Lokka Lock Right Diferansiyel Kilidi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan varlikefe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,043
Ynt: Lokka Lock Right Diferansiyel Kilidi

Diferansiyellere, LimitedSlip katkılı yağ koyuyorum. Katkılı yağ koyulmazsa, dişlilerin bozulacağını söylemişlerdi.

Etiketler

Geçen SAMOFF'dan Sinan Bey'le konuşurken söyledi, 80-140 yazıyor lockright locker'ın manuelında... bendeki montaj kılavuzuna baktım orda da 80-140 yazıyor, Maslak saniyede ki castrole sordum 80 var 140 var 80-140 yok dediler... Bildiğim kadarıyla 80-140 demek 80 derece ile 140 derece arasında yağın kalınlığı sabit kalıyor ve biliyorum ki dişliler zorlandıkça ısınıyor...Acaba arazide bizim diferansiyeller ne kadar ısınıyor? Ana şanzıman içinse benim T18'in yağı kaynatığını duyabiliyorum :smiley:

http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=73020036&contentId=6009028

Kilitli diferansiyelden bahsediyor :smiley:

Bu sayfanın en altında dikkat castrol EPX kilitli diferansiyellerde kullanılmamalıdır diyor ;)

mergen' Alıntı:
http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=73020042&contentId=6009034

Bu biraz daha ağır hizmet tipi galiba. Bahsedilen 80-140 bu 85-140 olabir mi?

ingizlizcesi iyi olanlar lütfen çevirsin.lokkanın sitesinden.
Q16. Do I need to use special oil ?
A.
No. Any recommended diff oil is OK to use including LSD oil and diff additives such as teflon treatments etc

Özel yağa ihtiyaç var mı diye soruyor.
Gerek yok, tavsiye edilen herhangi bir yağ kullanılabilir, LSD yağı veya teflonlu diff yağ katkıları vss...

diyor ama bizim bahsettiğimiz yağ özel bir yağ değil zaten... normal diff yağı sadece numarası ile ilgili konuşuyoruz... 140derece ısındığında da incelmeyen bir yağın daha faydalı olacağını düşünüyorum...

Ben XJ.in arkada 75W-140 full sentetik kullanıyorum, Mopar LSD katkısıda konuluyor, bir çok yerde bulamadım bu yağı, Bostancı Sanayide bir Jeep servisinde açık olarak vardı Mobil'di markası.

Dün Castrol'den sordum 20lt 900YTL civarı teneke ile satılıyor dediler ;)
süpermiş dedim...

Varlıkefe ; kilitleri PTT Istanbul Paket Mudurlugunden teslim aldım (Tel : 0212.567 65 65 , Davutpasa Cd. No:1 Cevizlibağ , E5'den havaalanı yonunda sağ tarafta , Ulker fabrikasının Karsısı)
Kilitleri sirket adina değil kendi adıma istemistim. O nedenle şirket dokumanları vs goturmeme gerek kalmadi. Sadece kimlik yetiyor. Gitmeden once telefonla gorusmenizde fayda var. Kargo barkod numarasını vererek paketle ilgili bilgi almanız mumkun. Paketle ilgili bilgiyi internet uzerinden PTT nin web sitesinde sorgulama yaparak da alabilirsiniz. Paket dağıtıma verilmişse bekleyeceksiniz, kapınıza kadar getirirler. Adresinize Paket degil 'de ihbarname gelmişse paketi gidip sizin teslim almanız gerekiyor.

Gittiginizde once 1 numaralı banko'ya gidiyorsunuz. Oradan sizi yonlendiriyorlar. Gonderi bedeli 100 € uzerinde olan gonderiler vergiye tabi. Konsimentoda yazan deger uzerinden yaklasık %20 oranında KDV ve gumruk vergisi odemeniz gerekecek. Hazırlıklı gitmenizde fayda var. Saat 16:30'da vezne kapanıyor, bu konuda toleransları yok. Kafa karıstırmamak için cok detaya girmiyorum, PTT çalısanları da gumruk gorevlileri de işlemleri halletmeniz konusunda yardımcı oluyor. Birkaç bankoya evrak goturmek dısında yapacaginiz birsey de yok aslına bakarsanız.

Sıra yoksa (ben gittigimde 2 kisi vardı) yaklasık yarım saat icerisinde işlemleri tamamlamanız mumkun.

Offroader cevapların için teşekkür ederim.bizim burda gümrük müdürlüğünde yorgunu yokuşa sürmek için herşeyi yapıyorlar.kusura bakmayın tekrar tekrar ayrıntıları soruyorum.....geçen hafta bilgi toplamak için gittiğimde 100 doların üzerindeki bir ürünü şahsım adıma getirtemiyeceğimi söylediler.bende şirket adına getirirsem diye sordum.o zaman da olabileceğini.beyanname doldurmam gerektiğini ama yine ürünün resmi ve ayrıntılarıyla onlara başvurmam gerektiğini,tse onayı istenebileceği söylendi.verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkür ederim.ürünün hayırlı olsun.kilit ile ilgili izlenimlerinizi ve sonuçları bekliyoruz.

Şirket adına yapılan ithalatlar daha cok ticari bir faaliyet olarak degerlendiriliyor, bu nedenle hem maliyeti hem de burokrasisi daha fazla. Tavsiyem , bu tip urunleri alacak arkadasların urunleri şirket adına degil kendi isimlerine getirmeleri. Isme gelen urunun gumrukten cekilememesi veya teslimat yapılmaması gibi bir durum sozkonusu degil. Aksine cok daha kolay oluyor.

Dun aksam arka kilidin montajını yaptık. Gec saate kadıgı icin on kilitler henuz takılmadı.

Montajı cok basit ancak biraz dikkat ve ozen gerektiriyor. Montaj kılavuzundaki bilgileri kullanmak icin iyi bir teknik ingilizce gerekebilir.

Arka kilit montajı yaklasık 4 saatte tamamlandı. Toleranslara uymayan ölçüyü tuturabilmek uzere kilitle birlikte gelen 2 parca uzerinde tornalama yapmamız gerekti. Tornalama işi olmasa 2 saatte montaj tamamlanabilirdi.

Size tavsiyem , montaja başlamadan once montaj bilgilerini iceren gorsel anlatımlı bilgileri internet uzerinden temin etmeye calısın. Yabancı forumlarda bu konuda bilgiler bulabilirsiniz, kullanıcılar bu konuda bilgi paylaşıyorlar ve montajlarla igili fotograflar bulabilirseniz işiniz daha kolay oluyor.

Henuz off-road testini yapamadım . İlk test Ankara'dan Istanbul'a otoyolda oldu. Asfalt kullanımında farkedilir bir degisiklik goremedim. Keskin donuslerde dikkatli dınlerseniz diferansiyelden gelen tıkırtıyı duyabilirsiniz. Dönüşlerde gaza yuklenmediginiz surece kayma veya kasılma olmuyor araçta.

hayırlı olsun.eğer imkanınız olursa ön kilit in montajını resimleyip izlenimlerinizi aktarırsanız bizler içinde iyi bir referans olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri