Likya Yolu İçin Bisiklet Rotası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafa_arslan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,257

mustafa_arslan

Ana Kamp
Yer
denizli
Herkese selamlar ,
Tarihi likya yolu için bisiklet rotasına ihtiyaç duymaktayım Temmuz ayında ne kadar doğru henüz araştırma sürecindeyim uzun yol bisiklet tecrübem yok 32 yaşındayım 13 -14 yaşlarından bu yana bisiklet sürmedim en son 2006 da triatlon yarışında sürdüm bisikleti oda sadece yarışma günüydü 15 -16 km kadar bu yolun zorluk seviyesi ve eşsiz güzelliği beni çok heyecanlandırıyor 10 veya 15 gün gibi eğlenceli ve uzun tutmak istediğim 500 + km lik bir yol hatta 20 gün bile olabilir zira günlük km kadar doğal güzelliklerin tadını doyasıya yaşayıp kampın tadını çıkarmak istiyorum her türden öneri fikirleriniz yoluma güç katacaktır

Etiketler
Selamlar geç oldu ama yazayım yine Tarihi likya yolun'dan bisiklet ile gidemezsiniz daha doğrusu gidersiniz'de daha çok bisikleti itersiniz onun haricinde bazı bisikletliler likya yoluna paralel tali ve ana yolları kullanarak gezi yapanlar duydum uzun yol tecrüben olmadığında'dan ben ne yapıyorum deyip ilk gün ve 2. gün turu bitirmek gibi bir hisse kapılabilirsin nefsine hakim ol derim :smiley: umarım iyi eğlenirsin.

Selamlar uzun süredir Likya Yolu üstünde defalarca yürümüş şu sıralar rehberlik yapan biri olarak Bisiklet üstünde tecrübeli dahi olsanız Likya Yolu üstünde bisiklet kullanamazsınız..Değil bisiklet sırt çantalarımızla bile çok zor geçebildiğimiz inıp çıkabildiğimiz parkurları var.Size önerin Likya Yoluna paralel asfalt yollardan kesik kesik de olsa Likya Yolunu izlemeniz.Aksi taktirde bisikletiniz sizi değil neredeyse tamamında siz bisikletinizi taşırsınız.Hele ki ilk bahar ve sonbahar mevsimlerinin haricinde normal sırt çantasıyla dahi yürünmeyen o parkurlarda Temmuz ayında asla hareket edemezsiniz.Zira hava sıcaklığı 50 derelere varabiliyor.Su sıkıntısı yaşarsınız.Kısaca siz bu düşüncenizden vaz geçip tali yolları deneyin..sağlıcakla kalın..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri