LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brothers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 74
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,402
Ynt: LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

Bugun usaktan 1.40 milangaz lpg aldik.
Pompa fiyatlari serbest birakildigi icin fiyatlar cok degisken oluyor.

Etiketler

Ynt: LPG li Defender 110 Yakıt Sorunu

ben milangazdan performans alamadım hem çekiş hem km olarak bana en uygun gelen aygaz

10 sene sonra şu konuuk hortlatayım yeni başlık olmasın :smiley:

5 yıldır 2.5 benzin/lpg ddefende ile beraberiz. Geçen sürede motorlar değişti, kapaklar, bujiler , sübap ayarları, elektronik ateşlemeye çevrildi vs. vs. Değişmeyen tek şey benim şu an 30 lt. ye yakın yakıtıım. (Güncel haliyle km'de 1 lira yani...) Tabi eskiden keyfime verdiğim yakıt işi artık beni zorlamaya başladı. Değişen parçalar yapılan ayarlar 'a bakarak en son 2 seçenek lpg regülatörü ve karbüratörde hava alma ihtimalleri kaldı. Regülatörü bugün sıfırıyla değiştirdim ama lpg ışklarının düşüşüne göre çok da ümitli değilim. Karbüratörü kurcalamak istemesem istemesem de son şüpheli o gibi... Bu sürede bu yakıt konusunda yeni fikirler oluşmuş yeni çözümler bulunmuş olabilir mi?

Bloss mixer K jetronik yakıt sisteminde iyi verim alan arkadaşlarım var. Sizin LPG mikseriniz nedir? Hava almaması lazım sistemin. Smoke test yapmalısınız. Bir de motor elektrik tesisatı sağlam olmalı. Zayıf kablolar sistemi şaşırtıp bozuyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bloss mixer K jetronik yakıt sisteminde iyi verim alan arkadaşlarım var. Sizin LPG mikseriniz nedir? Hava almaması lazım sistemin. Smoke test yapmalısınız. Bir de motor elektrik tesisatı sağlam olmalı. Zayıf kablolar sistemi şaşırtıp bozuyor.

mikser yok. karbüratöre giren boru delinip verilmiş. mikser hem pahalı hem de temini zor hiç kalkışmadım. Motor elektrik tesistında bildiğim kadarıyla değişim öncesi ve sonrası bir sorun yoktu ama kontrol etmekte fayda var. Bir de karbüratörden şüpheleniyorum onu da anladığım kadarıyla hava kaçağı var mı vs. bir kontrol etmek istiyorum bakalım. yine de gerçekten 30 lt yakıt anormal bir durum.

Ya mixer ya EFI. Yoksa verim almanız çok zor.

efi mikser olayına girmeden olması gerekeni yakalamak niyetim. normal seviyelerden sonra yakıt tassarrufu düşünürsem bunlara bakabilirim. şu an konu bu düzenle 20-22 lt yakması gerekirken 30lt yakması ve bu çözülmeden bahsi geçenlere geçiş yapmanın da bir anlamı olmaz zaten.

efi mikser olayına girmeden olması gerekeni yakalamak niyetim. normal seviyelerden sonra yakıt tassarrufu düşünürsem bunlara bakabilirim. şu an konu bu düzenle 20-22 lt yakması gerekirken 30lt yakması ve bu çözülmeden bahsi geçenlere geçiş yapmanın da bir anlamı olmaz zaten.
Normal düzenden sonra bakacaksanız hiç normali düzeltmeye gerek yok ki! Efi yapınca zaten karbüratör, platin, meksefe, distrübütör hepsi iptal olacak. ECU takın, keyfinize bakın. Hem de gelsin ilave beygirler.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR