lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cabriosss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,149
Ynt: lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

Bende bunun çözümünü bulamadım.

Selamlar, sevgiler

Burak Dirican
Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

Etiketler
Ynt: Lc Prado Düşünüyorum (+) Ve(-) Düşünceleriniz???

Cem bey ve Burak bey her ikinize de teşekkür ediyorum.Nezaket gösterdiğiniz ve bilgilendirdiğiniz için.
Araç arayışım sürüyor,niyetim bayram sonrası memleketime ,karadenize hanımla birlikte gitmek.İnşallah temiz bir araç bulabilirim.Bu arada gezenbilir ailesinin bir ferdi olarak,yine sizi sorularımla sıkabilirim,şimdiden kusura bakmayın :smiley:

Selim Bey,
Rica ederim, ne demek.

Dip not: Bayram süresince ve sonrasında biz ailecek (eşim ve oğlum ile) Doğu Karadeniz de Toyota mızla beraberiz.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Burak bey tekrar merhaba ,mesela aşağıda linkini verdiğim araç için, bahsettiğiniz kriterler açısından(görülebildiği kadarıyla)nasıl bir yorum yaparsınız?
Aslında pradolarla ilgileniyorum ama vx 100lerde güzel.Belki yakıt ve vergisi düşündürüyor.Bu arada kendi verilerinizi de paylaşırsanız sevinirim.
Ayrıca kısmet olurda bir toyota alırsam,belki karadeniz de karşılaşırız! :smiley:
link:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-toyota-2003-land-cruiser-vx100-7-kisilik-hatasiz-167761233/detay

Selim Bey,
MTV olarak ben bu sene ilk 6 ay için 1355,50 TL ödedim. Vergi indiriminden sonra, yani bir alt dilimden. Aracım 2003 model.
Benim aracımda Prins LPG dönüşümü var ve son derece verimli çalışıyor. Araç dün ağır bakımdan çıktı (198876km)
Demek istediğim bir önceki buji değişimi 100000 km önce idi. Iridium buji kullanılıyor ve her 100000 de değişiyor.
Kullanım şeklim sakindir, kickdown yaparak pek araç kullanmam. İş yerim Söğütözü'nde evim Oran'da. Hergün Konya yolundan gider gelirim. Son 4 haftalık LPG + Benzin kullanım ortalamam 15,7 litre/100 km. Bunda çok fazla şehir iç trafiğine girmemem ve dur kalk yapmamamın büyük etkisi vardır. Şehirler arası yolda da bu değerinden çok farklı bir değere rastlamadım. Bakalım bu yaz yapacağımız turda tekrar bir ölçüm yapacağım.

Gelelim linkini vermiş olduğunuz araca...
Fiyat konusunda yorum yapamayacağım, zira herkesin malının kıymeti kendince değişir. Ama benim şahsi görüşüm, talep edilen fiyata alıcı bulunma ihtimali oldukça düşük. Ha olur ya biri çıkar, ben 5 daha fazla verip alıyorum der, o zaman hayırlı olsun demekten başka yapacak bir şey yok.
Dışarıdan baktığınızda aracın kondisyonu iyi duruyor ama ben fotoğraftan yorum yapabilecek kadar bilgili ve tecrübeli değilim. Döşemeleri temiz ve görünen yırtık yok, bana göre dikkatli kullanılmış olduğunun bir işareti.
En sağlıklısı iyi bir yere gösterip, eksper isteyip ona göre karar vermek.
Çok laf söyledim ama sonuca yönelik pek bir çıkarım olmadı galiba :smiley:
Eğer bir nebze faydalı olabilirsem ne mutlu bana.
Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Selim Bey,
Rica ederim, ne demek.

Dip not: Bayram süresince ve sonrasında biz ailecek (eşim ve oğlum ile) Doğu Karadeniz de Toyota mızla beraberiz.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Dip notada bende bir ekleme yapiyim;
Bayramda ve sonrasında bende Rize pazarda olucam (memleketim) benim aracın plakası 34 AN 1639 karşılaşırız :0)

Burak bey günaydın,güzel bilgiler verdiniz sağolun.Şu mtv ile ilgili olarak kafam karıştı.Daha önceki aracım 2000 GC wj 4.7 idi ve ocakta bahsettiğiniz gibi 1355,50tl mtv ödemiştim.Yani 14 yaşında idi ve 12-15 yaş aralığına giriyordu.Ancak sizin aracınız 2003 ve 11 yaşında.7-11yaş aralığına giriyor.İnternet vergi dairesindeki ekradan bakınca,bu yaş aralığında ödenmesi gereken meblağ 4339,50tl oluyor.Vergi indirimi için bir alt dilime girince de, 3036,50tl oluyor.Yani bahsettiğiniz rakamı bulamadım.Acaba nerde yanlışlık yapıyorum?

Cem bey size de günaydın,hemşehriymişiz.Trabzon-Çaykara'danım.Eğer araç bulabilirsem,Trabzon-Rize-Artvin dolaşmayı planlıyorum.Plakam belli değil yazamıyorum. :smiley:Ama gezenbiliri takipteyim, gidebilirsek görüşmek nasip olur inşallah!

Selim Bey,
MTV nin kopyası ekte. Siz söyleyince bende işkillendim, web sitesinden tekrar kontrol ettim ama bana çıkan bedelde bir farklılık yok.
Ben tekrar kontrol edeceğim, başıma birde yanlışlıktan dolayı ceza çıkmaz umarım.
Benim aracın plakası ekte bulunuyor zaten.
Umarım Karadeniz'de denk geliriz.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

2014 1 06DY6107

Selim Bey,
Tekrar inceledim bir problem yok. Size şöyle açıklamaya gayret edeceğim.
2003 model araç 12-15 yaş grubuna dahil oluyor.
Ayrıca emsal değerinin %5 in den fazla vergi ödememeniz gerektiğinden bu sefer motor hacminiz benim durumumda 4000 cc den büyük değil, bir alt kademeye dahil olacağından vergilendirme 3501-4000 cc aralığından yapılınca çıkan rakam 2711 TL.
Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Selamlar, sevgiler....

Burak Dirican

cem cihan' Alıntı:
Dip notada bende bir ekleme yapiyim;
Bayramda ve sonrasında bende Rize pazarda olucam (memleketim) benim aracın plakası 34 AN 1639 karşılaşırız :0)

Cem Bey,
31.Temmuz-4.Ağustos arasında Ayder ve yukarısındaki yaylalarda olacağız.
Benim plakamda beli zaten.
Denk gelebilirsek memnun olurum.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Zaten benim de anlamadığım buydu.2014-2003=11 ediyor.Ancak vergi dairesi bu işlemi 12 kabul ediyor demekki!
Bu sonuçtan hiç şikayetim yok :D,verginin daha düşük ödenecek olmasına sevindim.Sırf bu yüzden vx 100'e biraz mesafeliydim,şimdi ilgi alanıma daha bir yerleşti. :smiley:

Selim Bey,
Vergi hesaplamasında araç yaşı için ilk aralık 1-3 yaş. yani aracınızı sıfır aldığınız yılında 1 yaşında kabul ediyor. Bu durumda bizim için LC'ye binmek daha keyifli oluyor :D :D :D

Umarım gönlünüzce uygun bir araç bulursunuz. Ankara'da bulmak zor olabilir ama takip etmek lazım. Benim naçizane tavsiyem imkanlarınız dahilinde ise 2003 yılı veya üzeri bir araç alın. 2003 yılından itibaren Vx100 ler 5 ileri vites oldu, diğerlerinde 4 ileri şanzıman mevcut, ayrıca içinde kozmetik farklılıklar ve bana göre çok önem arz etmeyen digital klima vs değişiklikler mevcut. Yanlış hatırlamıyor ise, forum içinde buna ait bir kaşılaştırma yazısı vardı.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

barbecue' Alıntı:
Cem Bey,
31.Temmuz-4.Ağustos arasında Ayder ve yukarısındaki yaylalarda olacağız.
Benim plakamda beli zaten.
Denk gelebilirsek memnun olurum.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Görüşmek dileğiyle

cem cihan' Alıntı:
ben aracımı 60-65 arası satıcaktım yeni bir toyota almak için ilgilendiğim araç fiyatını uçurunca vazgeçtim

Cem bey, eğer yanılmıyorsam Mart sonunda Aşkın Jeep te müşteri olduğum gri renkli prado nun sahibi sizsiniz, aracınızı epey inceledim, hatta Kadıköyden Bostancı sanayiye kadar kısa bir yolculukta yaptık, gerçekten temiz ve diri bir araç, ekspertizini yapan ustamda tam not vermişti, bende çok istemiştim ama kısmet olmadı...bir hafta sonrasında yine İstanbuldan siyah renkli, 2005 model bir Prado aldım... ailecek yeni aracımızı çok sevdik, fırsat buldukça geziyoruz...

TSI' Alıntı:
Cem bey, eğer yanılmıyorsam Mart sonunda Aşkın Jeep te müşteri olduğum gri renkli prado nun sahibi sizsiniz, aracınızı epey inceledim, hatta Kadıköyden Bostancı sanayiye kadar kısa bir yolculukta yaptık, gerçekten temiz ve diri bir araç, ekspertizini yapan ustamda tam not vermişti, bende çok istemiştim ama kısmet olmadı...bir hafta sonrasında yine İstanbuldan siyah renkli, 2005 model bir Prado aldım... ailecek yeni aracımızı çok sevdik, fırsat buldukça geziyoruz...
TSI' Alıntı:

Teşekkür ederim Hakan bey;
Amacım araç değiştirmekti ( tabiki toyota) ilgilendiğim araç olmayınca satamadım özür dilerim;
Kazasız güzel geziler sizlerle olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR