LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brothers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,470
Ynt: LPG li Defender 110 Yak?t Sorunu

Arazi sartlarinda rakam cok degisken.benim arac duzce yolunda cakili yukle 270-280 lira yakti. Hiz sorunum vardi port pagaj aracin dengesini cok bozdu.
Arazide 500-600 kurus yaktiginida gordum.3000 ton agir devir.arazide ister dizel ister benzinli olsun duz yola gore en az %50 artis gosterir.sehir ici kullanim duz yola gore %30 gibi bir artis gozterir.arazide yaktigi yakitin hakkini veriyorsa helali hos olsun :smiley:

Etiketler
Ynt: LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

brothers' Alıntı:
merhaba arkadaşlar
aracımın son bakım ve ayarlarını 4 gün önce yaptırdım ve son ölçmeme göre lpg ile km'de 55-60 kuruş yakan aracım şu an 28 kuruş yakıyor (şehiriçi) ;)
güle güle binin, umarım benim de yakıtım düşer bir gün ;D

ölçümler ne derece sağlıklı ben 354 kuruşun altına düşüremedim karbiratör deldirecem gazı mixerden değil direct vericem gebzede bir usta 300 altını görmem şart dedi araştırıyorum

Arkadaşlar hazir sizi bu konu üzerinde konuşur vaziyette bulmuşken ben de birşey sormak istiyorum.
Kendi açtığım başlıkta da belirttiğim gibi defenderlar konusunda kör cahilim. Genel olarak ve özellikle yakıt tüketimi açısından bakarsanız sizce dizel defender almak mi daha mantikli yoksa benzinli alip LPG taktirmak mi?

merhaba bülent bey
bugün gelirken yeni ölçüm yapayım diye lpg aldım 1.49 tl istasyon satış fiyatı var ve son hesabımda km'de 27.7 kr yakıyor ; bu arada bende sivaslıyım ağustos ayında bir aksilik çıkmazsa sivasta olacağım bir çayınızı içmeye gelirim

merhaba mehmet bey
benim aracım 93 model benzin-lpg li parça ve bakım fiyatları bildiğim kadarıyla dizelden daha hesaplı ayrıca asfalt üzerinde performansındanda çok memnunum 110 km hıza rahatlıkla çıkabiliyor ve akıcı bir sürüş keyfi veriyor ama dizelin yakıt ve performansını dizel araç kullanan bir arkadaşım paylaşırsa sanırım sizin için daha sağlıklı bir bilgi paylaşımı olur

Erhan bey teşekkürler artık bi dizel sahibinin mesajı görüp cevaplamazını bekliyicez. Ondan sonra gerekli kıyaslamayı yapmış oluruz. Hatta şu anda dizel benzinli kavgasi çıksın istemiyor değilim ;D şöyle esaslı bi tartişma çıksada karşılıklı eleştirilerle dolu hangisinin neyi iyi neyi kötü öğrensek ;D

Ynt: LPG li Defender 110 Yak?t Sorunu

Dizel ve benzin kiyaslamasi cok karisik bir konudur.
Sitede hangi konu basliginda konusuldu hatirlamiyorum.
Arac ne olursa olsun motorda elektronik aksam yoksa lpg.
Aracin orjinal motoru elektronik sistemle desteklenmisse dizel tercih ederim.
2008 accent era crdi dizel sehir icinde 6-7 litreden asagi dusmuyor.
2000 ton duz dizel 4 ceker aracta ne yakar tam bilmiyorum.

brothers' Alıntı:
merhaba bülent bey
bugün gelirken yeni ölçüm yapayım diye lpg aldım 1.49 tl istasyon satış fiyatı var ve son hesabımda km'de 27.7 kr yakıyor ; bu arada bende sivaslıyım ağustos ayında bir aksilik çıkmazsa sivasta olacağım bir çayınızı içmeye gelirim
mutlaka bekliyorum kepcelide bosch bayisiyim kökteknik ticaret 532 323 4445

Ben kavga çıksın diyorum siz çay muhabbeti yapıp dostluk pekiştirme yolları arıyosunuz olmuyor böyle beyler :p Şaka bi yana Erhan Bey dediğiniz rakam bence çok iyi bi rakam tabi hangi şartlarda ölçüm yaptığınıza bağlı ama yine de oldukça iyi. Üstelik 55 krş lardan buralara düştünüz helal olsun ne diyim. Bu azimle devam ederseniz 10krş a kadar yolu var :smiley:

merhaba bülent bey
telefonunuzu aldım uğrayacağım

Etmesin zaten latife yapıyorum tamamen hararetli bir bilgi paylaşımı adina :smiley:

merhaba bülent bey
ben de cantlarımı değiştirmek istiyorum sizin araçta kullandığınız cantlar güzel görünüyor ama tam seçilmiyor rica etsem aracın birkaç fotosunu eklermisiniz

merhaba ben ibrahim
yakıt için bende devamlı defter tutuyorum ama 72 tl gaz ile 185 km giditorum yani 400 yakıyor gaz tüketimini nasıl düşürebilirim .bana detaylı olarak anlayacagım şekilde yazarsanız sevinirim sizin işlemlerinizin sırası ve masraflar nelerdir teşekkürler

birkaç jant ffotosu

Resim 084 Custom

Sas 1 Medium WinCE

Resim 084 Custom

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri