lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cabriosss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,150
Ynt: Lc Prado Düşünüyorum (+) Ve(-) Düşünceleriniz???

Arkadaşlar merhaba,aşağıdaki linkte olan araçla ilgileniyorum.Acaba Avrupa yakasında gösterebileceğim servis yada usta öneriniz olur mu?Şimdiden teşekkürler..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-sahibinden-2005-toyota-land-gruiser-prado-v6-4.0-249-hp-169777655/detay

Etiketler
Ynt: lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

Bence en uygun Maslak sanayi TEM servis, iyi bir ekspertiz hizmeti de alırsınız bence.

Hayırlısı olsun

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Teşekkürler Burak bey,bir aksilik olmazsa söylediğiniz yere gideceğim.

Hocam ne oldu, herhangi bir gelişme oldu mu?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Burak bey,öncelikle çok teşekkürler.Önerdiğiniz yere,TEM servise gittim.Sağolsunlar Vecihi ve Suat ustalar çok yardımcı oldular.Kendilerine burdan ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.İstediğim aracı aldım.2005 prado,siyah araçla İstanbul'dan bu gün geldik.
Araçta bazı işleri yapmayı planlıyorum.Önce bir detaylı iç dış temizlik,sonra bazı kozmetik işler..
Bu arada Ankara'da hangi servisi önerirsiniz? Suat usta,şaşmaz da ataman dedi ama siz ne dersiniz acaba?

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız belasız kullanmanızı temenni ederim.
Ben uzun süredir bütün 4x4 lerimi aynı servise götürdüğüm için Toyota' mı da aynı yere götürüyorum.
Götürdüğüm servis Cumhurbaşkanlığın, Başbakanlığın tüm 4x4 lerine servis veriyor. Geçen hafta benim araçtan önce gene bir Vx100'ün bakımını yapmışardı. Güvenli, dürüst sağlam insanlar.
Ben gerekli yedek parçaları öncesinde Amerika'dan kendim getiriyorum. Servise sadece işçilik ve yağ, filtre vb sarfları aldırıyorum.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Burak bey,Cem bey sağolun.Paylaşımlarınız benim için faydalı oldu.Artık araçla ilgili yeni şeyleri keşfettikçe,başkaca sorularım olabilir! :smiley:

MEDİCUS' Alıntı:
Burak bey,Cem bey sağolun.Paylaşımlarınız benim için faydalı oldu.Artık araçla ilgili yeni şeyleri keşfettikçe,başkaca sorularım olabilir! :smiley:

Toyota lara boşuna 'sorun çıkarmaz' demiyorlar... Selim bey hala soracak bir şey bulamamış :smiley:)

Arkadaşlar haklısınız,şimdilik soracak bir şey yok.İş yoğunluğundan araçla çok
vakit geçiremiyorum.Ama emin olun sorularım gelebilir,sorun olacağından değilde merak edilen konular için :smiley:

merhabalar,

öncelikle aranıza yeni katılmanın ilk adımlarını atma niyetine girdim. Şirket arabam var , sadece bazı haftasonları yakın bolgelere gideceğim ( tahminen ayda 1-2 anca olur) senede 1-2 bir haftalık karadeniz ya da orta anadolu gezisinde kullanacağım bir araç bakıyorum.

ilk etapta LR Disc3 - Jeep GC - LC Prado 3.0 d4d ve Pajero ya indirgedim seceneklerimi hatta 2-3 hafta önce izmirde bir LC'yi bir günle kaçırdım.
Sonra işlerim dolayısı ile biraz ara verdim bu aksam bakınırken bir anda benzinliler dikkatimi çekti.

benim gibi toplamda senede 10-15000 km yapacak biri için sanki benzinli daha uygun olacağı kanısına vardım.

kısa sorularım olacaktı epey okudum sizleri bilgi almaya çalıştım ancak yardımcı olursanız sevinirim zira bayram öncesi almak istiyorum aksi belki vazgecerim sevdadan.

1) yanlış anlamadıysam 4.0 prado eski şansıman 60-65 arası gidiyorsa yeni şanzımanlı araç fiyatı ne seviyelerde makuldur? benzin sarfiyatı farkı %20 karma kullanımda varmıdır?
2) emsal degere bakacak olursak 2005 prado 4.0 mtv kaç olmaktadır?
3) 2005 model olarak gecip 2004 sonu trafige girmiş araclarda eski tip şanzıman olması mumkünmü?
4) %70asfalt(bozuk satıh cok) %20hafif arazi %10 dag tepe kullanımına göre lastik seciminde tavsiyeniz (marka model tip) ne olur ? kış lastiği seti ne kadara mal olmaktadır?

Gözden kaçırdığım, sen onu alma bunu al dediğiniz bir şey varsa engin bilgilerinizi paylaştığınız için simdiden tekrar teşekkürler.

Bergin' Alıntı:
kısa sorularım olacaktı epey okudum sizleri bilgi almaya çalıştım ancak yardımcı olursanız sevinirim zira bayram öncesi almak istiyorum aksi belki vazgecerim sevdadan.

1) yanlış anlamadıysam 4.0 prado eski şansıman 60-65 arası gidiyorsa yeni şanzımanlı araç fiyatı ne seviyelerde makuldur? benzin sarfiyatı farkı %20 karma kullanımda varmıdır?
2) emsal degere bakacak olursak 2005 prado 4.0 mtv kaç olmaktadır?
3) 2005 model olarak gecip 2004 sonu trafige girmiş araclarda eski tip şanzıman olması mumkünmü?
4) %70asfalt(bozuk satıh cok) %20hafif arazi %10 dag tepe kullanımına göre lastik seciminde tavsiyeniz (marka model tip) ne olur ? kış lastiği seti ne kadara mal olmaktadır?

Gözden kaçırdığım, sen onu alma bunu al dediğiniz bir şey varsa engin bilgilerinizi paylaştığınız için simdiden tekrar teşekkürler.

1- Aracın km, hasarsızlık ve genel durumu gibi koşullara göre değişmekle birlikte 2003-2005 model arası Pradolar için 55 ile 65 000 tl arası fiyatlar makul sayılabilir. 4 ve 5 ileri otomatik şanzımanlar arası tüketim farkı %8 civarıdır.
2- 2015 yılı MTV 4500 TL ye yakın olacaktır, ancak 2016 yılından itibaren yarıyarıya düşecek, bunlar MTV (kasko) indirimi uygulanmış değerler.
3- Bilemiyorum, ancak Türkiye de her şeyin mümkün olduğunu biliyorum. :smiley:)
4-Bu kullanım tarzına uygun önerim Yokohama Geolander AT dir. Kar tipi lastik takımı 2000 TL civarıdır.

Disco kullanıcıları dayanıklılık zafiyetlerinden çokça yakınmaktalar. GC bence Prado ayarında bir araç değil. Bahsettiğiniz, ağırlıklı uzun yol kullanımında, LPG uygulanmış 4.0 litre V6 motor, yakıt tüketiminde sizi üzmeyecektir. Pajeronun da haklı bir şöhreti var ancak benzinli seçeneği yok...

Yanıt için teşekkürler...

2004 e kadar olan prado ile yeni şanzımanlı 2005 Arasında fiyat farkı olması gerekmez mi?
Sitelerde 2004 e kadar olanlar Dediğiniz Aralık ancak digerleri 80e dayanıyor. Bu kadar fark mantıklı mı?

Sizde de 2005 aynı araç var sanırım. Karşılaştığınız herhangi bir mekanik sorun oldu mu? Yada dikkat edilmesi gereken başka bir husus var mı?

Merhabalar uzun zamandan sonra aşağıdaki link deki aracı almayı düşünüyorum fakat aklıma 1 soru takıldı araç piyasanın biraz altında gibi araç anladığım kadarıyla temiz km takıntısı yapmıyorum fakat herhangi bir problem çıkar mı diye merak ediyorum aracı biliyor musunuz yardımlarınız bekliyorum teşekkür ederim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-toyota-land-cruizer-prado-lpg-li-hatasiz-servis-bakimli-192370103/detay

2006-2007 3.0 litre Prado mu 2015 2.0 litre ikiz turbo lu Amarok mu? Fiyatları aynı. .100 k civarı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri