Lincoln Navigator Alınır Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rampadacore Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,229

rampadacore

men dakka dukka
Yer
İstanbul
Değerli Dostlar, lincoln navigator pek tercih edilen bir araç değil, off roada uygun olmadığı için de forumda bile kendisine yeterince yer bulamamış. Bu araç şu anda nispeten tercih edilebilir fiyatlara düşmüş durumda. Yani 5.2 GC lerin tercih edildiği yerde 5.4 navigator'un çok yadırganmaması gerektiği kanaatindeyim. Tabiki GC kadar yaygın servis yada yedek parçası olmayacaktır, çıkma yada ikinci el çözümler üretilemeyecektir ama bu araçlara da yazık etmemek lazım kanaatimce. İstanbulda bilinen ustası var mıdır? Almadan kime gösterilir? kronik bir sorunu yoktur diye tahmin ediyorum. Yakıt tüketimi konusunda da GC ler gibi 20-25 litre yakacaktır minimum LPG de. Yani yılda 5000 km civarında yapılacak bir araç için alınabilir mi diye sormak istedim. Mutlaka onu almak bunu al diyen olacaktır ama bu aracın karizması bir başka bence. Ayrıca satmayı düşünerek almayacağım, yani bir ömürlük macera diye düşünüyorum. Internet ortamında her konuda kaynak olan forumun bu konuda da arama yapıldığında öne çıkacak bilgiler bulunduracağına inanıyorum. O nedenle bilgisi olan üstadlar değerli yorumlarını paylaşırsa güzel bir kayna olur. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.

Etiketler

Değerli Dostlar, lincoln navigator pek tercih edilen bir araç değil, off roada uygun olmadığı için de forumda bile kendisine yeterince yer bulamamış. Bu araç şu anda nispeten tercih edilebilir fiyatlara düşmüş durumda. Yani 5.2 GC lerin tercih edildiği yerde 5.4 navigator'un çok yadırganmaması gerektiği kanaatindeyim. Tabiki GC kadar yaygın servis yada yedek parçası olmayacaktır, çıkma yada ikinci el çözümler üretilemeyecektir ama bu araçlara da yazık etmemek lazım kanaatimce. İstanbulda bilinen ustası var mıdır? Almadan kime gösterilir? kronik bir sorunu yoktur diye tahmin ediyorum. Yakıt tüketimi konusunda da GC ler gibi 20-25 litre yakacaktır minimum LPG de. Yani yılda 5000 km civarında yapılacak bir araç için alınabilir mi diye sormak istedim. Mutlaka onu almak bunu al diyen olacaktır ama bu aracın karizması bir başka bence. Ayrıca satmayı düşünerek almayacağım, yani bir ömürlük macera diye düşünüyorum. Internet ortamında her konuda kaynak olan forumun bu konuda da arama yapıldığında öne çıkacak bilgiler bulunduracağına inanıyorum. O nedenle bilgisi olan üstadlar değerli yorumlarını paylaşırsa güzel bir kayna olur. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.
4 aydir bu araci kullanan biri olarak elimden geldigince yazayim
5.4 v8 lerin 2 tip motoru vardir
16 valf 232 hp olani
32 valf 305 hp olani
1998 ve 1999 un bazilari 16 valf tir
1999 un bazilari ve ustu 32 valf 305 hp olandir
Servisi cok azdir ama yedek parcasi boldur
En kucugunden en buyugune tum parcalari bulunur ve 16 saate kapiniza kadar gelir
Yeterki paradan haber verin
Kronik sorunu yokktur
Cok saglam ve dayaniklidir
En nazik yeri havali suspansiyonlaridir
Fazla sert kullanima gelmez
Nazik kullanilirsa 17 senedir degistirmeyen cok arac var
Havali suspansiyonlari pahali oldugu icin turkiyedeki nnavilerin cogunun yuzde 60 inin suspansiyonlari normal sisteme donusturulmustur
4*4 u agir off road a gelmez
(Sasinin agirligi ve uzunlugundan dolayi)
Lpg de s. Disi 120 km hizla 14 15 litre civari yakar
S.ici 23 24 litre arasi yakar
Ortalama 2600 kg dir

Emrex o kadar net anlattı ki alasım geldi 2. Elleri 35 den başlıyor sanırım, güncel bir tasarımı var çok güzeller. Arka koltuklar 2 adet mi yoksa bagajda açılır koltuklar var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bahsettiginiz kullanim sartlari icin ve lpg tankida kabin disinda Bi yere konabiliyorsa neden olmasın

Sent by Rider 76

Ben aracı alalı bir ay oldu 99 model
2.aracım olduğu için hafta sonu azar azar kullanıyorum. Lpg taktırmayı düşünmüyorum.
100 km 22 LT yaksa 88 kuruş yapar
Homurtusunun ve gaz verdiğiniz zaman aracının önünün oynaması yada şaha kalkması ayrı bir zevk.
Zaten zevk ve keyif almak isteyen insanların alacağı bir araçtır. Yakıtı düşünen yedek parçayı yada 2.eli varmı diye düşünen dacia ya bakabilir.

Yedek parçaya gelince e-bay gir ne eksikse siparişi ver gelsin acelen yoksa

Emrex o kadar net anlattı ki alasım geldi 2. Elleri 35 den başlıyor sanırım, güncel bir tasarımı var çok güzeller. Arka koltuklar 2 adet mi yoksa bagajda açılır koltuklar var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Evet 35 ten baslayanlari var ama onlar bitik olanlar
Duzgun bisey istiyorsaniz 42 43 u gozden cikarmaniz lazim
7 kisilik olanlari oldugu gibi 8 kisi olanlari da var
En arkadaki koltuklar tam katlanmiyor
Ama komple yerinden cikitor ve cok buyuk bir bagaj oluyor
Ben en arka koltuklari soktum oyle kullaniyorum
Lpg tanki stepnenin yerine konuluyor
Lastik ebadi buyuk oldugu icin 100 litrelik simit tank sigiyor
Tavsiyem 32 valf olanindan bulmaniz
Olmazsa da 16 valf te isinizi gorur
232 hp ile 305 hp olani arasinda 0 100 de sadece 1 saniye fark var
Ve yakitta da ortalama 2 3 litre fark ediyor
32 valf daha az yakiyor

Ben 1 sene kullandım ve çok memnun kaldım. Çocuklarım hala niye sattın diye bana kızıyorlar. Benimki biraz dökük bir araçtı toparladık, bakımlı olanları tadından yenmez. GC ZJ 5.2 hatta WJ 4.7 ile kıyas bile edilmemesi lazım, farklı bir araba

Merhaba arkadaslar,

Land Rover TD5 ve Navigator araci arasinda kaldim.
TD5 bildigimiz araba servisi yogun bilen cok, Navigator aksine nasil hic bir bilgim yok.
TD5 vs. Land Cruiser derken Cruiser devre disi o yuzden Navigator yeni rakip.
Kullananlar acil goruslerinizi rica ediyorum.
Syg,

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Merhaba arkadaslar,

Land Rover TD5 ve Navigator araci arasinda kaldim.
TD5 bildigimiz araba servisi yogun bilen cok, Navigator aksine nasil hic bir bilgim yok.
TD5 vs. Land Cruiser derken Cruiser devre disi o yuzden Navigator yeni rakip.
Kullananlar acil goruslerinizi rica ediyorum.
Syg,

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Selam..

2001 TD5 kullanıcısıyım araç çok keyifli yedek parçasını bulmak kolay ve korkulan kadar zorlu bir araç değil.

Lincolnün de bakıcısıyım bence güzel araç.

Açıkcası offroad düşünüyorsan bence kesinlikle TD5 sırf şehir diyorsan ikisi de olabilir tabi bakımlı olmak şartıyla.
Ucuz araçlara dikkat et masraf çıkartabilir!

İlk cevap veren arkadaş yedek parçası bulunur yeterki paradan haber ver diye bir yorum yazmış.
Ben de meraktan baktım, yan ayna 1250 ytl. Diğer parçalara bakmadan siteyi kapattım:smirk:

Merhaba oldukça ilgimi çeken bir araç keyif amaçlı binmek istiyorum, lakin araç hakkında çok bilgim yok, bunların ağır bakımları hangi aralıklarla yapılır, triger seti zincir mı, kayış mı.. bildiğim kadar Ford adı altinda üretiliyor ,
Explorer gibi ise oldukça masraflıdir,
Explorerde zincirli 100bin mil de değişiyor, zincir motorun arkasında olduğu için komple motor iniyor.. navigtor nasildir hiç bilgim yok.. bilgileriniz için şimdiden teşekkürler saygılar..

Yaklasik 1yildir Navigator kullaniyorum post eski kalkmis ama arayan olabilir diye yazayim dedim. Oncelikle ben haftasonu araci degil bildiginiz gunluk kullanmak icin aldim evin 2. Araci vw amarok bunu aldigimiz gunden beri 500km yapti navigator ile yaklasik 20000mil yaptik.
Bir sene icinde bir defa airmatic pompasi ariza yapti degistirdim 3000tl
Devirdaim pompasi aldiktan cok kisa sure sonra ariza yapti arac yaklasik 1650000milde iken 800tl ye onu degistirdim onun disinda 8-9bin km de standart bakimlarini yaklasik 1500tl ye yaptiriyorum (sanziman yagi degisimi dahil). Usta bulmak zor degil aksine Ispartada yasamama ragmen 2 tane ustam var. Turkiyede yasli ustalarin cogu amerikandan anliyor ve motor yapilari gayet basit. Su an 183000milde olan aracimin yabanci 500000mil ve ustu yapan muadilleri olmasina ragmen birgun motor yersek diye arastirdim iscilik dahil full rektefiye etmek 15000tl yi bulmuyor. Parcalari avrupa araba parcalari fiyatina araziye kesinlikle gelmeyen ama 3tonluk cussesi ile 0-100 9sn de deviren 120ile giderken 2000devir gibi dusuk bir devirle giden bir tank su an ust kasalarina bakiyorun ancak degistirmek icin degil bunun yanina almak icin kesinlikle herkese tavsiye ederim.
Yakit konusuna gelicek olursak sehir ici standart kullanim 25 sehirler arasi 13lt sehir ici sikisik trafikte agresif kullaninca 35lt ye cikiyor.
Hergun seve seve 20km mesafedeki isime v8 dinleyerek gidip geliyorum insan parayi gormuyor ses ve gucten sonra.

Herkese saygilar iyi gunler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri