Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dreamhits Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,485

dreamhits

Ana Kamp
2008 Rav4 için Bridgestone Dueler 687 ile Toyo Open Country AT arasında kaldım hafta sonları ufak tefek geziler yapacğaım hangi lastiği önerir siniz?

Etiketler
Ynt: Lastik Seçimi

Bende de 2008 RAV4 var, kısa süre önce yeni değiştirdim lastikleri, Dueler H/T 687 aldım. Hem arabanın fabrika çıkışı lastiği, hem de aracın genel kullanım amacına uygun bir lastik. Birçok markaya birçok modele baktım. Sonunda yine bu uygun göründü bunu aldım.

Off-road şartları için daha agresif lastikler var elbette, ancak RAV4 yerden çok yüksek olmadığı ve low range yani takviye vitesi bulundurmadığı için off-roada pek gelmiyor. AT lastik gerektirecek ortamlara girildiğinde aracın tek eksiği AT lastik olmuyor yani. Aracın performansını kısıtlayıcı farklı faktörler de var.

Sonuç olarak şehir içi, şehirler arası ve hafif arazi şartlarında kullanım için üretilmiş bir araç. Bu şartlarda kullanıma da bu lastik uygun düşüyor. Bridgestone'un bu araç için bir modeli daha var, EP 850 olabilir tam hatırlayamadım, ancak o tamamen asfalt kullanımı için düşünülmüş bir lastik. Toprak, hafif taşlı, hafif çamurlu yollarda tutunma sorunu yaratabilir.

Karda kullanmayı planlıyorsanız kar lastiği gerekiyor onu zaten biliyorsunuzdur. Ben bu araçta kar lastiğiyle karlı yollara çok girdim, zincir kullanmadan bir çok yere çıktım indim, oldukça memnun kaldım. Kar lastiği kardaki performansı çok arttırıyor. Ancak kar değil buz olduğunda kar lastiği olması fayda sağlamıyor. Buzlanmalı zeminler için zincir şart.

dreamhits' Alıntı:
2008 Rav4 için Bridgestone Dueler 687 ile Toyo Open Country AT arasında kaldım hafta sonları ufak tefek geziler yapacğaım hangi lastiği önerir siniz?

Cevap için teşekkür ederim kış şartları içn BF tarzı bir lastik düşünüyorum. Zincir yerine bu tarz bir lastik istanbul çevresinde gezerken yeterli gelir sanırım.
Lastiği ne kadara aldınız dün 370 tl fiyat aldım çok uygun değil sanırım fiyat

Ben Suzukiye bridgestone Dueler 694 A/T lastik ( 225*70 R16) taktırdım geçen sene eylül ayında. Sekiz aylık kullanımda hiç bir şikayetim olmadı. İyi lastik..
Dördüne çelik siboplar dahil 1.240,- TL. ödemişim ( 4 taksitte).

dreamhits' Alıntı:
Cevap için teşekkür ederim kış şartları içn BF tarzı bir lastik düşünüyorum. Zincir yerine bu tarz bir lastik istanbul çevresinde gezerken yeterli gelir sanırım.
Lastiği ne kadara aldınız dün 370 tl fiyat aldım çok uygun değil sanırım fiyat

Evet ne yazık ki bu ebatta fiyatlar oldukça yüksek. Ben de 380'den almıştım galiba. Ön arka ayar, balans, siboplar vs. toplamda 1600 lira gibi bir şey ödemiştim.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Çelik Sübapları için sıkıntı oluyor dediler ama ne kadar doğru ve hangi açıdan söylediler hatırlamıyorum.

2002 modeli var bende. aldığımda michelin latitude hp tour vardı üzerinde 5mm derinlik olmasına rağmen 5 yıllıktı 2013 kasım ayında michellin latitude cross ile değiştim öncekine göre biraz uğultu arttı ve gördüğüm tek sıkıntı çakıllı araziden çıkınca diş aralarına sıkışan bazı inatçı çakılları arasından hızlandığımda dahi atamaması. mecbur sağa çekip sert bir cisimle tek tek temizleyip yola devam etmem.
Bence eğer %80 ve üzeri arazi kullanmayacaksanız BF veya bu tarz arazi yatkınlığı olan lastikleri tekrar düşünün derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri