Dhemde sivas ankara istanbul perşembe günü şile ye muayeneye gidip geldikten sonra dediklerinizi hemen uygulayacağım

umarım sizin araçtada işe yarar sonuçtan haberdar edin lütfen

CEM50' Alıntı:
İtfaiyeci arkadaşım LR düz 2,5 motor düzgün avans ve platin ayarı ile sıhatli motorda karbüratörü deldirmeden bogaz mikseri ile max 17 lt
gaz tüketir,
gaz beyninizin içinde yag ve curuf birikmesine müsade etmeyin motor sıcak iken stop edip beynin tahliye tapasını açın ve birikintiyi boşaltın,birikintinin artması diyaframın hareketini kısıtlar,
bazı arkadaşlar hava girişini bantlayarak havayı kısıyorlar ancak benim aracımda ben böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorum.

lpg li motorda hava girisinin kısılmasının amacı düsük lpg girisiyle düzgün lpg hava karısımını ayarlamaktır. eger hava girisi fazlaysa bu lpg yide artıracaktır.

işlemlere başladım platin, meksefe, dspiratör kapağı,tevziye makarası toplam 30 tl nakit.bugün ustama taktırdım 10 tl nakit ,gaz ayarı yaptırdım 10 tl nakit depoyu fulledim arabanın çekişi ve sürati güzel km yi ayarladım birkaçgün sonra bir kez daha gaz alıp yakıt sarfiyatımızı öğreneceğiz :eek:

itfaiyeci' Alıntı:
% 75 ini kapattım acaba çok mu oldu

abi gaz ayarı yapılırken 75 % i açık kalacak şekilde kapattıysanız önemli değil ama gaz ayarı yapıldıktan sonra kapattıysanız bence hava gaz oranınız ayarcının yaptığına göre değişmiş olur..

Bu arada platin meksefe vs değiştirmişsiniz benim de aracımda ilk çalışması çok geç oluyor, ama çalıştı mı bi daha sorun olmuyor, bu dediğim olay LPG dedir. Sizce platin meksefe vs ile ilgisi var mı, avanstan desem çalışırken çeşitli devirlerde denedim vuruntusuz çalışıyor. Geçenlerde avans hortumunu içime çektim, çekemedim gücüm yetmedi :smiley: sizce benim vakum avansım bozuk olabilir mi?

Ozgur distributorun kapagini sok. Platinin bagli oldugu kisima bagli olan ve vakum korugunden gelen kolu bul.
Karburatore giden vakum borusundan hava cekmeye calis. Bu sirada vakum korugunun platinin altinda gelen kolu hareket ediyorsa avans korugun calisiyordur.

yanlış anlaşımmasın % 75 ini kapattım . % 25 i açık , daha sonra gaz ayarı yapıldı hareket doğrum mu

Bana göre doğru. Bu şekilde minimum yakıtı sarfiyatını sağladım. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri