LİDAM, Yetenekli Köpekler ve Sahiplerini Arıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aliozanc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,408
Ynt: LİDAM, Yetenekli Köpekler ve Sahiplerini Arıyor

3 yaşındaki arkadaşı bir görüp te
ProntoBasso' Alıntı:
Köpeklerin yaşı ne kadar önemli bu eğitimi almak için, 3 yaşında bir Golden Retriever sahibiyim, çok mu geç kalmış sayılırım eğitilmesi için.
s
ProntoBasso' Alıntı:
Köpeklerin yaşı ne kadar önemli bu eğitimi almak için, 3 yaşında bir Golden Retriever sahibiyim, çok mu geç kalmış sayılırım eğitilmesi için.

Geç bir zaman demek yalış olur, köpeği bir görmek test etmeklazım.

Etiketler

Ozan Bey merhaba;

Ben de katılmak isterim.
9 yaşında dişi bir golden retriever ım var.
Tora hanım ve ben sizle tanışmak isteriz.
Ne yapmamız lazım?

aliozanc' Alıntı:
Ozan bey merhaba;
16 yaşında olan dişi alman kurdumu (German Shepherd dog) geçen sene kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü ile
yazıyorum bu satırları size..Yaklaşık 100 kelimelik bir algılaması ve uygulaması olan, denize daldığımda 1 dk. içinde su yüzüne çıkmadığımda
arkamdan gelip (derinlik ne olursa olsun), beni bulmak adına dalabilen,
yaklaşık 1 metrelik derinliklerden attığınız 9-10 kg.lık taşları dişleri kırılma pahasına çıkarabilen sevgilim köpeğim ' DOST ' u öncelikle burdan
sevgiyle anıyorum..
Yukarıda alıntısını yapmış olduğum yazınızda bu gibi köpek sahibi olan insanların istanbul dışında olmalarından dolayı yardımcı olamayacağınızdan
bahsetmişsiniz..Gerçekten çok güzel, özel ve meşakatli bir oluşum bu..Şu anda bir köpek sahibi değilim.
Karadeniz Ereğlide 2002 senesinde '' Gönülden Hayvan Sevenler Derneği '' kurucularındanım..Ancak bu gibi işler
ve örgütlenmeler bireysel çabalarla çok fazla bir yere gelememekte maalesef..Birlikteliklerin, sevginin gücü
ile beraber hareket edilebilen çabaların ve emeklerin sonucunda bu tarz oluşumlar hayat bulmakta bence..
Ve Akut arama kurtarma derneği dışında da ülkemizde ne yazıkki bu tarz bir örgütlenme yok bildiğim kadarı ile..
Vaya var ama çok aftif değiller..
Projeniz ve yapmaya çalıştıklarınıza canı gönülden katılıyor ve eğer Batı Karadeniz Bölgesinde, Zonguldak Ereğli ve çevresinde
yapabileceğim bir şeyler olur ise size canı gönülden yardım edebilmek adına sevdilerimi sunuyorum..
Murat AYRAL
Karadeniz Ereğli

BOBO' Alıntı:
Ozan Bey merhaba;

Ben de katılmak isterim.
9 yaşında dişi bir golden retriever ım var.
Tora hanım ve ben sizle tanışmak isteriz.
Ne yapmamız lazım?

Merhaba Burak bey, öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Eğer beni ararsanız köpeğiniz hakkında konuşabiliriz, şimdiden teşekkür ederm. 0506 807 31 42

Murat bey merhaba,

İstanbulda aktif çalışan bir ekibiz ve maalesef köpek eğitmek hatta arama köpeği eğitmek bilgi ve tecrübe ile sabittir. Şehir dışından böyle talepler geliyor zaman zaman ve eğer bulundukları yerlerde arama köpekleri ile uğraşan arkadaşlarımız varsa yönlendiriyoruz. Şuan için sadece İstanbulda oluşum içerisindeyiz maalesef ama sizinle tanışmak isterim mutlaka. Bu taraflara yolunuz düşerse beni aramanızı isterim. Saygılarımla 0506 807 31 42

aliozanc' Alıntı:
Murat bey merhaba,

İstanbulda aktif çalışan bir ekibiz ve maalesef köpek eğitmek hatta arama köpeği eğitmek bilgi ve tecrübe ile sabittir. Şehir dışından böyle talepler geliyor zaman zaman ve eğer bulundukları yerlerde arama köpekleri ile uğraşan arkadaşlarımız varsa yönlendiriyoruz. Şuan için sadece İstanbulda oluşum içerisindeyiz maalesef ama sizinle tanışmak isterim mutlaka. Bu taraflara yolunuz düşerse beni aramanızı isterim. Saygılarımla 0506 807 31 42

Kesinlikle katılıyorum sizlere..istanbul gibi 20 milyona yaklaşan bir nufusta böyle bir oluşumun içerisinde olabilmek bile
gerçekten çok güzel..
Size sormak ve paylaşmak istediğim çoook şey var gerçekten..En yakın zamanda sizi arayacağım Ozan bey..
sevgiler..

PajeroCat' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum sizlere..istanbul gibi 20 milyona yaklaşan bir nufusta böyle bir oluşumun içerisinde olabilmek bile
gerçekten çok güzel..
Size sormak ve paylaşmak istediğim çoook şey var gerçekten..En yakın zamanda sizi arayacağım Ozan bey..
sevgiler..

Görüşmek üzere...

Lidam’ ın Öğrenci Köpekleri Sınava Hazırlanıyor.

*** KIF Eğitim Sınavı ***

Lidam’ ın öğrenci Köpekleri 19 Şubat Cumartesi 2011 tarihlerinde ISTANBUL’ da İş Köpekleri Eğitim Sınavına katılacaklardır..

İş köpeği hakemi: Erdinç Sarımusaoğlu

Sınav türü: BH (Refakat Sınavı)

Tarih: 19 Şubat Cumartesi 2011 08:00 – 17:00

Yer: İSTANBUL/SAMANDIRA

DSC 0184

tebrikler takip ediyorum çok faydalı konu .

Lidam’ ın öğrenci Köpekleri 19 Şubat Cumartesi 2011 tarihinde ISTANBUL’ da KIF İş Köpekleri Eğitim Sınavına katılmışlardır.

Atilla İlhan ve Çakıl 48 puan, Şevki Leventsözlü ve Joint 47 puan, Tunç Demirden ve Peynir 42 puan alarak sınavı geçmişlerdir.

aliozanc' Alıntı:
Lidam’ ın öğrenci Köpekleri 19 Şubat Cumartesi 2011 tarihinde ISTANBUL’ da KIF İş Köpekleri Eğitim Sınavına katılmışlardır.

Atilla İlhan ve Çakıl 48 puan, Şevki Leventsözlü ve Joint 47 puan, Tunç Demirden ve Peynir 42 puan alarak sınavı geçmişlerdir.

Ozan tekrar merhaba;

En yakın sınav ne zaman.
Gelmek istiyorum.

Selamlar.

Mayıs ayında Ankara'da IRO sınavı olucak.Ayrıca şunuda belirtmek isterimki köpek kullanıcısı arkadaşların yanı sıra köpeksiz bize yardımcı olmak isteyen kişilerede ihtiyacımız var.

holy_diver' Alıntı:
Mayıs ayında Ankara'da IRO sınavı olucak.Ayrıca şunuda belirtmek isterimki köpek kullanıcısı arkadaşların yanı sıra köpeksiz bize yardımcı olmak isteyen kişilerede ihtiyacımız var.
Ben gönüllü olurum. :smiley:
Nasıl bir yardım ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR