Likya Yolu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ufuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,578

ufuk

Hayat tökezledi ve topallayarak devam ediyor...
Yer
İSTANBUL
Telsiz Çağrı Kodu
TB1BB
Tüm gezginlerin hayallerini süsleyen Likya Yolu benimde hayallerimi süslemektedir. Bu yolu yürümüş ve şu anda yürüyen tüm gezginlere imreniyorum. Hedefim bu hayalimi 2009-2010 yaz aylarında yapmak. Bu yüzden kendi çapımda bazı araştırmalar yapıyorum. Tabi sitemizde bu yolu yürümüş değerli dostlarımızın yazılarınıda yakından takip ediyorum. Bu yola başlamadan önce kendilerinden değerli fikir ve tavsiyelerini alacağım...

Dün aldığım, OkuyanUs Yayınlarının "Fethiye'den Antalya'ya Likya Yolu" adlı kitabını, Bu yolu yürümek isteyen herkese tavsiye ederim.

Bu kitabın ingilizcesi "Kate Clow" tarafından yazılmış olup http://www.lycianway.com/BooksAndMaps/books.html adresinden alabilirsiniz.

Saygılarımla

Etiketler
Ynt: Likya Yolu

Likya Yolu'nu yürüken büyük yardımı olan bir kitap. Pantalonumun yan cebinde yıprandı. İşte o zaman Likya Yolu'nun kitabı olduğu belli oldu ;)

Atlantis

Hoş geldiniz... http://lyciaway.blogspot.com/ adresindeki notlarınızı günü gününe takip ettim. darısı bizim başımıza artıkın ;D

Resimlerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim ....

Saygılarımla

batuhancer' Alıntı:
yaw su kitabın içindeki haritalar ve gps datalarına nasıl ulasacaz?

Bu kitabın ingilizcesi "Kate Clow" tarafından yazılmış olup http://www.lycianway.com/BooksAndMaps/books.html adresinden alabilirsiniz. ;)

batuhancer' Alıntı:
elinizde kitap varsa 17.sayfanın en son kelimesini solermsnz?

??? ??? ??? batuhancer yani bu cümle ile nedemek istediğinizi anlayamadım. (kripto çözüyoruz sanki) madem siz 17. sayfadaki son kelimeyi biliyorsunuz (anladığım kadarı ile) kitapta bulunan harita ve gps datalarına da sahipsiniz demektir...

ben size

batuhancer' Alıntı:
yaw su kitabın içindeki haritalar ve gps datalarına nasıl ulasacaz?

bu sorunuz üzerine bu kitabı edinebileceğiniz linki vererek yardım etmek istedim.

bu kitap elimde yok. ama garanti bankası yayınlarının (bu kitabın türkçeleştirilmiş hali) fethiye'den antalya'ya likya yolu var. onun 17. sayfasının son sözcüğü"sıkı bir yürüyüşle hava kararmadan koya ulaşabilirsiniz." dir. ;)  8)

ya yok ksra bakmayın..yola cıkmadan gps koordinatları lazım atlantisin verdigi koordinatları googleearth den kntrl ettigimde cok farklı yerler cıktı..bunun uzerine kate'in sayfasında gps ve haritalar bolgesinde linkler var ve linklerden indirme yapmak için sifre gerekiyor sayfada sifre olarak kullanıcı adı lycia1 fakat sifre 17.sayfanın sonundaki kelime oldugu yazıyor.o yuzden eger kitabınız varsa 17.sayfadaki en son kelime lazım..okuyan us yayınlarından yayınlanan kitap elimde mevcut.fakat detaylı bilgileri yok ornegin nerede cadır kurmak için uygundur gibi..sanırım yardımcı olabilirsiniz.Gps koordinatları ve haritalar bolumumuzde baktım aradım taradım ama mevcut bişi bulamadım yardımcı olabilirsiniz sevinirim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,415
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri