Lokka Lock Right Diferansiyel Kilidi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan varlikefe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 99
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,027

varlikefe

Kamp I
Arkadaşlar Avusturalya menşeyli bu diferansiyel kilidini duyan veya kullanan varmı?%100 kilit olarak geçiyor.Çalışma prensipleri genel içeriği ile ilgili bir çok biligi var ama ingilizce.Tercüme konusunda kimse yardımcı olabilirmi?Fiyatı 600 Avusturalya doları.Önede takılabiliyor.Tercüme konusunda tecrübeli arkadaşların dikkatine!!!
soru cevap ile anlatım: http://www.4wdsystems.com.au/html/lokkaQA.htm
genel tanıtım: http://www.4wdsystems.com.au/html/lokka.htm
genel bilgi http://www.4wdsystems.com.au/html/lokka_discuss.htm
araç uyumluluk pdf dosyası: http://www.4wdsystems.com.au/gfx/specials_2.pdf

Etiketler
Ynt: Lokka Lock Right Diferansiyel Kilidi

göründüğü kadarıyla dana44a için var bu lokka'dan ama oranlarını tam anlayamadım. 3.73'mü 3.54 mü?

hiç duymadım markayı ama lunch box locker dediğimiz, detroit e-z locker veya ricmond gear powertrax ile aynı sistemde çalışıyor. bunların Abd fiyatı 250-350 dolar arası değişiyor. %100 kilit

detroit locker ile aynı sistem mi?Normalde %100 kilitli,virajda mekanizma açılıyor yani.

Tabi! o resimde gördüğünüz dişliler yaylar ve pimler sayesinde belli bir torka geldiğinde atlama yapıyor but torkda viraj bir lastik az bir lastik çok dönünce oluşuyor. Adına şimdi dikkat ettim Lock right diyor zaten Powertrax'in ürünün adı da aynı lockrightlocker diye geçer...

peki nasıl oluyorda bu ürün ön diferansiyelede takılıp kullanılabiliyor.Çünkü hatırladığım kadarıyla detroit locker ın kataloğunda ön diferansiyelde kullanılmaz diyordu?

yok öyle birşey... bende takıyorum ön diferansiyel... hublarınız 4x2 konumundayken problemsiz kullanabilirsiniz.. arazide yumuşak zeminde toleranslar fazla olduğu için problem olmaz...tabi aracınızdaki 4x4 sistem, lastik ebatları dingiller hepsi önemlii.... birde tabii önce arkayı kilitlemek lazım sonra yetmezse önü :smiley:

Aracım sürekli 4x4 değil.Ama otomatik porya kilidi var ve 32x11.50 lastik kullanıyorum.Arka diferansiyelde LSD.Zaten ürünün sitesinde eğer güzel çalışan bir lsd niz varsa öne takın demiş.Sizce böyle bir kombinasyonda sorun yaşarmıyım?

ben bu lokka'cıya mail attım, adam orada saat 21 olduğu halde cevapladı anında. Ben de kendimi sizler için feda edip arkaya bir Lokka ısmarladım. Bakalım nasıl gelecek, nasıl olacak.

ya kakuli sen çok hızlı çıktın.Bana da şimdi cevap yazmışlar.Benim ürüne 453 dolar artı 87 dolar nakliye fiyat vermiş.Sen nasıl ısmarladın.Kredi kartı siparişi ile mi?Gümrükte sorun yaşamayacakmısın.Daha önce bir tecrüben varmı.Açıkçası ben daha önce yaptığım gibi avusturalyada birini bulup ona gelirken getirtmeyi düşünüyordum.Ama tecrübeni paylaşırsan memnun olurum.

eminim doğrudur ama,ben patrol ün öne uygun kilit bir tek lokka da buldum.Tabii arb türkiye distribütöründen aldığım sadece ürün bedeli olan 1990 € yu saymazsak.

Tabi Patrol ve benzeri araçlar Avustralya'da daha yaygın kullanıldığı için kilit bulma olasılığı yüksektir.... 1.900€ iyimiş, maşallah... altın heralde...

Tabii, CJ'ler porya kilitleri manueldir, ama kilit kullanacağım için her ihtimale karşı Warn Premium Hub seçtim...

aracım sürekli 4x4 değil.otomatik hub ile sorun yaşanır mı?veya bu konuda başka forumlarda okuduğunuz bir şey varmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR