Likya Yolu Yürüyüşü(1.etap) 18 Nisan 2016 Fethiye-kaş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EMRULLAH ALP Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,487
SIRT ÇANTAMIZIN İÇİNDEKİLER VE ÜZERİMİZDEKİLER:
yukarıdan aşağıya doğru gidecek olursak;
-başımızda şapka,bandan,buff tarzı şeyler olabilir.(olmazsa olmaz değil)
-güneş gözlüğü(olmazsa olmaz değil) mümkünse eski olanını getirelim çünkü yolda sürekli çizilebiliyor,düşebiliyor..!!
-boynumuzda mutlaka DÜDÜK...!!!!(olmazsa olmaz)
-en az 5 adet atlet yada fanila
-en az 5 adet boxer,külot,don(bence uzun paçalı don en sağlıklısı)
-3 adet pamuklu t-shirt(ikisi yürürken dönüşümlü giyilecek,üçüncüsü akşam vardığımız noktada temiz giyilecek)
-2 adet alt eşofman(biri yolda,biri varış noktasında)
-1 adet kapşonlu eşofman üstü(serin havada giyilecek,sıcakta çıkartacak şekilde)
-5 adet çorap(ben çift kat giyerim)
-2 adet yüz,1 adet beden havlusu(kaldığımız yerlerde havlu var ama bizi mutlu etmeyebilir...!!) çok terleyenler 2 adet yüz havlusunu yürüyüş esnasında atlet yada fanilalarının altına yerleştirirlerse rahat ederler.
-şort ayaklarımız çizeceğinden asla tavsiye etmiyorum ama akşamları ya da denize girerken girmek için alınabilir...!!!
-dizlik ve bileklikler çok yararlı oluyor (isteyen alabilir)
-mat(isteyen alabilir)
-baton(isteyen alabilir)
-eldiven(olası kaymalar,düşmeler,temaslar için ben takıyorum)
-2 adet 1 litrelik su(varış noktasında yanımızda olmalı,çünkü civarda su satan hiçbir yer yok...!!!)
-yiyecek almaya gerek yok ama hassasiyeti olan arkadaşlar kuruyemiş,kuru meyve,taze meyve alabilirler
-terlik(konaklama yerlerinde lazım...!!!
-telefonlarımızın şarj aletleri...!!!!
-fotoğraf makinesi vb var ise mutlaka yedek pilleri...!!!!

Etiketler
CÜZDANLARIMIZDA MUTLAKA OLMASI GEREKENLER:
-Nakit para
-geçerli kimlik belgesi
-müzekart(en az 3 antik kentte geçerli,varsa yanınızda bulunsun yoksa nakit de geçerli)

Merhaba yaklaşık ayni tarihlerde 4 arkadas fethiye-patara etabını yapacagız. Kamplı bi tur olacak o yuzden dolunayın oldugu bir zaman denk getirmeyi düşünüyoruz. Size kolay gelsin. Belki karşılaşırız.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar

Söz konusu etabı Emrullah Alp arkadaşımla birlikte yürüyeceğiz. İstanbul - Dalaman gidiş dönüş biletlerim alınmış, yolculuğa başlayacağımız zamanın gelmesini bekliyorum.

Her yaz 3-4 defa 1 haftalık tatillere çıkarım. Ama bu şekilde bir yürüyüşe ilk defa katılacağım. Aslında bu benim için bir tatil değil... Şehir hayatından, teknolojiden uzak, bazen doğa ve kendimle başbaşa kalacağım, bazende zorlu koşullarda performansımı test edeceğim bir aktivite.

Özel hayatımda da görüştüğüm arkadaşımın tecrübe ve tavsiyelerini, bu site de paylaştığı için teşekkür ederim.

Ümit

Merhabalar

Söz konusu etabı Emrullah Alp arkadaşımla birlikte yürüyeceğiz. İstanbul - Dalaman gidiş dönüş biletlerim alınmış, yolculuğa başlayacağımız zamanın gelmesini bekliyorum.

Her yaz 3-4 defa 1 haftalık tatillere çıkarım. Ama bu şekilde bir yürüyüşe ilk defa katılacağım. Aslında bu benim için bir tatil değil... Şehir hayatından, teknolojiden uzak, bazen doğa ve kendimle başbaşa kalacağım, bazende zorlu koşullarda performansımı test edeceğim bir aktivite.

Özel hayatımda da görüştüğüm arkadaşımın tecrübe ve tavsiyelerini, bu site de paylaştığı için teşekkür ederim.

Ümit

Merhaba arkadaşlar.Eski üyelik şifremi unuttuğum için yeni üyelik açmak zorunda kaldım.Bu sene bende Likya yolunu yüremeyi planlıyorum.Aslında planım tek yürümekti ama tecrübeli arkadaşlarla yürürsem daha iyi olur sanırım.18 nisan kesin tarihse uçak bileti almayı planlıyorum.İstanbul'dan gidecek arkadaşlar varsa birlikte gidebiliriz.

18 NİSAN 2016 pazartesi günü sabah 08:00 de fethiyede likya yolu başlangıç noktası(başlangıç tabelası)önünden başlayacağım..benimle yürümek isteyen arkadaşlar belirttiğim tarih ve saatte orada olurlarsa birlikte yürümekten mutluluk duyarım.

18 nisan saat 05.10 istanbul-dalaman uçak bilet aldım. Bir aksilik olmazsa saat 08.00 da orada olacağım. Emrullah özelden tel no yollarsan haberleşebiliriz.

Merhaba,İstanbuldan bu yürüyüşe sizin gibi tecrübeli arkadaşlar ile katılmak istiyorum. yıllardır hayalini kurup gerçekleştiremediğim bir etkinlik internette biraz araştırdım paralı turizm şirketlerinden ziyade bu şekilde olması daha iyi olcağını düşünüyorum..bu hayalimi daha fazla ertelemeden yapmak istiyorum.katılabilirmiyim ve tavsiyelerinizi almak isterim.selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR