LİDAM, Yetenekli Köpekler ve Sahiplerini Arıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aliozanc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 69
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,448
Ynt: LİDAM, Yetenekli Köpekler ve Sahiplerini Arıyor

evet haklısınız Murat Tuna bey sokakdan alınan köpeklerdende arama köpeği olabiliyor.ama her köpek ister sokakdan alınsın ister cins olsun mutlaka arama köpeği olabilecek kabiliyette ve vasıflarda olacak diye bir şey yoktur maalesef.
Sevgiler
Ozan

Etiketler

ben 14 yıldır kara avcılıgı yaptım halende yapıyorum elımden geçen egıttıgım köpeklerın sayısını hatırlıyamıcam secerılısınıde egıttım safkanınıda aldım kırma bır köpek bulmuştum ınanmassınız egıtmedım bıle bana 5 yıl hayatımda unutmayacagım avlar yaptırdı baksanız güzellık sıfır tıpsız sevmessınız bıle ama osecerelı safkanların yapamayacagını yaptı sonuçta herköpek ıstedıgınız gıbı çıkmıyor şansmı dıyelım,bılemıcem,bütün ış köpegın ruhunda bıtıyor.

doğrudur. ruh, beceri, kabiliyet, istek ve iyi bir sahiple herşey çok güzel oluyor.

Gezenbilir ailesinin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

Sayısız köpeği eğitmek değil olay. Sayılı köpeği eğitip, ömür boyu sahip çıkabilmek :smiley: 15-16 sene sürekli benimleydi, terketmedim diyebilmek.. ;)

Köpekli Arama kurtarma çalışmalarında tek önemli olan köpekde değil. Sahip fonksiyonu var. O yüzden sokak köpeklerini toplayıp eğitmek söz konusu değil. Onlarla çalışacak uyumlu sahipleri olmalı.

Biz face ile o 11 aylık iken arama kurtarma çalışmasına katılmak istedik. Olamadı.. Yanlış zaman - yanlış insan söz konusu idi (Ozan bey biliyor)

Sonrasında Akut için Su kurtarma çalışalım dedik. Dizim koptu :smiley:

Face hala çalışabilir ama malesef ben yeterli olamam sanırım sakatlıklarımla.

Aktif spor yapamıyoruz ama bence yine de iş köpeği Face..

İnsanı bile yeterince sevmeyen insanların hayvanları sevmesi zor.. Hele ki 50 kg civarı siyah , ünü canavara çıkmış bir köpeği :smiley:
İnsanların içine kaynaşıyoruz. Çocuklar, bebekler Face'e dokunuyor, seviyor, oynuyor..

http://www.face.gen.tr/album/kids/index.html

Face'in misyonu da bu sanırım hayatta ;D ;D

(Bir gün ziyaretinize geleceğiz. )

aliozanc' Alıntı:
LİDAM ARAMA KURTARMA EKİBİ
Turkiye'de faaliyet gosteren MAY (Mahalle Afet Yonetimi) Dernegi'nin bir projesi olan LİDAM, insan hayatini kurtarmak, zarar gormelerini engellemek, insan sagligini korumak ve iyilestirmek için calisan gonullulerin IRO standartlarina gore egittikleri kopekleri ile olusturduklari Kopekli Arama Ekibidir. Gorevimiz hala hayatta olan kayip kisileri bulmak ve goreve hazir kopekli arama ekipleri ile ACİL DURUM ve AFETLERDE derhal mudahale ederek kayip veya enkaz altinda kalmis ama hala hayatta olan insanlari bulmak ve kurtarmaktir. Lidam IRO uyesidir (www.iro-dogs.org)

Gelin sizde ekibimize katılın, sizde zor durumda kalmış insanlara hayat verin.

www.lidam.org

STC 9253

ne kadar zaman ayırmamız gerekiyor ve yer nerede olmak zorunda acaba ??? teşekkürler şimdiden cevabınız için

Eğitimler Perşembe akşamları ve pazar günleri Maslak da yapılıyor,konu ile ilgili daha detay bilgi isterseniz ,sorularınız varsa sorun yardımcı olayım.

Saygılar
Ozan Çankaya

ozan bey teşekkür ederim

ben Antalya da yaşıyorum açıkcası böyle bir konuya yakından ilgi göstermek hep aklımdaydı forumu görünce acaba Antalya da da olabilirmi diye merak ettim
ayrıca hali hazırda bir köpeğim yok aksine kedi besliyorum ama buralarda bana yakın eğitim imkanları var ise bir köpek ama barınaklardan ama bir pet shop dan gönül bağı kurabileceğim bir köpek alabilirim sizin de tavsiyelernizle ve bu eğitimleri takip edebilirim diye düşünüyorum

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bildiğim kadarıyla o bölgede Arama köpekleri yetiştiren herhangi bir kurum yok bu yüzden size yardımcı olamayacağımiçin çok üzgünüm.

Saygılar
Ozan Çankaya

çalışmalarınızda başarılar diliyorum o vakit eğer vakit ayırma imkanım olursa size tekrar ulaşırım İstanbul eğitimleri için
yada bu bölgede böyle bir eğitim imkanı olursa bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler telefonum 0 533 551 47 65

Merhaba
Benim 6 aylık 2 adet kardeş,dişi ve erkek secereli safkan alman kurt köpeklerim var ancak çorlu da yaşıyorum,buradan nasıl yardımcı olabilirim?

Avatarımda henüz 3 aylıkken çekilmiş resimleri,şimdi 2 mislinde hacimleri :smiley:

dalyan' Alıntı:
Merhaba
Benim 6 aylık 2 adet kardeş,dişi ve erkek secereli safkan alman kurt köpeklerim var ancak çorlu da yaşıyorum,buradan nasıl yardımcı olabilirim?

Merhaba,

İstanbul dışında olmanız işleri zorlaştırıyor maalesef. Çünki biz İstanbuldayız ve eğitimlerde burada yapılıyor. Arama köpeği eğitebilmek sürekli eğitim isteyen birşeydir ve uzaktan maalesef müdahale edilebilecekbir eğitim değildir. bu yüzden çok üzgünüm.
Saygılar
Ozan

Köpeklerin yaşı ne kadar önemli bu eğitimi almak için, 3 yaşında bir Golden Retriever sahibiyim, çok mu geç kalmış sayılırım eğitilmesi için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.