Likya Yolu Yardım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pekcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,139

pekcan

Yeni Üye
Yer
istanbul , manisa
merhaba arkadaşlar ben eger planda bir değişiklik olmazsa 5 eylül de likya yoluna gitmeyi ve 15 günlük bir trekking planlıyorum eger elinizde bana yardımcı olabilecek cesitli dökümanlar ve bilgiler varsa sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: Likya Yolu Yardım?

Pekcan kardeş yeni geldim likya yolundan bana planını söylersen sana yardımcı olabilirim.

merhabalar ben ölüdenizden yola cıkıp antalyaya kadar yürüyebildiğim kadar yürümek istiyorum üç arkadaşım daha eşlik etcek ayın 25 ine kadar zamanım var yürüyüşü antalyada bitirmek istiyorum sizce ne yapabilirim yani arasıra da ulasım araclarını tercih edebiliriz...

Öncelikle güzel mevsimde gidiyosun kutlarım... Fakat ben tam tersi istikamette yürüdüm hisarçandırdan kalkan a kadar geldik. Ama bazı bölümlerde araç kullandık. Yöre halkı artık alışmış senin benim gibilere gayet sıcaklar. Fazla yiyecek taşımanıza gerek yok öncelikle ama su konusunda garanti veremem malum biraz kurak geçiyo. Parkurun en güzel kısmı senin başladığın noktadan kalkan kaş dolaylarına kadar olan kısım. Burdan sonra kaş ta bi yüzme ve temizlenme molası verebilirsin hem bi daha kaş gibi yer görmen zor ileride.Benim tavsiyem kaştan Adrasana veya üçağız a araçla geçmen olur. Adrasan daha mantıklı bence.Neden diceksen adrasandan olimpos a ordan çıralıya ordan göynük e ordan da hisarçandıra geçersin şahane olur... Hisarçandırda camiinin yanında tabela seni karşılar ve kutlar.. Zorlu çıkışlar var olucakta ama durup etrafına bir baktın mı tüm enerjin geri gelir. Bi not daha tüm patikalar işaretli hem kırmızı beyaz boyanmış hemde babalar konmuş. Ama olimposa yaklaşırken seni yeşil beyaz işaretlerde karşılıcak sakın şaşırma bunlar olimpostaki işletmecilerin kendi müşterileri için yaptığı işaretler. Sen kırmızı beyaza devam... Tamamını yürümen zor 19 km den 26 km arasında parkurlar var.Arada araç kullanmanı ve güzel bi restoranda yemek yemeni tavsiye ederim. Mesela Kaş ta uzunçarşıda MAYA restorant a mutlaka uğra çok şahane bi bahçe ve nefis et yemekleri var..Arada bir kendine ödül ver bence daha keyifli olucaktır ben öyle yaptım. Günlük ortalama 7-8 saat yürüyüşe denk düşürdüm.. Şimdilik bu kadar yanartaşta sucukta yap heee...

benimben cok tesekkür ederim walla harika olcak bence tawsiyelerine kesin uycam:smiley: bu arada su konusunda klor tableti faydalı olabilir mi?

Valla biz dayandık suya klor mlor dinlemedik... Henüz ekipten birilerine bişi olmadı. Olursa haber veririm..:smiley:))

:smiley:tmm o samn haber bekliorum bisde öle yapalım :smiley: peki hergün bir yerleşim alanı bulabilirmiyiz yiyecek temin etmek için?

Öööle süper marketler felan yok ama bulursun derim ben... Şahane bakkallar var size delimisiniz der gibi bakacak...

valla üstdım yanartaşta sucuk ekmek yaptık ama ulupınar beycike çıkana kadar susuzluk mahvetti bizi suyu fazlaca alın yanınıza

Likya yolunu yurumeye karar verenlere nacizane birkac tavsiyem olacak.Cantaniz 10-12 kg dan fazla olmasin( Max 10 daha mantikli). Su bulunuyor koylerde vs gunluk yaninizda 4 lt yeterli oluyor.En guzel yuruyus mevsimi eylul sonu ekim basi.Sicakliklar minimize oluyor.Yore halkinda konu acilirsa gercekten cok iyi insanlar var tabi kurnazlara da dikkat edelim.Kor Ali lakapli bir amcamiz bir tabak kisi basi( 4 Kisi idik) ortaya salata 1 er bardak kola tukettik.Gonlunuzden ne koparsa verin gibi bir cumle kullandi,bizde istanbul fiyatlarini goz onune alip bir miktar onerdik yaklasik 50 tl kadar.Kendisi turistlerden su kadar para aldigini vs.. diyip bizden 4 kisi icin 100 lira aldi.Ayni kisi bizden once yuruyen emelki bir albayimizdan 4 km mesafe icin 280 tl istemis.Buradaki sistem su Ali amcamiz direkt muhattap olmuyor esine yonlendiriyor.Sizde gonul vicdan hesabi yapip kaziklaniyorsunuz.Bu hususta dikkatli olmanizi tavsiye ederim.Baska sorusu olan varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarim
Etaplari daha bitiremedim.Oludenizden basladik yaklasik 350 km yuruduk tahminim.Finikede kestik yuruyusu okul dolaysiyla bu yaz kismetse bitirecegiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR