Lincoln Navigator Alınır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rampadacore Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,237
Yaklasik 1yildir Navigator kullaniyorum post eski kalkmis ama arayan olabilir diye yazayim dedim. Oncelikle ben haftasonu araci degil bildiginiz gunluk kullanmak icin aldim evin 2. Araci vw amarok bunu aldigimiz gunden beri 500km yapti navigator ile yaklasik 20000mil yaptik.
Bir sene icinde bir defa airmatic pompasi ariza yapti degistirdim 3000tl
Devirdaim pompasi aldiktan cok kisa sure sonra ariza yapti arac yaklasik 1650000milde iken 800tl ye onu degistirdim onun disinda 8-9bin km de standart bakimlarini yaklasik 1500tl ye yaptiriyorum (sanziman yagi degisimi dahil). Usta bulmak zor degil aksine Ispartada yasamama ragmen 2 tane ustam var. Turkiyede yasli ustalarin cogu amerikandan anliyor ve motor yapilari gayet basit. Su an 183000milde olan aracimin yabanci 500000mil ve ustu yapan muadilleri olmasina ragmen birgun motor yersek diye arastirdim iscilik dahil full rektefiye etmek 15000tl yi bulmuyor. Parcalari avrupa araba parcalari fiyatina araziye kesinlikle gelmeyen ama 3tonluk cussesi ile 0-100 9sn de deviren 120ile giderken 2000devir gibi dusuk bir devirle giden bir tank su an ust kasalarina bakiyorun ancak degistirmek icin degil bunun yanina almak icin kesinlikle herkese tavsiye ederim.
Yakit konusuna gelicek olursak sehir ici standart kullanim 25 sehirler arasi 13lt sehir ici sikisik trafikte agresif kullaninca 35lt ye cikiyor.
Hergun seve seve 20km mesafedeki isime v8 dinleyerek gidip geliyorum insan parayi gormuyor ses ve gucten sonra.

Herkese saygilar iyi gunler

Etiketler
Merhaba, ben de 2005 ya da 2006 model Lincoln Navigator almayı düşünüyorum. Sizin aracınız kaç model? Yorumlarınızı dikkatle okudum. Alırken en çok neye dikkat etmeliyim, motor ya da mekanik aksamda kronik sorunları nelerdir? Kasa olarak çok beğendiğim ancak çok masraf açar mı diye biraz da korktuğum bir araç. Dün ilk kez kullandım, gaza dokununca kafayı kaldırıyor, bu çok hoşuma gitti gercekten. Tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Yaklasik 1yildir Navigator kullaniyorum post eski kalkmis ama arayan olabilir diye yazayim dedim. Oncelikle ben haftasonu araci degil bildiginiz gunluk kullanmak icin aldim evin 2. Araci vw amarok bunu aldigimiz gunden beri 500km yapti navigator ile yaklasik 20000mil yaptik.
Bir sene icinde bir defa airmatic pompasi ariza yapti degistirdim 3000tl
Devirdaim pompasi aldiktan cok kisa sure sonra ariza yapti arac yaklasik 1650000milde iken 800tl ye onu degistirdim onun disinda 8-9bin km de standart bakimlarini yaklasik 1500tl ye yaptiriyorum (sanziman yagi degisimi dahil). Usta bulmak zor degil aksine Ispartada yasamama ragmen 2 tane ustam var. Turkiyede yasli ustalarin cogu amerikandan anliyor ve motor yapilari gayet basit. Su an 183000milde olan aracimin yabanci 500000mil ve ustu yapan muadilleri olmasina ragmen birgun motor yersek diye arastirdim iscilik dahil full rektefiye etmek 15000tl yi bulmuyor. Parcalari avrupa araba parcalari fiyatina araziye kesinlikle gelmeyen ama 3tonluk cussesi ile 0-100 9sn de deviren 120ile giderken 2000devir gibi dusuk bir devirle giden bir tank su an ust kasalarina bakiyorun ancak degistirmek icin degil bunun yanina almak icin kesinlikle herkese tavsiye ederim.
Yakit konusuna gelicek olursak sehir ici standart kullanim 25 sehirler arasi 13lt sehir ici sikisik trafikte agresif kullaninca 35lt ye cikiyor.
Hergun seve seve 20km mesafedeki isime v8 dinleyerek gidip geliyorum insan parayi gormuyor ses ve gucten sonra.

Herkese saygilar iyi gunler

Öncelikle kazasız belasız kullanın. Bende lc vx100 ve lincoln arasında kaldım ve yaklaşık 1 1,5 senedir bu araçların temizini arıyorum. Lincoln lerde en sıkıntılı yerinin airmatikler olduğu söyleniyor siz sadece pompa değiştirmeyle atlatmışınız. Acaba tamir ettirirken veya alırken hiç araştırma yada sorma imkanınız oldumu airmatikleri. En çok neden arızalanıyor tamiri ne kadar diye. Pek kullanıcısı yok malum bu araçların. Birde aracınız kaç model ve km nerelerdedir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR