lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cabriosss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 74,151

cabriosss

Kamp II
Yer
ANKARA
lc prado almayı düşünüyorum.araziye çok gitmek istememe ragmen işlerin yoğunluğu çocuklarımın küçük olmaları derken zaman olmuyor.off road için hazırladığım land rover disco 1 var ama yılda 3 kez zor araziye çıkabiliyorum.
bu aracıda %80 asfalt % 20 arazi için düşünüyorum.
sizce nasıl bir araç.
şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

Bende siz gibi cok düşünce ve aradıktan sonra bir 2004 lc prado sahibi oldum. Hem kalabalık bir aile oldüğümüz için Hemde asfalta rahat edecek (%70)arazide de (%30)beni üzmeyecek bı arac ararken pajero prado xl7 Discovery arasından pradoyu sectim. Sanırım en dogru kararı verdim.
10000 km sonrasındaki nacizane izlenimlerim su sekilde;
Artıları;
Sehir ici ve arazi LPG ile 100km/20lt yakıt tüketimi mevcut(kmde 0.40 krs)
25cm çamur 50 cm su geçişi 30 cm kum 30cm traktor izi geçişinde hiç üzmedi(at lastikler ile)
Hatta kumda 500 kg lük römork bile çektim.(römork resmen kuma gömüldü)
Asfalt konforu harika .önlerde arkalarda ayrı klima şistemi mevcut.
Performans cok iyi.4.0 v6 motor sollamaya çıktığımda beni hiç üzmedi
Sağlamlık olarak yazacak birsey yok klasik Toyota.yagini suyunu eksik etme başka İhsan istemiyor
Orijinal altimetre barometre pusula yol bilgisayarı cok kullanışlı

Eksileri su sekilde;
8 kisi bindiğinizde bagaj cok ufak kalıyor( 5 kisi binerseniz bagaj bihayli büyük)
Yıllık vergisi 3600tl
Arka yükseklik soft off road için ideal ama önlere 1inc yükseltilse tadından yenmez.
Arka diff lock olmaması kötü.ama merkezi diff lock ve traction control ve low sanziman cok başarılı.
Kısa sürede duygusal bağ kuruyorsunuz. Çalı çırpı aracınıza surttugunde iciniz ciz ediyor:smiley:

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz
İyi forumlar.

Teşekkür ederim paylaşımınız için.
şimdilik ara vermek durumunda kaldım ama her gördüğüm lc prado da içim gidiyor.
teşekkürler...

vergısı bıraz benım butcemı asıyor uygun olsaydı hıcdusunmeden alırdım cok saglam araclar bır avcı abımde var anlatıyor 50cm karda ız olmadan canavargıbı gıttıgını anlattı harıkaydı dıyor

Ynt: Lc Prado Düşünüyorum (+) Ve(-) Düşünceleriniz???

Falken Bey,kusura bakmayın isminizi bilmediğim için böyle hitap ediyorum,aynı araçtan bende düşünüyorum sormak istediğim LPG'de sıkıntı cıkardımı hiç ? Parçası pahalımı vergi diliminde indirime giriyormu ? Bende sizin gibi şehir ağırlıklı uzun yolda kullanıcam arasıra off road olacak :smiley: Bana önerirmisiniz 4 aydır 4x4 bakıyorum GC 2.7 den LR discovery LC VX100 den Pradoya kadar.Bana öenerebileceğiniz bir araç varmı ?

falken' Alıntı:
Bende siz gibi cok düşünce ve aradıktan sonra bir 2004 lc prado sahibi oldum. Hem kalabalık bir aile oldüğümüz için Hemde asfalta rahat edecek (%70)arazide de (%30)beni üzmeyecek bı arac ararken pajero prado xl7 Discovery arasından pradoyu sectim. Sanırım en dogru kararı verdim.
10000 km sonrasındaki nacizane izlenimlerim su sekilde;
Artıları;
Sehir ici ve arazi LPG ile 100km/20lt yakıt tüketimi mevcut(kmde 0.40 krs)
25cm çamur 50 cm su geçişi 30 cm kum 30cm traktor izi geçişinde hiç üzmedi(at lastikler ile)
Hatta kumda 500 kg lük römork bile çektim.(römork resmen kuma gömüldü)
Asfalt konforu harika .önlerde arkalarda ayrı klima şistemi mevcut.
Performans cok iyi.4.0 v6 motor sollamaya çıktığımda beni hiç üzmedi
Sağlamlık olarak yazacak birsey yok klasik Toyota.yagini suyunu eksik etme başka İhsan istemiyor
Orijinal altimetre barometre pusula yol bilgisayarı cok kullanışlı

Eksileri su sekilde;
8 kisi bindiğinizde bagaj cok ufak kalıyor( 5 kisi binerseniz bagaj bihayli büyük)
Yıllık vergisi 3600tl
Arka yükseklik soft off road için ideal ama önlere 1inc yükseltilse tadından yenmez.
Arka diff lock olmaması kötü.ama merkezi diff lock ve traction control ve low sanziman cok başarılı.
Kısa sürede duygusal bağ kuruyorsunuz. Çalı çırpı aracınıza surttugunde iciniz ciz ediyor:smiley:

Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz
İyi forumlar.
Çok güzel ve doğru bilgilendirme teşekkürler

lc prado düşünüyorum (+) ve(-) düşünceleriniz???

LC Vx100 tek geçerim hem de açık ara...

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

LC Prado 120 de arkada LSD var. %100 kilit yok. LSD'nin pek bir işe yaradığını söyleyemeceğim. Çamura saplandığımda sanki arkada LSD varmış gibi yapıyor aslında var ama yok.

4.0 VVTI motor oldukça güçlü, araç hafif (VX100'e göre), hafif offroad için sorun çıkartmadan her yere yürür.

Öncelikle benzinli tercih edilmeli derim. Yaklaşık km'de 1 TL yakıyorsa da dizel ile alım sırasındaki farkına değmez. Dizel'in 0,50 TL yaktığını varsayıp hesap yapabilirsiniz. 2005 modelden sonra olanlar 5 ileri otomatik. Lüzumundan fazla hızlı diyebilirim. 100 kasanın yol tutuşu daha iyi. Ama tabii ki 100 kasa prado'dan daha yavaş olduğu için biraz Prado'nun hakkını yemiş oluyorum bu yorumda. Arka süspansiyon hızlı seyirde kapanıp aracın zıplamasına sebep oluyor (180 km/h üzerinde otobanda ya da 150 km/h üzerinde bozuk asfaltta karşılaşabileceğiniz bir durum). Sessiz ve konforlu sürüşü kusursuz.

Otobanda hızlı giderken L120 4.0VVTI (130+????) yanlışlık nedeniyle tırın arkasında acil fren yapmam gerekti (o sırada hayatımı anlatan kısa filim başladı)araba sağa kaydı bariyerlere gireceğimi zannettim ama hemen toparladı;
Deyinmek istediğim araba emniyetli,sağlam,L100 göre küçük ve hafif,karnı yere oturmadığı sürece (A/T lastiklerle) yolda kalmaz;
Arkada yükseltme var aracın geometrisi nedeniyle arka yükselince ön en alt noktada orantılı olarak yükseliyor buda aracın kurtulamasına yadımcı oluyor;
Ayın 2 günü dağlardayım enson servise geçen kurban bayramı öncesinde gittim (yağ ve su için) problem yaşamıyorum;
Aracım 2004 model "LPGsiz" 4 vites,5 vitesli modelleri daha seri ve birazdaha hızlı;

Cem bey merhaba,mesajlarınızı okudum.Tecrübeleriniz doğrultusunda fikrinizi almak istiyorum.Bir süredir LC Prado arıyorum.Ancak temiz bir araç bulmak zor gibi,bir de Ankara'da olunca seçenekler azalıyor.Malum sitede gördüğüm araç fiyatları arasında da ciddi farklar var.2004-2005 temiz 200000km altında bir benzinli pradonun hakkı nedir acaba? Araca bakmaya gittiğimde öncelikle nelere dikkat etmeliyim? Herhangi bir Toyota servisi ekspertiz için yeterlimidir,yoksa İstanbul dahil önereceğiniz bir usta varmıdır?
Umarım sıkmamışımdır,teşekkürler..

Selim Bey,
Sadece bir bilgi vermek için araya karıştım, yanlış anlamayacağınızı umarım.
Ben şu anda 2003 Vx100 kullanıcısıyım ve aracım bu ay itibari ile 200000 km yi devirecek. Sizden ricam bence km ye takılmayınız. Benim şahsi görüşüm;
Aracın o anki km sine kadar bakımları zamanında ve doğru olarak yapılmış mı? Takip edilebiliniyor mu
Bakımlarda kullanılan ürünler orijinal Toyota parçaları mı, yoksa yan sanayi ürünleri mi?

Yoksa gene bana göre 200000 km bu araçlar için çok büyük problem değil. Benim aracımda yaşa bağlı olarak boyalarında ufak tefek çatlamalar mevcut, sorun etmiyorum. Döşemeleri geçen sene sıfırlanmış durumda, içine bindiğinizde bu araba mı 12 yaşında dersiniz?
Kendi hatamdan dolayı ön tamponda sürtme izi var, ben gene takmıyorum.
Yürüyeni ve motoru ise dediğim kriterler doğrultusunda olduğu için problemsiz ve sorunsuz.

Umarım gönlünüzden geçen aracı en kısa zamanda bulursunuz.

Selamlar, sevgiler...

Burak Dirican

Selim bey merhaba;
Benzinli araçlarda bakımlar doğru yapıldıysa problem olmuyor;benim arabayı aldığım zaman (135000km )soğutma suyu pompasında sızıntı vardı değiştirdim(ustam değiştirmeye gerek yok sadece conta değişimi yeterli demesine rağmen),şarş dinamosu kömürlerin de değişim yaptım; 165000km geldi yağ su hava filitresi haricinde mekanik bir parça değişmedim;iç döşemede zaman bağlı çatlaklar ve izler var değiştirim belki,dal çizilmesinden dolayı izler var (pasta cila yaptırmıyacağım boya benim için daha doğru-boya kalınlık ölçümcü alıcıları umursamıyorum :mad: alıyorlar ellerine boya kalınlık ölçüm cihazını suratta bir bilmişlik ukalalık utanmadan "abi bu boyanmış" edasıyla bir havalar bir ilkellik) bence aracın boyalı olması hele bu yaşta bir problem değil önemli olan ağır darbeleri eksen kaçmaları nedeniyle oluşan bozukluklar buda arabayı iyi bir toyotacıya götürürseniz ustalarımız rahatlıkla anlar;
Araç boşta lifte çalıştırlıp şanzıman sesi dinlenmeli (ben bir araca baktığımda ses vardı );arka körüklerin durumu (liftte görülür),bu araçların arka cam kumanda butonları çabuk bozuluyor (yenisi fahiş fiyatlı ben değiştimedim,kuzey-Güney kıbrıs,gürcüstan,almanyada çıkmacılara baktırdım bulamadım );
2004-2005 arası bir aracın değeri istiyene göre değişiyor,ben aracımı 60-65 arası satıcaktım yeni bir toyota almak için ilgilendiğim araç fiyatını uçurunca vazgeçtim (yine benzinli alıcaktım)
LPGli olmaması benim için önemli,dizel kullandım benzinlinin yerini tutmuyor,bu hafta sonu 6(istanbuldan kayseriye 5 arkaşa gitiik 1 arkadaş kayserine katıldı) arkadaş kamp yüküyle erciyes sütdonduran boydak dağ evine 2700metreye low a almadan rahat rahat çıktık-istanbul kayseri 6 saat A/T lastiklerle sürdü,
Kulanıcı dostu bir araç,çok keyifli;
Sıkmadığımı ve yaşadıklarımı paylaşarak fikir verdiğimi düşünüyorum;

Cem Bey,
Selamlar...
Cam kumandalarından ben de muzdaribim. Sol ön camım şoför tarafındaki kumandadan açılınca ys sonuna kadar açılıyor ya da sonuna kadar kapanıyor. Arada durdurma imkânı olmuyor. Bende bunun çözümünü
Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR