LJ70

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 416
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,001
Ynt: LJ70

İsmail bey belki tekrar olabilir ancak bir kaç şey sormak isterim
yükseltme get ile mi?? amortisörleri değiştirdiniz mi?
Ayna mahruti oranınız orjinal 4.88 mi sonradan mı yaptırdınız? kime?
Arka diferansiyelde kilit var mı? varsa sonradan mı yaptırdınız? kime?
Çok oldu ama bir de ön frenler disk mi?
saygılarımla....

Etiketler

Ha birde bence tamponlara siyah renk yakıştı ancak eteklerdeki siyah olmasa acaba daha iyi mi olurdu düşüncesindeyim...
Tüm gelişmeleri büyük bir zevkle izliyoruz..,Aracınızı kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
Saygılarımla

Ali Nihat bey merhaba,
-Ön frenler disk.Sonradan takma degil yani.Ayrıca hidrolik direksiyon.Lüx tipi.Direksiyonda yükseklik ayarı bilem var..
-Arka diferansiyelde LSD var..Çok da iyi iş yapıyor.Beni bu kadar agır şartlardaki etkinliklerde mahcup etmedi.
-Ayna mahruti oranı orijinalde 4.88 çıktı.Zaten aracın künyesini girince de bu oran çıkmıştı.Şansımıza yani.
-Yükseltme benden önceki sahibi tarafından yapılmış. 2" .Bende 3 cm de get taktırdım..33" silverstonla araziye çıkıyorum.
Umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir.

anky' Alıntı:
İsmail bey belki tekrar olabilir ancak bir kaç şey sormak isterim
yükseltme get ile mi?? amortisörleri değiştirdiniz mi?
Ayna mahruti oranınız orjinal 4.88 mi sonradan mı yaptırdınız? kime?
Arka diferansiyelde kilit var mı? varsa sonradan mı yaptırdınız? kime?
Çok oldu ama bir de ön frenler disk mi?
saygılarımla....

Teşekkürler....
Benim FJ 70 de 4,88 orana sahip ve şuan 32" lastikle sizin eski usul 2,4 dizel motorla oldukça performanslı, hiç çekiş sorunu yaşamıyorum...
Hatta eski grant vitaram ile karşılaştırdığımda FJ 70 in low 2 si vitaranın low 1'i gibi, arazide low 1 çok nadiren kullanmam gerekiyor...
Sizden edindiğim tecrübeler doğrultusunda yükseltme ve 33-35? lastik konusu kafamda daha iyi şekillendi.
Birde arka diferansiyelime kilit konusuna karar verebilirsem tamam olacak.
Paylaşımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
Çok faydalanıyorum
Saygılarımla.

...

Beyaz LC70im80

Beyaz LC70im84

LJ 70 aracımı araç fazlalıgından dolayı satmaktayım..

ilgilenler için s.comda ..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-arazi-icin-yaratilmis...lj70-105559495/detay/

Merhabalar,
İsmail bey, herşey gönlünüzce olsun.Bakalım hangi şanslı bu araca sahip olacak.
Bizlerde KARA PANTER'i daha sık göreceğiz demektir.
İsterseniz ben hemen müşteri çıkayım, malum benim müşteri olduğum şeyler ben kesin karar verene kadar satılır.
Dileğim değerini bilen birisinin sahip olmasıdır.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Merhalar,

Arac satıldı mı acaba? Eğer satılmadı ise motor ve yürüyen ne durumdadır? Anlık olarak bakıma ihtiyacı var mıdır?

Teşekkür ederim.

Arkadaşlar araç satılmıştır.

Yeni sahibine hayırlı ugurlu olsun....Benim kadar severek degerini bilerek kullanır inşallah...

ismail abi hayırlısı olsun...

alan şanslı arkadaş kimdir acaba?

bizim camiadan mı?

Ynt: Lj70

mdr' Alıntı:
Teşekkürler Çagrı..

inşallah utandırmaz...

Yalnız daha önce yazıştıgım-fikirlerini aldıgım başta Heytem bey ve Ahmet bey (rebo) ve TEM suat ustam olmak üzere arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.
70 kasayı çok sordum..aradım...4-5 araca baktım..s.comdaki ilandakilerin çoguna gidip baktım..
Hatta Adanada satılık olan araca dahi..; memlekete gittigimde baktım.. :D
çok hesaplı idi. 15.000 tl gibi fiyata indi..ama çok eksigi vardı.Hem iyi anlayan birine gösteremedim..hemde ugraşacak zamanım hiç yoktu..Eger ugraşmak için zamanı ve imkanı olan varsa bakıp..inceleyip begenirlerse almalarını isterim..Bütün bilgiler bende mevcut..üzerime düşeni yapayım önce..arayan-bakan olursa diye.
araç bu..bilgiler paylaşılınca güzeldir derler ya..onun için soran arkadaşım olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.
ilanı da bu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-land-cruiser-4-4-arazi-araci-kaporta-yeni-boyandi-motor-yeni-elden-gecti-te/detay/

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]
Bu aracın ayna mahruti oranı ve diff kilitlerini deşifre edebilecek arkadaş var mı aceba?

Barışş' Alıntı:
Bu aracın ayna mahruti oranı ve diff kilitlerini deşifre edebilecek arkadaş var mı aceba?
Barışş' Alıntı:

Dunya kucuk sesini cabucak duydum ;) o isten burada benim sanirim baris hocam ;)
Buyuk ihtimalle asagidaki gibidir, supriz yapmaz ise ;)

FJ60/62/70/73/75 - 6 CYL PETROL (3F) - 5 SPEED H55F TRANSMISSION -19T SPLINE TWO PIECE TRANSFER CASE

1.vites 4.843:1

2. Vites 2.619:1

3. Vites 1.516:1

4.vites 1:1

5.vites 0.845:1

Geri 4.843:1

Diff ratio 4.11:1 PART TIME 1.959:1

Şehzat hocam 4.11 ayna mahruti oranı, mevcut 1.2.3.4.5. vites oranları ile 155 hp 220 nm torku olan bir araç 35 inç lastik çevirir mi? Daha doğrusu arazi kullanımı için hangi lastik ölçüsü optimum olur?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri